Jump to content

Yumuşacık Dudaklara Kavuşun


Elzem

Önerilen Mesajlar

yumusacik-dudaklara-kavusun-05.jpg

 

 

Kılcal damarlarımızın yüzeye en yakın olduğu, ısıya karşı son derece duyarlı olan dudaklarımız soğuk havalara ve sıcak havalara da oldukça hassastır. Neme birçok bölgemizden daha fazla ihtiyaç duyan dudaklarımızın neden kuruduğunu ve bu konuda neler yapabileceğinizi öğrenmek ister misiniz?

Öncelikle mevsim geçişlerinde cilt bakımınıza, saç bakımınıza özen gösterdiğiniz gibi dudaklarınıza da özen göstermelisiniz. Özellikle bu dönemlerde dudaklarınıza peeling uygulamalı, ardından nemlendirmelisiniz. Evde dudaklarınıza nasıl peeling yapabileceğinizi öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Rüzgarlı havalarda dudaklarınızı yalamamaya özen gösterin. Genel olarak insanlarda dudaklarının kuruduklarını hissettiklerinde daha çok yalama eylemi bulunur. Ama bu yanlıştır. Tükürüğünüzle ıslanan dudaklarınızı rüzgar daha da çok kurutur.

Sigara kullanan kişilerin dudak bakımına daha fazla özen göstermesi gerekiyor. Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki sigara dudakları da kurutuyor. Cildi çirkinleştiren ve yaşlandıran sigaranın direkt temas ettiği dudaklardaki etkisi de küçümsenecek gibi değil.

yumusacik dudaklara kavusun 09

Dudaklarınızı korumanın en iyi yolu da aslında yeterince su içmek ve dengeli beslenmek. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketmek cilt sorunlarının tümünün çaresi, dudak kuruluğunun da. Dengeli beslenmek de içinizi güzelleştirirken dışınızı da güzelleştiriyor.

B vitamini de dudakların kuruyup kurumamasında etkin rol oynayan öğelerden biri. B vitamini eksikliği de dudaklarda geçmeyen kuruluklara neden oluyor.

Ve son olarak belirtmek isterim ki dudaklarınıza nem desteği sağlamak için ille bir ‘lip balm’ satın almak zorunda değilsiniz. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ya da bal kullanarak dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...