Jump to content

Her Yer Mustafa Her Yer Kemal


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Atatürk temalı resimleriyle tanınan İngiliz ressam Ned Pamphilon'un yeni sergisi "Her Yer Mustafa Her Yer Kemal" 28 Ekim'den beri Palladium Alışveriş Merkezi'nde...

 

 

fft81_mf2564330.Jpeg

 

İstanbul için en fazla eser üreten yabancı ressamlardan olan Ned Pamphilon’un yeni sergisi, cumhuriyetin en önemli tarihlerinden 29 Ekim ve 10 Kasım’ın anılmasını amaçlıyor. “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal” sergisinde Atatürk ’ü konu edinen eserler ve birbirinden renkli Atatürk tabloları yer alıyor. Sergi için pek çok yeni resim hazırlayan Pamphilon, yoğun ısrar üzerine daha önce sergilenen “Atatürk’ün Gözleri” adlı eserini de yeniden ziyaretçilerle buluşturacak.

 

Pamphilon, sergi öncesi yaptığı açıklamada Mustafa Kemal Atatürk ’ün, dünyanın her ülkesinde saygı gören vizyonerliği, liderliği, ülke sevgisi ve barış severliğinin özellikle bugünün tüm toplumları tarafından örnek alınması gereken önemli ilkeler olduğunu vurguluyor.

 

10 KASIM’A ÖZEL RESİM MARATONU

Bu arada Pamphilon, 9 Kasım sabahı başlayacağı resim maratonunu 10 Kasım sabahı 9’u 5 geçe tamamlayarak 24 saatlik bir çalışma ile farklı bir Atatürk tablosunu resmetmeye çalışacak. Maraton kapsamında Atatürk’ün yeni bir eserini tuvale taşıyacak olan sanatçının çalışması da tüm ziyaretçiler tarafından 24 saat boyunca izlenebilecek.

 

Ned Pamphilon’un Atatürk’e duyduğu hayranlığını renkleriyle birleştiren Her Yer Mustafa Her Yer Kemal resim sergisi 11 Kasım’a kadar sürüyor.

 

4372-bu-gulumseme-bitmez-650x0.jpeg

 

4373-bu-gulumseme-bitmez-650x0.jpeg

 

4374-bu-gulumseme-bitmez-650x0.jpeg

 

4375-bu-gulumseme-bitmez-650x0.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllar önce başörtülü bir genç kız bir tv proğramında ben Atatürk'ü sevmiyorum.Sevmek zorunda değilim.Humeyni'yi seviyorum diyordu.Hey güzel Allah'ım ya.Nasıl böyle beyinleri yıkanıyor da din adına zorbalık yapan bir adama Atatürk tercih ediliyor?Halbuki bayrak inmemiş ezan dinmemişse bunu Atatürk'e borçluyuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...