Jump to content

Fırfırlı Kış Çorabı...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Fırfırlı Kış Çorabı

 

Zorluk Derecesi: Kolay

İlgili Şiş numaraları: 3,5

Örgü Şekli: Düz Örgü

Yaş Grubu: Genç

Mevsimler: Kış

 

s2vfoxmm.jpg

Malzemeler

 

Renk No:

 

Kartopu Flora Boncuk H312 1x100 gr

 

Çorap Şiş No: 3,5

 

12 ilmekle başlıyoruz 2 sıra düz örüyoruz. Daha sonra ördüğümüz parçadan tığ ile 10 ilmek çıkarıp 3. Ve 4. Şişlere geçiriyoruz, böylece elimizdeki şişlerde toplam 22 ilmek olmuş olacak. 5. Şişi kullanarak düz örgü örmeye devam ediyoruz. Her şişte ve her sırada 1’er ilmek arttırıyoruz. Toplam ilmek sayısı 54 olduğunda parmak ucu da bitmiş, ilmek artışı da bitmiş olur. 14 cm daha düz ördükten sonra topuğa gelince 29 ilmeği ayırıyoruz.

 

Topuk: 2 şişteki 25 ilmeği örmeden bekletiyoruz (şişler üstte kalsın) . Diğer 2 şişimizde 29 ilmek olacak. Bu ilmekleri 10-9-10 olarak 3’e bölüyoruz. Ortaki 9 ilmek sabit kalırken yanlardaki 10’ar ilmekler bitinceye kadar her sırada eksiltme yapıyoruz. 9 sırada kesme işlemini bitirdikten sonra kestiğimiz ilmekleri 1 seferde arttırıyoruz. Önde kalan 25 ilmeği diğer ilmeklerle birleştirip 9 cm daha örüyoruz.

 

Sonra 5 sıra haraşo örüyoruz. Sonra 8 ilmek tesr örgü örüyoruz, 1 ip doluyoruz, 1 ilmek ters, 1 ip doluyoruz, sonra 8 ilmek daha ters olarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz ve 6 tane delik oluşacak şekilde örüyoruz. 6 delik olduktan sonra 2 sıra hiçbir işlem yapmadan haraşo örüyoruz ve bitiriyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...