Jump to content

Türkiye Avrupa’da Çocuk Evleri Açacak


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]STAR gazetesinin haberine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurt dışında ailelerinden alınan Türk çocuklarının, yabancı ailelere verilmesini önlemek için proje hazırladı...[/h]

Projeyle ilgili bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, şunları söyledi:

“İlk etapta ulaşmamız gereken 5 milyon kadar aile var. Pilot uygulamalarımız sona ermek üzere. İnşallah 2015’in ilk aylarında uygulamaya geçeceğimizi düşünüyoruz. Yurt dışındaki Türklerin ailesel, bireysel, sosyal sorunlarını çözebilmek için de bir çalışma başlattık. Proje hazır, pilot uygulamaya geçmek için gerekli izinleri almakla uğraşıyoruz bugünlerde. Yurt dışında yaşayan ailelerimizden alınan çocuklar var. Bu çocukların verildiği sosyal hizmet kurumlarıyla, koruyucu ailelerle veya çocukların kültürel ve dini temellerinden uzaklaştırıldıklarıyla ilgili bazı endişeler var. Yine yurt dışında yaşlılarımızın, engellilerimizin ve kadınlarımızın yaşadığı birtakım sorunlar olduğunu biliyoruz. Bu tür sorunların çözümüyle ilgili profesyonel yardım hizmeti sunmayı planlıyoruz. Çalışmanın esası bu.”

 

KONSOLOSLUKLAR BÜNYESİNDE

 

“Türklerin yoğun yaşadığı Almanya’da konsolosluklarımız bünyesinde ilk temsilciliklerimizi açacağız. İlgili ülkede yaşayan tercihen Türk kökenli yerel uzmanlarla çalışacağız. O ülkenin muhatap kuruluşlarıyla işbirliği halinde proje yapıp uygulayacağız. Bunu da 2015’in ilk aylarında uygulamayı planlıyoruz.”

 

Türkiye Avrupa’da çocuk evleri açacak - Hürriyet Avrupa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...