Jump to content

Mıknatısım Mıknatıssın Mıknatıs


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

“Sen beni öyle çağırmasaydın eğer, ben sana böyle gelmezdim!” (Nazan Bekiroğlu – Nar Ağacı)

 

 

Ve ben ekliyorum “ Ben de seni öyle çağırmasaydım, sen de bana böyle gelmezdin” Görünenin ardındaki iletişim, bilinenin ardındaki çekim daha nasıl anlatılabilir ki?

 

 

Sevgili;

 

 

Sen beni öyle çağırmasaydın,

 

 

Birim, tekim, sendeyim, Gel

diye fısıldamasaydın kulağıma,

 

 

Ben neredeyim? Neyim? Nasılım? Diye sormasaydın durmadan ve sordurmasaydın bana aynı soruları, peşinden koşturmasaydın bu kadar…

 

 

Acıların içinden gülümsemeseydin, Kahkahalarıma eşilik etmeseydin,

 

 

Hiç bitmeyecek sandığım karanlıkların ardından, yine yeniden ağaran yeni güne muhatap etmeseydin beni,

 

 

Peşinden koşmaktan yorulduğumda ve yok olduğuna ikna olduğumda, mucize varlığını, mucizelerinle hayatıma sindirmeseydin.

 

 

Acı tatlı, türlü tecrübelerin içine bir sonraki köşenin yön levhalarını gizlemeseydin.

 

 

Bir kelebeğin kanat desenindeki simetriyle gözlerime, bir müziğin ritmiyle kulaklarıma, sarhoş eden gül kokusuyla burnuma, çileğin nefis tadıyla dilime, bir bebeğin teninin yumuşaklığıyla tenime işlemeseydin.

 

 

Varlığın tüm sokaklarında, el yordamıyla ararken seni, sokak lambalarını yakmamana içten içe kızmasaydım eğer ve sadece teslim olabilince yanan ışıkların sebebini anlamasaydım gülümseyerek ve şükrederek yürekten.

 

 

Sen, Allah, Yaradan, Bir, Evrensel, İlahi Sistem; Sen çekim yasasının dev mıknatısısın, yaklaştıkça daha kuvvetle çeken aşksın ve bizi aşkla aştan yarattın. Hepimiz birer küçük mıknatısız ve tüm hayatımıza çektiğimiz yaşanmışlıklar mıknatıs parçacıkları bize çekilen, bizim çektiğimiz.

Tüm küçük mıknatıslara yani hayatıma girmiş, çıkmış, seven, sevmeyen ve sevdiğim herkesin, her şeyin bana kattığı acı tatlı tecrübelere sesleniyorum:

“ Siz beni öyle çağırmasaydınız eğer, ben size böyle gelmezdim” ve “ Ben sizi öyle çağırmasaydım eğer, siz bana böyle gelmezdiniz”.

 

 

Siz bana çekildiğiniz için, beni kendinize çektiğiniz için, farkındalığımın kütlesini arttırıp suretinden varolduğum öz mıknatısıma yaklaşmama vesile olduğunuz için size minnettarım.

 

 

İyi ki çektim sizi…İyi ki çektiniz beni… Ve iyi ki bu çekimler bütünün en yüksek hayrına idi…”

 

 

Hepimizin tek, eşsiz, canlı, sürekli değişen birer barkota sahip olduğumuza ve evrensel bir barkod okuma sistemiyle, öğrenilecek derslere, farkındalık seviyesine ve düşüncelerimizi yönlendirebilme yeteneğimize göre değişik tecrübelere ve birbirimize çekildiğimize inanıyorum.

 

 

Özgül Süsler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...