Jump to content
  • 0

Muayene Katılım Payı Nedir? Özellikle Eczacı Arkadaşlar


đε ąŋïɱą
 Paylaş

Soru

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

  • 0

Hastanelerde aldığınız fişlerde muayene olun olmayın kesiliyor.Eczaneye gittiğinizde ilacınız alırken sizden istedikleri ücret , ilacın yüzdesinin yanı sıra muayene ücreti.Yanlış hatırlamıyorsam 7-8 yıldır bu uygulama var ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0
en son eczaneye ödeme yapmadım ve bu beni şüpheye düşürdü. Ödeme yapmadan ilaç verdikleri zaman ne oluyor peki?

 

 

sizmi yapmadınız onlar mı istemediler??? Onlar istemedilerse sistemde muayene kaydınız çıkmamıştır.Ya da muayene olduysanız sisteme düşmemiştir.Bu tür sıkıntılar olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

Aile hekimleri 3 tl,Diğer devlet hastaneleri ya 5 yada 8 tl idi bu gün diyelim muayene oldun o yaklaşık 15 gün sonra kayda düşüyor eczaneden ilaç alırken ortaya çıkıyor muayene olup ilaç yazılmıyorsa bayağı birikiyor kendimden biliyorum o yüzden özellikle diş hastanesi işlemlerinde pek ilaç yazılmaz habire muayene ücreti devlet hesabımıza yazar ne zaman ilaç yazdırıp almaya kalkarsak toplu bir rakamla karşılaşırsın.Eğer böyle birikti ise git aile hekimine ucuz bir ağrı kesici yazdır o sana söyler ne kadar muayene ücretin olduğunu hem de ödemiş olursun ama sen ödeme yapmadığına yani eczane senden istemediğine göre daha ücretin sisteme girmemiş merak etme yakında sisteme girer muayene ücretin bir daha ilaç yazılırsa sana ortaya çıkar ödemezsen diye bir şey yok çünkü muayene ücreti ödemeden devlet sana ilaç vermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

Devletin hiç aksatmadığı alacaklardan birisi..Aradan yıllarda geçse birgün reçete ile ilaç alırsanız karşınıza çıkar.Ödememe durumunda ilacınızı alamazsınız..Zorlama yok ne zaman ödersen öde:) Eğer hiç ilaç kullamayacam derseniz devletten parasız sağlık hizmeti alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...