Jump to content

Çekim Yasası


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Sır size her istediğinizi verir; mutluk, sağlık, servet. Ne isterseniz yapabilir ya da sahip olabilirsiniz. Neyi seçersek ona sahip olabiliriz. Bütün bunlar sırrın nasıl uygulanacağını bilmekle ilgilidir.

 

“Ne Biliyoruz Ki” filmi özellikle parapsikolojiyle ilgilenenler tarafından büyük ilgi görmüştü. Şimdi “Sır” adında yeni bir film benzer ama farklı bir kavrama değiniyor. Belgesel filmde başta Kuantum Fizikçileri olmak üzere felsefeciler, yazarlar, psikolog ve terapistler, bir girişimci ve bir öğretmen büyük sırrı kendi alanları kapsamında açıklamaya çalışıyor. “Ne Biliyoruz Ki” filmindeki Kuantum Fizikçi Prof. Fred Alan Wolf bu filmde de yer almış. Bu filmde bilimsel terimler daha az.

 

 

Hepimiz tek bir sonsuz güçle çalışıyoruz. Hepimiz aynı şekilde yolumuzu buluyoruz. Evrenin doğası o kadar kesin ki hiç zorlanmadan uzay gemileri yapıyor, aya insan gönderiyor, iniş anını saniyelik bir farkla bilebiliyoruz. Kim olduğunuz önemli değil. Hepimiz tek bir güçle çalışıyoruz. Tek yasa: Çekim Yasası. Sır Çekim Yasası’dır.

 

 

Felsefeci Bob Proctor, 40 yıl boyunca zeka olasılıkları üzerine çalışmış. Başımıza gelen her şeyi bizim hayatımıza çektiğimizi söylüyor. Proctor’a göre, hepsi zihnimizde tuttuğumuz suretlerden dolayı bize geliyor. Ne düşünürsek, kendimize çekiyoruz.

 

 

Girişimci John Assaraf, çekim yasasını anlatırken kendisini bir mıknatısa benzetiyor. En çok neyi düşünürseniz, onu kendinize çekiyorsunuz ve o hale geliyorsunuz. Yazar Mike Dooley, Çekim Yasası Prensibi’ni üç basit kelimeyle açıklıyor: “Düşünceler Nesnelere Dönüşür!”.

 

 

Her düşüncenin bir frekansı vardır. Bir düşünceyi tekrar tekrar düşünürseniz ya sa sürekli hayalini kurarsanız hayalini kurduğunuz arabayı, ihtiyacınız olan parayı almayı, ruh ikinizi bulmayı, bunların hayalini kurarsanız, o düşünceyle ilgili frekansı uygun bir temele yerleştirirsiniz.

 

 

Metafizikçi Dr. Joe Vitale, düşüncelerin etrafa manyetik bir sinyal yaydığını, bu sinyallerin tekrar bize geri döndüğünü söylüyor. Sorun şu ki çoğu insan istemedikleri şeyleri de düşünür ve başlarına neden sürekli benzer olayların geldiğini merak ederler. Sürekli park cezası ödemek gibi.

 

 

Yazar Bob Doyle: “Çekim Yasası sizin bir şeyi iyi ya da köyü olarak algılamanızla veya olmasını isteyip istememizle ilgilenmez. Sadece düşüncelerinize cevap verir ve eğer bir şeye bakıp kendinizi berbat hissediyorsanız, evrene yolladığınız sinyal budur. Bunu benliğinizin tüm katmanlarında hissedersiniz ve bu size fazlasıyla geri döner.”

 

 

Doktor Kuantum olarak bilinen Profesör Fred Alan Wolf’a göre, Kuantum Fiziği bu keşfi işaret etmeye başlıyor: Akıl olmadan bir evren düşünemezsiniz. Algılanan her şeyi akıl şekilendiriyor.

 

 

Felsefeci James Arthur Ray, Çekim Yasası’nı güzel bir örnekle anlatıyor: Sihirli lambadan cin çıkar ve cin hep aynı şeyi söyler: “Dileğin benim için emirdir”. Dilekler üç taneyle sınırlı değildir, tamamen limitsizdir. Evren her dileğinizi gerçekleştirecek devasa bir cin gibidir.

 

 

Yaratım süreci üç adımdan oluşur: Birinci adım “İstemek”. İstemek için sözcüklere ihtiyacınız yoktur. Evren tamamen düşüncelerinize cevap verir. İkinci adım “Cevap”. Evrendeki tüm güçler isteğinize cevap vermek için devrededir. Ve evren isteğinizin oluşması için ayarlamalara başlar. Nasıl gerçekleşeceğini bilmenize gerek yok. Üçüncü adım: “Kabul Etme”. Kendinizi isteğinizle aynı hatta getirmeniz gerekir. Bu duyguların gücüdür. Ama olumsuz duygular hissederseniz bunlar isteğinizle aynı hatta olmadığınızın güçlü göstergeleridir.

 

Mehmet Karaarslan

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kısa ve öz olarak şunu diyebiliriz: gerçekten düşündüklerimiz zamanla gerçekleşiyor. bu yüzden olumsuzları tespit edip olumluya çevirmeliyiz. mesela tevbe-estağfirullah diyerek o yöne olan enerji akışını kesmeliyiz.

önceden bunun çok bilincinde değildim. ama farkına vardıktan sonra şimdi tedbirimi alıyorum. şöyle bir bakıyorum da geçmiş de şu şöyle olacak dediğim şeyler benim o cümlelerimle oldu. artık çekim yasasının farkındayım ve Allahın izniyle dikkatli oluyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...