Jump to content

Kolajen Maskesi...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kolajen Maskesi

 

Kolajen maskesi; kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve ciltte görülen yaşlanmanın etkilerini hafifletmek için kullanılan, yüz için üretilmiş bir güzellik ürünüdür. Kolajen maskesini hazır olarak kozmetik mağazalarından satın alabilir ya da uygulamayı bir güzellik merkezinde yaptırabilirsiniz.

 

Kolajen, cilde esnekliğini veren ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen bir protein türüdür. 25 yaşından itibaren vücut tarafından üretimi yavaşlamaya başlar. Cilt esnekliğini kaybettikçe yüzümüzde mimiklerin oluşturduğu kırışıklıklar derinleşir ve ilerleyen yaşlarda cilt sarkması görülür. Kolajen maskesi azalan kolajen üretimine destek olmak ve cildin esnekliğini arttırıp kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kullanılır.

 

Kolajen Maskesi Nasıl Uygulanır?

 

Çoğu yüz maskesi kil veya krem şeklinde kullanılsa da kolajen maskesi şerit yapraklar ya da göz, burun ve ağız bölgeleri kesilmiş şekilde bütün maske şeklinde satılmaktadır. Yaprak kolajen maskesi, aldığınız markanın tavsiye ettiği bir kozmetik ürünle veya suyla nemlendirildikten sonra yüze yerleştirilir.

 

Yine kullanma talimatına göre 20-30 dakika beklettikten sonra çıkarılabilir. Diğer yüz maskelerinden farklı olarak kolajen maskesini kolayca soyabilirsiniz. Güzellik merkezlerinde yapılan uygulamalarda ise kolajen tozuyla zenginleştirilmiş maske yüze uygulandıktan sonra kolajenin cilt tarafından emilimini arttırmak için elektirik akımıyla çalışan galvanik cihazlar kullanılabilir.

 

Kolajen Maskesinin Yararları

 

Maskenin ana hedefi cildin kendi üretemediği kolajene destek sağlayarak cildin görünümünü iyileştirmektir. Etkisi daha çok kırışıklıkların çok olduğu ciltlerde görülür. Bazı kolajen maskeleri yüzeysel etki sağlarken bazı maske türleri cildin kolajen üretimini tetikleyerek daha uzun süreli sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

 

Yüzeysel kolajen takviyesi yapan maskeler kolajen moleküllerinin büyük olması nedeniyle cildin alt tabakalarına inmediği için istediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Bu nedenle maskeyi almadan önce ürünün özelliklerini incelemeli ve doğal kolajen üretimini arttıran maskelerden satın almalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...