Jump to content

Göz Kanseri Yaşam Kaybına Neden Olabilir


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Göz çevresinde meydana gelen kanser türlerinden biri de, göz kanseridir. Görme bozukluğuna yol açmakla beraber hastanın yaşamınıda elinden alır. Göz kanseride diğer hastalıklar gibi erken teşhis edilip hemen tedaviye başlanırsa hayatınızı size geri verir.

 

 

Göz ve gözün çevresine yerleşen iyi yada kötü huylu kitleler nadir gözükmektedir. Göz çevresi dokularına yerleşen bu tümörler hayati önem taşır.

 

 

Göz Tümörü Belirtileri

 

 

Gözün açık kısmında meydana gelen tümörler gözle görülebilmektedir. Gözde meydana gelen ve iyileşmeyen yaralar, kapak düşüklüğü, çift görme sorunu, göz kızarıklıkları, gözde büyüme ve çocuklarda göz bebeklerinde beyazlıklar göz kanseri belirtileri arasındadır.

 

 

Göz Tümörü Teşhisi

 

 

Göz tümörü rutin olarak uygulanan göz muayenesi ile teşhis edilebilmektedir. Doktorunuz gerek görürse göz ultrasonu, renkli dopler ultrason, MR, biyopsi, tomoğrafi, floresan anjiyografi gibi testlerle göz kapağı kanseri teşhisi konur.

 

 

Göz Tümörü Tedavisi

 

 

Tümörün tipine göre tedavi uygulanmaktadır. İyi veya kötü huylu olması teşhis edildikten sonra röntgen ışınları, ilaçlar, dondurma, lazer, hormonlar, radyoaktif plaklar, geniş yada dar kapsamlı tedavi yöntemleri uygulanır. Tedavide; kanserin yaygınlığı, başka organlara sıçrayıp sıçramaması, büyüklüğü, tipi, yerleştiği bölge, yaş gibi birçok unsur etkilidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...