Jump to content

Kendinize Acımayı Bırakın...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kendinize Acımayı Bırakın

 

Bir şeye canınız mı sıkıldı? Bütün hayatınız alt üst olmuş gibi mi hissediyorsunuz?

 

“Umutsuzluk insanı felç eder.Bir devi yıkar,hayalleri çalar,altını taşa,cenneti cehenneme çevirir.”

 

Hayatta hiç bir şey kalıcı değildir arkadaşlar! sakın ümitsizlik duygusu sizi hayallerinizden,amaçlarınızdan uzaklaştırmasın.Dikkat edin hayatta hiç bir şey eskisi gibi kalmıyor.

 

Dünya ki saniye içinde konumunu değiştiriyor.Sizler asla sorunların kalıcı olduğunu düşünmeyin.Bakın bir Çin ata sözünde ne diyor.

 

“Bırak keder ve üzüntü kuşları başının üstünden geçsin.Sen onları değiştiremezsin,fakat onların saçlarının arasında yuva yapmalarına engel olabilirsin”

 

“Hiç bir şeyde başarılı olamayacağım.!” Bu sözü asla kullanmayın.

 

Bir şeyi gerçekten yapabileceğinize inanırsanız,mutlaka bir yolunu bulursunuz.Başaracağınız konusunda hiç bir şüpheniz olmasın.Enerjinizi ve kararlılığınızı birleştirdiğinizde size gizemli kapılar açılacaktır.Fırsatlar kapınızı çalacaktır.Her yer fırsatlarla dolacaktır.Nerede fırsatlar demeyin!Fırsat soluduğunuz havada.Ama olumsuz inançlarınız bu fırsatları görmenizi yada üstlerine gitmenize engel oluyor.Çoğumuz paranın fikri başlattığını düşünürüz,oysa fikir güçtü,fikir paradır,gerçek olan parayı fikrin başlattığıdır.

 

Gerçek fakirlik nedir bilir misiniz?Gerçek fakirlik düşüncelerimizin fakirliğidir.İnançlarımızın fakirliğidir.

 

Peki problemlerin çözümü bu kadar kolay mı?

 

Nasıl bir yöntem izlememiz gerekir diye soruyorsunuz?Oturup olumlu düşünerek,televizyon seyrederek,yada kaderim buymuş diyerek fırsatları yakalayamaz ve problemleri çözemezsiniz.İşte burada ilk adım harekete geçmek.Yol kenarında bekleyerek,yada evde oturarak hayata küserek birinin sizi kurtarmasını bekleyemezsiniz.

 

Birilerini beklemeyin sizi kurtarması için o fırsatı kendiniz yaratın,telefonun çalmasını beklerseniz çok beklersiniz.Siz arayın.Sizi kurtaracak sadece sizsiniz unutmayın.Kaderiniz değiştirecek kapıyı siz zorlayacaksınız,defalarca açılmasa da çalacaksınız.

 

Evet önce inanç ” ben gayret edersem beni yaratan da benim arkamda “sözünü kendinize verin ve harekete geçin.Hadi ben sizin önünüzü açtım şimdi sıra sizde;“Yakınıp sızlanmayı,kendinize acımayı bırakın,yapabilirsiniz,yapabileceğinize inanmak zorundasınız.”

 

Hayat yolunuz da karşılaşacağınız her problemin bir çözümü vardır.Sadece kendinizi bırakmayın ve olumsuz düşünmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...