Jump to content

Tibet Kase (Çanak) Terapisi...


Renan

Önerilen Mesajlar

Tibet Kase (çanak) Terapisi

 

tibetan_bowl_therapy_840406555.jpg&size=article_medium

 

Fiziksel açıdan hiçbir yan etkisi olmayan tedavi sayesinde kronik yorgunluk sendromu, depreson, ağrı ve ruhi rahatsızlıkların azaldığı öne sürülmektedir

 

Tibet Kase terapisi ya da Türkçe'ye tam çeviriyle Tibet'in Ses Çıkaran Çanakları ile Terapi bir tür sesle tedavi yöntemidir. Amaç, çanaklardan yayılan ses titreşimlerinin beyin aracılığı ile bedene ulaştırılması ve ses titreşimlerinin vücuda işlemesiye, dengesi bozulmuş hücrelerin yeniden dengeye kavuşmasına yardımcı olup, vücudun rahatsız bölümlerinin sağlığa kavuşturulmasını ve dinginleşmesini sağlamaktır.

 

Tibet ses çanaklarının çıkardığı sesin mistik içeriği olduğuna ve "om" sesini verdiğine inanılmaktadır. Peki Om sesi ne anlama gelmektedir. Bilidiği gibi Türkçe’de Om olarak ifade edilen sesin Sanskritçe’deki karşılığı Aum’dur. “A” ve ”U” harflerinin birlikte söylenişi “O” sesini verir. Aum, kadim tarihlerden bugüne dek bir çok metinde yer almış mistik bir ünlemdir.Aum'un pek çok dilde evren ve mutlak varlık anlamlarına geldiği görülmektedir. Harf açılımlarrına bakıldığına , “A” yaratan, “U” sürdüren ve “M” bitirendir. Hint İnançlarında, Brahman, Vişnu ve Şiva ile özdeşleştirilen kavramlar hayatın ve kainatın gerçeklerini sembolize etmektedir...

 

Tibet Çanakları ile ses tedavisi nasıl uygulanır?

 

Genellikle Tibet kaselerinin vücuda, baş etrafına ve Çakralar (enerji merkezleri) üzerine yerleştirilirilmesiyle gerçekleştirilen Tibet Çanak Terapisi seanslarında terapi uygulacak insanlar, düğme, fermuar ve takı içermeyen rahat giysilerler içinde hasır üzerine yatırılır.

 

Terapinin amacı; çanaklardan yayılan ses titreşimlerinin beyin aracılığı ile bedene ulaştırılması ve ses titreşimlerinin vücuda işlemesiye, dengesi bozulmuş hücrelerin yeniden dengeye kavuşmasına yardımcı olup, vücudun rahatsız bölümlerinin sağlığa kavuşturulmasını ve dinginleşmesini sağlamaktır.

 

Varlıklarının 5 bin yıl öncesine ulaştığı belgelenen Tibet Çanaklarının ses terapisi için kullanılması Bön dini rituellerine dayanmaktadır. Ruh, beden ve zihin uyumunu gerçekleştirerek şifa sağladığı varsayılan tedavi yönteminin beyni yaydığı ses dalgalarından Alfa ve olumsuz etkileri olduğu belirtilen Thetra dalgalarının düzeltilmesiyle sağlandığı varsayılmaktadır.

 

Tibet ses çanaklarının bedeni de etkilediği, ses frekansları hücreler üzerinde titreşim etkisi oluşturduğu, sesim kemik dokusuna dek nüfuz ederek, hücreleri vibrasyon etkisi ile titreştirmek suretiyle rahatlattığı varsayılmaktadır. İnsan kaslarının yüzde 75'i, kemiklerinin yüzde 22'si, bağırsakların yüzde 96'sı, beyninin yüzde 90'ı ve kanının yüzde 98’inin, bedenin tamanının ise yüzde 75'inin sudan oluştuğuna dikkat çekilerek, ses çanaklarından çıkan ses dalgaları ile bedendeki suyumuzu hareketlendirmek suretiyle dinginleştirdiği ifade edilmektedir.

 

Fiziksel açıdan hiçbir yan etkisi olmayan tedavi sayesinde kronik yorgunluk sendromu, depreson, ağrı ve ruhi rahatsızlıkların azaldığı öne sürülmektedir.

 

Tibet Çanakları ile ses tedavisinin etkileri şu şekilde özetlenmektedir: • Stres ve gerginlikten kurtulmanıza yardımcı olur • Ruhunuzu, rahat ve sakin hissetmenize yardım eder • Bedeninizi canlı ve enerjik hissetmeniziz sağlar • Daha iyi, rahat ve dingin uyku sağlamaya yardımcı olur • Zihin, beden ve ruh arasında denge kurmaya yardımcı olur. • Kalp, nefes ve tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur • Detoks yapılmsına yardımcı olur • Yeni enerjilerin kazanilmasi, kendini daha canli hissetmek • Huzur, guven ve rahatlama duygusu • Korku, sigara birakma, panik atak, kadınlarda adet bozukluğu gibi hallerde tedaviye yardımcı olur.

 

Zülfikar Emin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...