Jump to content

Validebağ'da Taşımalı Provokasyon!


rihan

Önerilen Mesajlar

Validebağ Korusu’na yapılması planlanan cami projesini hazmedemeyen gruplara, bölge halkı sert tepki gösterdi.

 

Üsküdar Validebağ Korusu girişine yapılması planlanan cami inşaatına tepki göstererek eylem yapan vatandaşlara, aynı mahallede oturan bazı vatandaşlar tepki gösterdi.Yeni Akit'in haberine göre, cami inşaatının koruyla ilgisi olmadığını söyleyen bölge sakinleri, eylemcilere tepki göstererek, “Bizim bir camiye ihtiyacımız var ama bu memleket düşmanları, ‘Gezi Olayları’nda yaptıklarını da burada yapmak istiyorlar. Eğer buraya bir cami yerine kilise yapılsaydı bu kadar ses getirmezdi. Bu eylemleri düzenleyenler de bu mahallede oturmuyor zaten minibüs minibüs insan getirerek bu eyleme katkı sağlamaya çalışıyorlar” dedi.

 

DEDE: BUNLAR HER ŞEYE KARŞI!

 

“Cami yapımını engellemek için provokatif eylemde bulunan bu insanlar, Türkiye’ye iyi şeyler yapılmasına hep karşı gelmiştir” diyen Zekeriya Dede, “Cami yapılmasının neden zararı olsun? Bizler Müslüman insanlarız. Yeni camiler yapılsın, açılsın biz her zaman destekliyoruz. Bunlar camiye karşı değil. Bunlar bu ülkeye fayda gösterecek her şeye karşı. Yol yapılır yola karşı çıkarlar. Türkiye’nin ileri gitmemesi için de ellerinden geleni ardına koymuyorlar. İnsanlıkları olan zaten böyle bir şey yapmaz. Benim gibi binlerce insan burada cami yapılmasını dört gözle bekliyoruz. Yaptıkları tamamen cami düşmanlığından başka bir şey değil” ifadelerini kullandı.

 

BÜTÜN BUNLAR OTOPARK İÇİN

Validebağ Korusu’nda eylem yapanlarının amaçlarının doğa sevgisi değil çıkar amaçlı olduğunu söyleyen Sinan Avcı da, “Yakınımızda cami bulunmuyor. İbadethanenin yapılmasına karşı çıkmanın bir mantığı yok. İddia edildiği gibi buralar yeşil bir alan değil, tamamen otopark amaçlı kullanılıyor. Karşı çıkmalarının sebebi de yeşil alan hassasiyeti değildir. Otoparkları elden gidecekleri için karşı çıkıyorlar. İnsanların hak aramasını çok normal karşılıyorum ama siz benim elimden otoparkım yani çıkarım gidiyor diye yaygara kopartırsanız ben bu işe karşı çıkarım” dedi.Eylemcilerin “Ezan sesinden rahatsız oluyoruz” sözlerine de sert tepki gösteren Avcı, “Bizler nasıl Türkiye’de kiliselere karşı eleştirel bir tutum sergilemiyorsak onlar da bunu göstermeli. Herkes özgürce ibadetini yapmalı. Buraya cami değil de kilise yapılsaydı bu insanlar bu tepkiyi göstermeyecekti. Çünkü onlar için kilise camiden daha değerli. Başka ne yapılırsa yapılsın ses çıkarmazlar” diye konuştu.

 

GEZİ OLAYLARINDA YAPTIKLARINI BURADA DA YAPMAK İSTİYORLAR

 

Bölgede eylem yapanların mahalle sakinleri olmadığını iddia eden Nuray Lafçı da, “Bulunduğumuz mevki olarak, kısıtlı sayıda camimiz var. O yüzden yeni cami yapılmasını destekliyoruz ama bazı gruplar cami yapılmaması için devamlı eylem düzenliyorlar. ‘Gezi olaylarında yaptıklarını burada da yapmak istiyorlar. Mahallede minibüslerle dolanıp, eylem yapacak insan topluyorlar. Amaçları tatsızlık çıkartıp, huzuru bozmak, başka bir sıkıntıları da yok” dedi.

 

TÜRKMEN: CAMİNİN KORU İLE ALAKASI YOK

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Validebağ’da yapılması planlanan caminin arsasında bir tane ağaç olmadığını ve yakın bir zamana kadar buranın site sakinleri tarafından otopark olarak kullanıldığın söyledi. “Biz yapmıyoruz, camiyi o mahallede oturan insanların oluşturduğu sivil bir inisiyatif yapıyor” diyen Türkmen, caminin Üsküdar Belediyesi’nin tapulu arsasında yapılacağını ve iddia edildiği gibi Validebağ Korusu ile alakasının olmadığını belirtti. Türkmen, “Tapumuzun olması, buranın korunun dışında olması demek. Koruda tapu olmaz, koru SİT alanı” dedi.

 

Haber 10 - Validebağ'da taşımalı provokasyon!

B0vZV3NCQAAwR2U.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yandaş medya ve bu medyanın takipçisi olan yobazlar artık midemi bulandırmaya başladı. Bazı yerler özellikle kırmızı ile belirtilmiş! Kırmızı ile belirtilen yerlere bir kaç cümle ile cevap vermeye çalışalım. Biat kültürü ile beyni sulanmış şeyler Erdoğan'a taparken, PKK tarafından şehit edilen askerilerimizin yasını Gezi Direnişinde yer alan insanlar tutuyor. Camiye ihtiyacımız var diyen zatı muhteremlerin kaç tanesi camiye gidiyor? Yobazlarda bir cami saplantısı var. 100 metreye bir cami ister ama sabah ezanın kaçta okunduğunu bilmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Istanbul Buyuksehir Belediyesi camii alanlarini satiyor. Bunlar da bir yere camii yapilmamasi icin yapilan eyleme karsi cikiyor. Git belediyede eylem yap sen de sıkıyosa. Neden satiyorsunuz camii alanlarini de, hani camii yapilmasina karsi olanlarin eylemiydi bu, dinsizdi onlar de. Siz nesiniz o zaman de. Sor bunlari belediyeye ne diyecek bakalim. Insanlar bir seyi dogru bulmuyor ister koru olsun ister olmasin. Yeter artik ya dogru bulmayan tepki koyar, buna da mi izin yok. Isterse corak toprak olsun derdiniz camiiyle imam hatip mi ya? Bilimde sanayiide oyle ilerideyiz insanlikta yarisacagimiz ulke yok tabii derdimiz camii yapmaya kaldi. Olan camiilere bi gidin de yeterli gelmezse yapilir uygun yere. Azcik beyinlerinizi acin. Camii yaptirmakla dindar olunmuyor. Hii yok olunuyosa ibb gunahkar anam abovv camii arazisini satiyo kafir bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oradan bir gezi çıkmadı tüh. Eğer olay gerçekten ağaç ve yeşilli korumak olsaydı köprü inşaatında çok çok büyük çaplı ağaç gitti kimsenin gıkı çıkmadı(ben yol için kesilen ağaçlara karşı değilim yerine başka yere yenilerini dikerlerse sorun yok). Ama iş cami yapımına gelince herkes aslan kesiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaf kardeş adamlar çıkıyor başörtüsü sorununu biz çözeriz diyor seçimden sonra partisi herkesce malum kadınlar çıkıyor antalya meydanında başörtüsü yakma ve çiğneme partisi düzenliyor adam çıkıyor teröristlerle dağda piknik yaptım iyi çocuklar diyor geliyor ben başörtüsüne saygı duymam diyor gezi olaylarında vahşi hayvanlar gibi milletin işyerlerini ve arçlarını yakıyorlar polis taşlıyorlar partisi malum bir vekil çıkıyor vatandaşın can ve malını korumaya çalışan polislere ana avrat küfrediyor başörtüsüne saygı duymam diyenler alkol gece 22 den sonra yasaklanınca benim alkolüme dokunma olayları çıkarıyor şimdide aynı malum partililer bu seferde cami ye karşı çıkıyorlar birisi bağırıyor ''herkes müslüman olmak zorunda değil'' diye sonrada çıkıyorlar millet niye bize oy vermiyor dağdaki çoban bidon kafa diye suçluyorlar..

 

herkes müslüman olmak zorunda değil tabii ama yani millet te siznin gibi olmak sizin gibi düşünmek zorunda değil..herkes müslüman olmak zorunda olmayabilir ama herkes sizin gibi olmak zorunda mı utanmaz adamlar..birde çekim yapmaya kalkan başı sarıklı bir gazeteciyi dövmeye kalkıyorlar ben basın mensubuyum dediği halde yani cnn ta amerikadan geliyor olayları çarpıtarak çekiyor sesiniz çıkmıyor amerikalı bir kadını işte türk kadını diye yutturmaya kalkıyorsunuz da buna niye tahammül edemiyorsunuz..başında srık olduğu içinmi..peki siz ülkenize ne gibi faydalı işler yaptınız molotof atmak ortalığı yakıp yıkmaktan başka...ne zararı var bu adamın size niye tahammül edemiyorsunuz tıpkı duran bir araçtaki başörtülü bir bayanı karı koca inip başörtüsünü başında zorla açıp hakaret ettikleri gibi....

 

bu gün bir cami için ortalığı birbirine katanlar herkes müslüman olmak zorunda değil diye meydanlarda bağıranlar yarın seçim zamanı bana ve benim gibi islami düşünen insanlara nasıl gelip te oy isticeksiniz ..?.utanmıcakmısınız oy isterken yüzünüz filan kızarmıcakmı..?.yoksa yine her zaman yaptığınız gibi numaradan bşörtüsü türban filan taktığınız kendi partili bayanlarla poz poz posterler yapıp hikayeden dini fetvalarmı vereseksiniz..millet yutacakmı şu yaptıklarınıza bakarak...?.yoksa yine milletimi suçlucaksınız oy vermiyorlar diye.

 

peki oraya bir meyhane yapılacak olsaydı yine aynı tepkiyi gösterecekmiydiniz alkolime dokunma diyen alkolikler..ya bar pavyon yapsalardı genelevini 1990'da CHP li Belediye Başkanı CELAL DOĞAN (1989 - 2004) genelev açıyor ve açılış kurban kesilerek, tekbir getirerek yapılıyor. şimdi de çıkıyor milletin dini inançlarına hasım kesiliyorsunuz sonrada milletten utanmadan oy isticeksiniz millet bu rezil halinize bakıp oy moy vermeyince de bidon kafa diceksiniz..işte sizin gerçek yüzünüz işte yaptıklarınız..nasılsa yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı sonuçta öyle değilmi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...