Jump to content

Yeni Başlayan Dizi Sokağa Döktü: Yayından Kalksın!


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

yeni-baslayan-dizi-sokaga-doktu-yayindan-kalksin--5053680.Jpeg

 

Yalova'da, Roman vatandaşlar, Show TV'de yayınlanan ve Romanları konu alan 'Roman Havası' isimli diziyi, yol kapatarak protesto etti. 'Roman Havası' dizisine tepki gösteren bir grup Roman, Bağlarbaşı Mahallesi'nde yol kapatma eylemi yaptı. Eylemde konuşan Yalova Genç Romanlar Derneği Başkanı Kerem Koyuncu, Roman vatandaşların, diziden rahatsızlık duyduğunu söyledi. Dizide küfürler edildiğini ve bundan çocuklarının olumsuz etkilendiğini dile getiren Koyuncu, şöyle konuştu: "Dizide, ağır ithamlarla küfür olduğu halde bip koymuyorlar. Kadınlarımız, sokakta doğurmuş gibi gösteriliyor. Hanımlarımız sokakta doğurmuyor. Çocuğum, annesine, 'Sen beni sokakta mı doğurdun?' diye soruyor. 'Çingene' kelimesinin sıklıkla kullanılıyor

 

 

 

 

Bu kelime yasal olarak zaten yasak. Bir evin içinde bir aile, hırsız gibi gösteriliyor. Dizinin yapımcısının bizden özür dilemesini, dizisine devam edecekse formatını değiştirmesini istiyoruz." Mahallede yaşayan ev kadınlarından Zeynep Pala ise Roman kadınlara dizide hakaret edildiğini savunarak, "Birincisi; bayanlarımız sokaklarda doğum yapmıyor. İkincisi; çekirdekleri kimse yiyip yiyip evde yere atmıyor. Üçüncüsü; 9 kişi bir yatakta yatmıyor. Abdestin de guslün de ne olduğunu herkes biliyor. Romanları abdestsiz, gusülsüz zannetmesinler. Böyle aşağılayıcı kelimeler kullanmasınlar" ifadesini kullandı. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha once de roman mahallelerini konu alan diziler olmustu katiliyorum aytozuna. Bir yandan da roman olmak da zor diye dusunuyorum. Hakaret sozu gibi kullaniliyor cingene sozu. Ben bir cingene kizi olsaydim cok gucume giderdi sanirim. Romanlari seviyorum ama. Azinliginiz, ozgurluk vs diye ekmek yedikleri vatana ihanet etmiyorlar. Izledim bu dizinin bir bolumunu, evet biraz belalti soylemler vardi. Aileyle izlenmiyor gibi geldi bana.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...