Jump to content

Kalp Hastalığına Karşı Koenzim Q10, PCA, Selenyum ve Kalsiyum


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Koenzim Q10

 

40 yıl önce Teksas Üniversitesi, Biyomedikal bölümünden Karl Folkers Ph.D., koenzim Q10 maddesinin kalp kaslarını güçlendirdiğini ve birçok kalp hastasında kalp damar sistemini canlandırdığını görmüştür. Çalışmaların sonuçlarına göre koenzim Q10, ateroskleroza karşı koruyucu görev üstlenebilir ve oksitlenmiş kolesterollerin oluşumunu önleyecek antioksidan özellikler gösterebilir. Dr. Gordon koenzim Q10, amino asit ve bitkiler kullanarak çocukların riskli ameliyatlar geçirmesini önlemede başarılı sonuçlar aldı. Bir vakada, miyokardiyopati teşhisi konulmuş, yeni doğmuş bir bebeği muayene etti. Miyokardiyopati kalp kasının bir hastalığıdır. Ailesinin izniyle bebeği koenzim Q10, karnitin (bir amino asit), magnezyum, C vitamini, bir multivitamin / mineral formülü, sıvı sarımsak ve alıç meyvesi özütü ile tedavi etti. Bebek üniversitenin tıp merkezinin önerdiği kalp nakli ameliyatına gerek kalmadan iyileşti.

 

 

Proantosiyanidin (PCA)

Sahil çamı kabuğundan elde edilen bir antioksidan olan piknogenol veya üzüm çekirdeğinden elde edilen PCA kalp sağlığını, LDL kolesterolün oksitlenmesini engelleyerek ve damar duvarlarının iç yüzünün bütünlüğünü sağlayarak korur. Ayrıca, Dr. Passwater’a göre PCA kan pıhtılarının daha yapışkan olmasını ve bir araya gelerek topaklaşmalarını önler. Bu da koroner trombozise ve kalp krizine sebep olabilecek kan pıhtılarının istenmeyen oluşumunu azaltır. PCA ayrıca histamin seviyelerini azaltabilir, böylece mutajenlerin veya serbest radikallerin damar yüzeylerine verdiği hasarı en aza indirir.

 

 

Selenyum

Kandaki düşük selenyum seviyeleri ve kalp hastalığı arasında pozitif bir ilişki bulunmuştur. Bunun sebebi büyük ihtimalle selenyumun antioksidan özellikleridir. Selenyum takviyesi platelet hücumunu da azaltabilir. Ayrıca selenyum önemli bir antioksidan enzim olan glutatyon peroksidazın ko-faktörüdür.

 

 

Kalsiyum

Kalsiyum takviyesi toplam kolesterolü azaltabilir ve platelet hücumunu engelleyebilir. Dr. Cowden’ın eriştiği sonuçlara göre kalsiyumun bitkisel formları kalp hastalarında daha etkili sonuçlar vermektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...