Jump to content

Ümit Kocasakaldan Tülay Babuşcuya Sert Sözler


frezya

Önerilen Mesajlar

Başkanlığı Ümit Kocasakal'ın yaptığı İstanbul Barosu'ndan Tülay Babuşçu'ya zehir zemberek açıklama.

 

 

 

 

Başkanlığını Ümit Kocasakal’ın yaptığı İstanbul Baro Başkanlığı, AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun dünkü Cumhuriyet ve Osmanlı dönemi hakkında attığı tweetler için zehir zemberek bir açıklama yaptı. İşte Baro tarafında yapılan o yazılı açıklama:

Cumhuriyet Köhnemiş Bir Zihniyetin “Yetersiz Bakiyeleri” Tarafından Yıkılamayacak Kadar Güçlüdür.

Demokratik ve Laik Cumhuriyete bağlı kalacağına, namusu ve şerefi üzerine and içen Balıkesir Mebusu Tülay Babuşçu; Türkiye Cumhuriyetini, 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğunun 90 yıllık “reklam arası” olarak nitelendirmiş…

Babuşçu’ya göre, Filistin’i vermediği için yıkılan Osmanlı’nın şimdi Filistin ve Türkiye için oluşturduğu “arka plan”, tam da bir “zeka parıltısı” imiş…

Cüneyt Özdemir isyan etti

Bir tümceye bu denli çok yanlış sığdırmayı başaran Cumhuriyet görünümlü saltanat saplantılı kadın için, Sağlık Bakanı tarafından önerilen “annelik kariyeri” ideal sayılabilir. İstanbul Barosu olarak, kadını evde oturtmayı savunan zihniyete yıllardır karşı çıkarken, bu beyanlar karşısında bazı istisnaların bulunabileceği noktasına geldiğimizi itiraf ediyoruz.

Bizler, şimdilerde çoğalması da beklenen bu türden Babuşcu beyanlarının, Haziran/2015 seçimlerine yönelik milletvekili listelerinde yer tutmak adına sergilenen yağlı çabalar olduğunu biliyoruz. Bir yasama döneminde kürsüye sadece 3 kez çıkabilmiş olanların, kendi yüksekliklerini Cumhuriyete saldırarak sağlayabileceklerini düşünmeleri acı bir gerçeklik olsa da, Osmanlıcı kafaların bu ülkede edindikleri yerin bile Cumhuriyet sayesinde olduğunu söylemeye devam edeceğiz. Babuşçu ve O’nun gibiler bilmeli ki, bizim bu kararlılığımız sürdükçe de reklamlar bitmeyecektir. Cumhuriyeti “reklam” sananlar, kendilerinin bir “kamera şakası” olduğunu çok geçmeden anlayacaklardır.

AKP’li Tülay Babuşçu Cumhuriyet’i tanımladı: 90 yıllık reklam arası

Türkiye Cumhuriyeti bir Osmanlı bakiyesi değildir. Tarihsel köklerinin yarattığı değerlere saygısını esirgemeyen bu Cumhuriyet , onurla taşıdığı Osmanlı geleneğinden övünç ve kıvanç duyan bir bilinç olarak, “yetersiz bakiyeleri” eliyle yıkılamayacak kadar güçlüdür. Çalınmış yitik yüzyılları devrimle kısaltan Cumhuriyet, sonsuza kadar bu ülkenin rejimi olmaya devam edecektir. Çatlağı sıvanmış saray duvarlarının huzurunda sukun arayıp hayal kuranlar, mebus mertebesinde olsalar da bunu bilmelidirler. Türk Halkı, cumhuriyetin içindeki cumhurdur.

Tülay Babuşçu gibilerinin anlayamadığı, Osmanlının tarihsel misyonunu tamamlayarak kapanmış bir parantez; Cumhuriyet’in ise sonsuzluğu hedefleyen bir uygarlık açılımı olduğu gerçeğidir.

Ümit Kocasakal'dan Tülay Babuşçu'ya sert sözler - Sözcü Gazetesi

 

Seni doğuran anaya helal olsun Sayın Kocasakal vatanına layık vatandaş olmanın gururu sana çok yakışıyor değerli İstanbul Baro Başkanı bu ülkede en yüksrklerde olnanı görmek istiyor bu millet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osmanlı Filistin'i vermediği için mi yıkılmış? Haçlı şovalyesi ünvanını alarak İngiliz kraliçesine diz bağı ile bağlanan Sultan Abdülaziz, bununla da yetinmeyerek "7 Sefer Kanunu" çıkarmıştır. Bu kanunla beraber Yahudiler Filistin'den toprak satın almaya başlamıştır.

 

Filistin'i bombalayan İsrail uçaklarının yakıtı Türkiye üzerinden gitmiş ama adamlar hâlâ Filistin üzerinden politika yapabiliyor! Yüzsüzlüğün bu kadarına pes!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osmanlı Filistin'i vermediği için mi yıkılmış? Haçlı şovalyesi ünvanını alarak İngiliz kraliçesine diz bağı ile bağlanan Sultan Abdülaziz, bununla da yetinmeyerek "7 Sefer Kanunu" çıkarmıştır. Bu kanunla beraber Yahudiler Filistin'den toprak satın almaya başlamıştır.

 

Filistin'i bombalayan İsrail uçaklarının yakıtı Türkiye üzerinden gitmiş ama adamlar hâlâ Filistin üzerinden politika yapabiliyor! Yüzsüzlüğün bu kadarına pes!

Tarihi okuyarak öğrenmek gerek ne idiği belirsiz çakma yazıcıların hainlik kokan yazılarından kandırılarak değil.Çok saol Archangel gerçek tarih bunların işine gelmez. Dünyanın kabul etti getçekler bunlar

 

Nihat Genç bakın ne demiş anlayabilene tabi

Ne istediğini pek anlayamadım abla ‘reklam arasında’ çok mu sıkıldın, ne bileyim bir çay içseydin, tuvalete gitseydin, eşi dostu arasaydın.

 

 

Abla ‘reklam’a çok kafayı takma, biz cumhuriyet’i ‘reklamlarla’ kurduk.

 

 

Bu reklam sponsorları olmasaydı, bu Çanakkale bu Sakarya Savaşı’nın topunu katırını kağnısını kime çektirecektik, onca askerin kanı defini mezarı bu masrafı kim karşılayacaktı abla.

 

 

Biz сumhuriyeti reklamla kurduk abla.

Osmanlı niye battı abla ‘reklam alamadığı için’…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul’da mesela… Her yıl 15 milyon adet lale dikiliyor. İstanbul’un sırf laleye ödediği para, Muğla, Artvin, Siirt, Van gibi şehirlerimizin yıllık bütçesinden fazla.

*

Ömrü bir hafta.

Taş çatlasın 10 gün.

Ağaç gibi kalıcı değil.

Açmasıyla dökülmesi bir oluyor.

Seneye, hadi bakalım silbaştan.

Gene sıfırdan ekiliyor.

*

Osmanlı lalesi’nin en büyük üreticisi Balıkesir’de bi şirket… Türkiye’deki lalelerin neredeyse yarısını tek başına bu şirket üretiyor. Lale işine 2009’da başladı, sadece 5 yılda adeta uçtu, Türkiye’nin en büyüğü oldu. İstanbul büyükşehir belediyesine lale satıyor. Ankara büyükşehir belediyesine lale satıyor.

*

Hani şu “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” diyen AKP milletvekili var ya… İşte bu lale şirketinin sahibi!

*

E hal böyleyken…

Lale devri’ni osmanlı lalecisi şakşaklamayacak da, kim şakşaklayacak yani.

 

İşte reklamın gerçek yüzü Yılmaz Özdil yazmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...