Jump to content

Ona Sütü Sevdirecek Öneriler


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sütünü içmek istemiyorsa boşuna zorlamayın. Ama üzülmeyin de. Ona sütü sevdirmenin mutlaka bir yöntemi vardır. Yalnızca sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyordur o kadar!

 

Seral Çelik

 

 

Süt bardağını ağzına götürmemek için binbir numara çeken çocuğunuz karşısında 'Mutlaka bu sütü içirmeliyim!' diye düşünebilirsiniz ama bu sütün biteceği anlamına gelmez. Çocuğunuz sütü içmemekte kararlıysa, muhtemelen kaybeden taraf siz olacaksınız. O sütü içmemek için çeşitli yöntemler keşfedecek ve mutlaka uygulayacaktır. Peki o, yeni yöntemler keşfederken siz boş mu duracaksınız? Elbette hayır! Madem çocuğumuzdan daha 'akıllı'yız o zaman ipler bizim elimizde olmalı. Öyle akıllıca yöntemler geliştirmeliyiz ki o, süt saatini heyecanla beklesin. Böyle yöntemler var mı diye soranlara söyleyelim; var! Annelerin yaşadıklarından yola çıkarak onların geliştirdikleri yöntemleri ve önerileri derledik. İşte sütü sevdirme yolları...

 

 

1. Sabah kahvaltısı için corn flakes iyi bir seçenektir. Bol süt koyacağınız corn flakes tabağı sayesinde belki bir bardaktan daha fazla süt içecektir ama yudum yudum değil, kaşık kaşık.. Küçük bir hatırlatma yapalım; corn flakes alırken ya seçmesine olanak tanıyın ya da mutlaka onun sevdiği tarzda olanları satın alın. Böylece corn flakes'e itiraz etmesini engellemiş olursunuz.

 

 

2. Ona içine bolca süt katabileceğiniz yulaf ezmesi hazırlayabilir içine de toz haline getirilmiş çikolata katabilirsiniz

 

 

3. Tatlı yerine bol sütlü dondurmaya ne dersiniz? Hiç sütlü dondurma olur mu demeyin, oluyor. Üstelik hazırlanışı son derece kolay. Bir kabın içine dondurma koyun ve süt ekleyin. Birazcık karıştırın ve kaşıkla servis yapın.

 

 

4. Belki de en sık başvuracağınız seçeneklerden biri, 'milkshake'ler olacak. Meyve tatlarının da olduğu soğuk içilen milkshakeleri hem ara öğünlerde hem de kahvaltılarda sunmanız mümkün. Boğazını üşütür endişesiyle buz koymak istemiyorsanız, buzsuz hazırlanmış olanını da sunabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...