Jump to content

Kan Değerini Yükselten Yiyecekler Neler?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Günümüzde birçok kişi kan düşüklüğü problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Ancak kan değeri belirli besinler aracılığı ile yüksek seviyelere çekilebilmektedir. Bu nedenle kişinin kan değerinde problem yaşamaması için öncelikle beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Peki, kan değerini yükselten yiyecekler neler? gelin daha yakından inceleyelim.

 

Kan değerini hangi besinler yükseltir?

Kan değerinin yükseltilmesinde öncelikle önemli olan demir içerikli besinlerin tüketilmesi olmaktadır. Bu nedenle düşük kan değeriyle karşı karşıya kalmamak için demir açısından zengin besinlerle beslenmek önemli bir husustur. İçerisinde demir buluna besinler arasında;

- Tavuk ciğeri,

- İstiridye,

- Sığır eti,

- Hindi eti,

- Ton balığı,

- Yengeç,

- Karides

- Yulaf,

- Soya fasulyesi,

- Ispanak,

- Barbunya,

- Mercimek,

- Kuru üzüm,

- İrmik,

- Badem,

- Beyaz ekmek,

- Kepek ekmeği

 

yer almaktadır. Bu besinler düzenli bir şekilde tüketildiklerinde kan değerini yükseltmekte ve kişiyi düşük kan değerinden kaynaklı problemler ile karşılaştırmamaktadır.

Kan değerinin düşmesi kişi de yorgunluk ve güçsüzlük meydana getirir. Bunun yanında vücut sıcaklığının düşmesinden kaynaklı insan sürekli üşür ve ısınma güçlüğü çeker. Yine bağışıklık sisteminin zayıflama nedenlerinden biri de kan değerinin düşük olması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Yukarıda listelemiş olduğumuz besinlerin belirli aralıklarla tüketilmesi kan değerinde yükselmeye yardımcı olacaktır.

Kan değerinizin yüksek olması için dengeli beslenmeye dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...