Jump to content

Soluk Ciltler İçin Maske...


Renan

Önerilen Mesajlar

Aşırı kuruma veya yağlanma, toz, duman, kir ve ölü cilt hücreleri cildin soluk görünmesine neden olabilir. Cilde parlaklık vermek için atılacak ilk adım özellikle E, A ve C vitaminleri başta olmak üzere diğer vitamin ve minerallerin düzenli olarak alındığı bir beslenme programı oluşturmaktır. Her gün en az 7-8 bardak su içmek cildin elastikiyetini korumasına ve canlı görünmesine yardımcı olur.

 

Bunlar dışında doğal ürünlerle hazırlayabileceğiniz bakım maskelerini cildinize parlaklık vermek için kullanabilirsiniz. Yoğurt, yumurta ve doğal yağ maskeleri cildinizi temizleyip nemlendirir ve canlılık katar.

 

Solgun Ciltler İçin Doğal Maske Önerileri

 

Yoğurt ve Yağ Maskesi: Bu maske için papatya yağı, sandal ağacı yağı, kayısı çekirdeği yağı veya limon yağı kullanabilirsiniz. Eğer bu yağlardan hiçbirini elinizin altında yoksa sadece yoğurt kullanabilirsiniz.

 

Maskeyi hazırlamak için 2 yemek kaşığı yoğurtdu küçük bir kaseye alın. Sonra seçtiğiniz yağdan 5-10 damla ekleyin ve iyice karıştırın. Göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Maskeyi soğuk suyla çıkarabilirsiniz.

 

Muz ve Sandalağacı Maskesi: Bir orta boy muzu kaşığın tersiyle püre kıvamına gelinceye kadar ezin. Daha sonra sandalağacı tozu ekleyerek yine karıştırın. Yoğun bir macun kıvamına gelince yüzünüze eşit miktarda dağıtın ve 15 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

 

Yoğurt ve Bal Maskesi: 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu 1 yemek kaşığı balla iyice karıştırın. Karışıma bir kaç damla limon suyu, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip tekrar karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın.

 

Tüm bu doğal maskeler cildinizi daha yumuşak yapar, nemlendirir ve canlı görünmesini sağlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...