Jump to content

Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Örülür?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Balık sırtı saç örgüsü nasıl örülür?

 

Saç Örgüleri arasında en çok rağbet göret saç örgüsü stilidir. Saç Örgüsü Çeşitleri hayal gücümüz kadar artabilir. Ancak bazı klasik olmuş ve her zaman revaçta kalmış Saç Örgüleri varki bunlkarın başında Balık Sırtı Saç Örgüsü Modeli en başta gelir.

 

Balık Sırtı Saç Örgüsünü Yaparken dikkat edeceğimiz küçük ayrıntılardan bazıları şöyledir. Saçlarımız örgü işlemine başlamadan önce yıkanmış ve temiz olmalıdır. Saçlarımızın iyice ve düzgünce taranmış olduğundan emi olmalıyız. Daha Sonra saçlarımızı ortadan iki eşit bölüme ayırıyoruz. Saçlarımızın ayrılan kısımlarından birisinden başlayacağız. Örneğin Saçlarımızın sağ tarafından başlayalım. Sağ tarafta kalan saçlarımızdan tam kaş üstü hizasından saçların yiv diye tabir edilen orta kısmına kadar büyük bir tutamı alıyoruz ve üst resimde olduğu gibi elimizin parmakları arasına eşit olarak dağıtıyoruz.

 

Daha sonra elimizi hafif dışa doğru dikey duruma getirdiğimizde üstte kalan kısımda kalan tutamdan başlamak suretiyle saçlarımızı bir alt bir üst olacak şekilde örmeye başlıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz önemli ayrııntı Balık Sırtı Saç Örgüsünü yaparken saç tutamlarının eşit sıklıkta ve örgülerin eşit uzunlukta olmasıdır. Böylece istediğimiz estetik görünümü sağlayabiliriz.

 

Saçlarımızı örme işlemine devam ederken Saçların mesafesini ve sıklığını sürekli olarak kontrol edelim.

Balık Sırtı Saç Örgüsünü enseye yani saçlarımızın uç kısmına kadar devam ettirip, bittikten sonra başın diğer kısmına geçelim.

 

Saç Örme işlemini iki ayrı Örgü kuyruğu olarak değilde Tek örgü kuyruğu olarak birleştirmek istiyorsak, ense kökünden sonra başın iki tarafından gelen saçların örme işlemini burdan sonra ikisini birleştirerek yapalım.

 

Beşli Saç Örgüsü yapmaya başlamadan önce saçların temiz ve düzgün taranmış olması gereklidir. Temiz ve taranmış saçlarımızı hazırladıktan sonra Saçlarımıza yapacağımız Saçlarımızı Beş tutam halinde ve eşit olarak ayırıyoruz. Eğer uzun süreli bir kullanım düşünüyorsak saçlarımıza sabitleyici bir jel yada hafif bir jöle kullanabiliriz.Üstteki resimde görüldüğü gibi Saçlarımızı beş eşit şekilde ayırdıktan sonra sağdan ikinci tutamı soldan ikinci tutamın altından geçiriyoruz. Bundan sonra sürekli olarak bir sağ bir sol tutam alarak alt üst şeklinde örgü işlemine devam ediyoruz.

 

Bu işlemi sürekli olarak yineledikten sonra saçlarımızda ki simetriyi bozmadan ve eşit şekilde alt üst yaparak bu uygulamaya devam ediyoruz.

 

Saç Örgüsünün temelinde aynı paralelliği korumak çok önemlidir. Bu Saç Örme işlemi sırasında saçların aynı sıklıkta ve uzunlukta örülmesine dikkat edelim.

 

Saç örgüsünü tamamladıktan sonra en uç kısmında örülmeye müsait olmayan kısmını bir toka yada lastik yardımı ile topluyoruz.

 

13yhxlx.jpg

 

2mcsfv6.jpg

 

aaismg.jpg

 

qy9ybk.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

başkasına örüyorum da benimkini örecek birini bulamadım hiç :) uçlarını alta topladığında çok şık duruyor..

 

Aynen canım bende başkasının saçını örebilen ama kendisine beceriksiz biriyim. Faydam hep başkalarına :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Balık sırtı saç örgüsünü ben de çok seviyorum. Ama ben kendime balık sırtı örebiliyorum...:)
çok mu uzun Renan Abla saçların? Uzun olunca daha kolay oluyor ama ben yinede öremiyorum kendime bravo valla:)

 

Aynen canım bende başkasının saçını örebilen ama kendisine beceriksiz biriyim. Faydam hep başkalarına :D

bizde başkalarını güzelleştiririz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet epey uzun canım. Kısa saçı sevmiyorum zaten. Yanıldım yenildim 2.5 yıl önce bir kısa kestirdim.Hiç yakıştıramadım kendime. Daha kestirmem. Uzun saçta balık sırtı gerçekten çok güzel oluyor. Özellikle yaz aylarının kurtarıcısı bir model...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...