Jump to content

Yılbaşı Gecesine Hazırlık


Melâl

Önerilen Mesajlar

Büyük gün yaklaştı! Yılbaşı makyajı diğer özel günlerden çok farklı. Makyajımızda lükse ve ihtişama kaçarak abartılı olmanın tadını çıkarabiliriz...

 

 

Hazırlık

 

* Son gün sakın fazla koşuşturmayın. Ne olursa olsun, kendinize zaman ayırın. Evde de olsanız, tatilde veya otelde de olsanız gündüz biraz uzanıp dinlenin.

 

* Ilık bir duş alın. Ama birkaç saniye de olsa vücudunuza ve yüzünüze soğuk duş tutun. Bu küçük ayrıntı cildinizi inanamayacağınız kadar canlandırır!

 

* Yüzünüzün gergin görünmesi için en garantili saç modeli, tepeden toplamaktır. Ayrıca sadec bir saç modeliyle makyajınızda abartıya kaçma lüksünüz olacak.

* Hazırlık yaparken müzik setinize güzel bir parça koyun. Hatta urnunuzun altına nane yağı dokundurabilirsiniz, bu sizi rahatlatır ve ferahlatır.

* Gözlerinizin altında morluk veya torbalanma varsa; iki poşet yeşil çayı sıcak suda ıslatın, veya bir patatesten iki halka kesip, gözlerinizin üzerine koyun. Sonra da müzik dinleyerek 10 dakika uzanın.

 

 

Makyajınızın Ana Teması:

 

Tırnaklar ve dudaklar!

* Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız ve koyu tenliyseniz pembe ve tonlarında altın parıltılarına sahip bir ruj tercih edebilirsiniz. Açık tenliyseniz mutlaka nude tonlarında bir ruj tercih edin. Gerçek altın ile zenginleştirilmiş rujlar ile, yılbaşı gecesinde dudaklarınız kaşmir yumuşaklığında ve ışıl ışıl görünecek.

* Tırnaklarınız makyajınızın tamamlayıcısıdır. Tırnaklarınızı vurgulamak istiyorsanız da tırnak cilanızı, seçtiğiniz ruj rengine göre tırnak cilasını seçebilirsiniz.

 

 

Fondöten:

 

* Süreceğiniz cildinizin normal rengine ne kadar yakın olursa, o kadar iyidir. Ancak elmacık kemiklerinin üzerine bir ton daha koyu renkli bir fondöten ile gölge yapabilirsiniz.

* Burnunuz kızardıysa; yeşil tonlarda bir kapatıcı ile kızarıklığı kapatabilirsiniz. Üzerine biraz pudra uygulayarak sabitleyin.

* Yüzünüzdeki koyu renkli lekeleri kamufle etmek için sarı tonlu kapatıcı kullanın. Sonra hafifçe pudra sürün ve makyajınıza geçin.

 

 

Allık :

* Allık rengini seçmek genellikle çok zordur. Pembe, mürdüm ve altın renklerini birarada bulunan allıkla yüzünüzün altın gibi parıldamasını sağlayabilirsiniz.

 

Duruşunuz Sizi Değiştirir:

 

Tüm hazırlıklarınız bittikten sonra ayakkabılarınızı giyin ve evin içinde birkaç adım atın. Sonra ayakkabıları çıkarıp, bir duvarın önünde durarak, kendinizi kasmadan, sırtınızı duvara yapıştırarak yerleştirmeye çalışın. Bunun için çok dik durmanız gerekir. Sonra duvardan ayrılın ve çok yavaş adımlarla yürüyün. Duruşunuzun değiştiğini fark edeceksiniz. Artık ayakkabılarınızı yeniden giyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...