Jump to content

Masaj Yolu ile Zayflama - Ender Saraç...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Masaj Yolu ile Zayflama - Ender Saraç

 

Marma terapi:

 

Vücutta belirli noktaların uyarılmasına dayanan bu yöntem, birkaç damla susamyağı dökülerek o noktaların ovulmasına dayanır. Saat yöt02 nünde yapılan masaj, iç organlarının daha ahenkli çalışmasını sağlar. Alında, iki kaş arasındaki orta noktaya, göğüs kemiğine (ksifoidin altı) ve karın bölgesine düzenli masaj yapılması genel sağlık açısından önemlidir. Bu tip masajlar stresi engeller ve karın bölgesindeki rahatsızlıklara iyi gelir. Çünkü apana (karın) bölgesi Ayurveda’da çok önemlidir. Karın bölgesine yapılan masaj ayrıca bölgesel zayıflamada da etkilidir. Ayak tabanı ve kulağın arkası da, bu açıdan önemli bölgelerdir. (Kulağın dış sayvanının iç yüzünde, baş aşağı duran embriyon şeklinde bir temsili bölge olduğu kabul edilir; bu bölge, kulak akupunkturu tedavisinin esasını oluşturur.)

 

Refleksoloji:

 

Ayak tabanının altında, vücudun iç organlarının temsili dizilişine ve her organının enerji yolları kanalları olduğu esasına dayanır. Bu bölgelerin uyarılarak, o organdaki bozuklukların tedavi edilmesi yöntemidir. Bu teknik, Çin tıbbında 2 500 yıllık geçmişi olan bir yöntemdir. Ayak tabanındaki refleks bölgelerine uygulanan kontrollü basınçla toksinler vücuttan uzaklaştırılır, dolaşım kuvvetlendirilir.

 

Böylelikle kişinin hastalıklardan korunması, birçok akut veya kronik hastalıkta ise yaşam kalitesinin artması sağlanır. Refleksoloji, adet ve sindirim problemlerinde, uykusuzlukta, sinir sistemi rahatsızlıklarında, kanserde, AIDS’te, kronik yorgunluk sendromunda ve kronik hastalıkların son döneminde kullanılır. Batı’da hekimler ve cerrahlar, hastalarını ameliyata hazırlamak için refleksolojiden faydalanır.

 

Refleksoloji tedavisi ortalama bir saat sürer ve haftada 23 defa yapılması gerekir, iyi bir koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetidir.

 

Shiatsu:

 

Çinlilerin 1 200 yıldır uyguladıkları, parmak basıncı anlamına gelen, elle teşhis ve tedavi yöntemidir.

 

25 değişik el ve basınç tekniği uygulayarak insan bedenindeki 700 dolayındaki noktayı ve bunları birbirine bağlayıp enerji akımı sağlayan kanalları kontrol altına alarak, birçok özel noktadaki birikmiş, kronikleşmiş (uzun zamandan beri süre gelen) sertlik, katılaşma, geçmeyen ağrılar gibi olumsuzlukları ortadan kaldıran ve enerji akımındaki tıkanıklıkları çözen bir tedavi yöntemidir.

 

Kasların, kemiklerin, kan ve lenf damarlarının, salgı bezlerinin üzerinde bulunan ve “tsubo” denilen bu özel noktalara uygulanan shiatsu, gerginliği ve sertliği giderip rahatlatmakla kalmaz, sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, hazmı kolaylaştırır, kan ve lenf dolaşımını hızlandırır, salgı bezlerinin çalışmasına da olumlu etkiler yapar.

 

Bütün bunlar, insanı hastalıklardan korumakla kalmaz, bedenin kendini iyileştirme gücünü de harekete geçirir.

 

Sözü edilen bu masajlar, merkezi sinir sitemini ilgilendiren enerji alışverişiyle bağlantılıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...