Jump to content

Reiki İle Negatif Enerjilerden Kurtulun


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Evrensel yaşam enerjisi anlamına gelen Reiki, bedendeki negatif enerjilerin temizlenmesini, hem ruhsal hem de bedensel olarak iyi hissedilmesini sağlar.

 

 

Ellerimiz, özellikle avuçlarımızın içi bir enerji deposudur ve ‘hayatı tutmamızı’ sağladıkları için çok değerlidir diyen Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök, enerji açısından bakıldığında, değerinin düşündüğümüzden daha fazla olduğunu hatırlayabildiğimizi belirtiyor.

Örneğin, birisine şefkat göstermek istediğimizde başını veya yanağını okşarız, teselli etmek veya destek olmak istediğimizde sırtına dokunabiliriz. Yolculuğa uğurlarken el sallayarak aramızdaki bağı hissettiririz, bebeklerin gaz sancısını gidermek için sırtlarını sıvazlarız, onu sakinleştiririz. Bir yerimiz ağrıdığında kendiliğinden elimizi ağrıyan yere koyarız vs..

Ufak bir deneyim

 

Şimdi en pratik yoldan bu enerjiyi hissetmek adına avuçlarınızı birbirine sürtün ve bir iki dakika onları karşılıklı tutarak avucunuzdaki titreşimi hissedin. Mesafeyi bazen açın, bazen daraltın. Sanki ellerinizin arasında esneyebilen bir enerji varmış gibi algıladığınızı görebilirsiniz. Bu deneyimin ardından son paragraftaki adımları uygulayabilirsiniz. Böylece, doğuştan şifa potansiyeliniz olduğunu farkedebilirsiniz.

Reiki nedir ve ne zamandan beri uygulanıyor

 

Reiki (Şifa enerjisi) dualar, esmalar, ayet ve surelerle yapılan şifa çalışmasıdır. Ayet ve surelerin enerjilerini, uygulama yaparken karşı tarafa pozitif enerji olarak aktarmak ve negatif enerjileri çekmek diyebiliriz.

"Evrensel yaşam enerjisi anlamına gelen Reiki, adından da anlaşılacağı gibi, zaten içinde yaşadığımız enerjinin ta kendisidir" diyen Sümbül Gök, "Yaşadığımız günlük koşuşturmaların stresinden çoğumuz farkında değilizdir" diyor. Halimiz bir balığın suyun içinde olup da suyun farkında olmamasına benzer. Dolayısıyla, önemli olan bize hayat veren bu enerjinin bilincinde olmak, böylece, olumlu etkilerini almaya açık olmaktır. İşte Reiki uygulamak evrenin şifa kanalıyla aynı frekansta olmak gibidir. Olumlu etkisini duyumsamamız kaçınılmazdır. Çünkü böyle bir niyet öz gücümüzü farketmemize, saf mutluluk, huzur, sevgi, güven, yaratıcılık, başarı vs. doğuştan sahip olduğumuz kaynakların güçlenmesine vesile olur. Böylece, bu enerjinin fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel tüm bedenlerimize iyilik getirdiğini deneyimleriz.

"Şifa enerjisi insanlık var olduğundan bu yana vardır" şeklinde açıklama yapan Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök, "Yani Adem a.s başlar, Peygamberlerden ve en son bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (Sav), ve Peygamber efendimizden mirasçıları olan Allah dostlarına, Evliyahullah ve Evliyahullah'ın aracılığı ile bazı özel insanlara verilen özel bir ilimdir" diyor. Eskilerin tabiri ile ocak kabul edilen elden ele geçen özel çalışma uygulamalarıdır.

 

Peygamberlerin bu konulardaki mücadele ve çalışmalarını yani onlara özel ilimlerini hemen hemen herkes bilir. Mesela Musa a.s sihirbazlarla mücadele ve onların yaptığı sihirleri, büyüleri etkisiz hale getirmesi. Süleyman a.s cinlere hükmetmesi ve İsa a.s eliyle dokunarak tedavi etmesi. Peygamberimiz Hz. Muhammed a.s ise tüm ilimler şifalar vardır ve mirasçıları aracılığı ile dualar ayetler, esmalar ile insanlar hem ruhsal, hem bedensel şifalanmaktadır.

Şifa enerji çalışmalarının çeşitleri

 

"Şifa çalışmaları 2 çeşittir" diyen Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök, kendi içlerinde de sınıflara ayrıldığını belirtti. Birincisi rahmani yoldan yani Peygamberlerin Evliyahullahın himmeti ile yani zincir halkası gibi elden ele geçmesi. İkincisi ise sufli dediğimiz varlıkların aracılığı ile uygulanmasıdır.

Rahmani şifa enerjisin de bedendeki negatif enerji temizlenerek hem ruhsal, hem bedensel şifa çalışması uygulanır. Ruhsal dediğimiz de özellikle psikolojik rahatsızlıkların ve sinir sistemi üzerindeki birikmiş negatif enerjiler temizlenir. Ve varlıkların insan bedenine bıraktığı negatif enerjiler kontrol edilip temizlenir.

Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök, "Sufli yani varlıkların aracılığı ile yapılan çalışmalardır" dedi. Bu çalışmalar da biraz daha tehlikelidir. Şifa çalışması esnasında uygulama yapılan kişiye varlık bulaşabilir ve zamanla o kişi de ruhsal sıkıntılar olabilir. Şifa çalışmaya uygulayan kişiler çok dikkat etmelidir. Ayrıca uygulama yaptırmak isteyenlerde bu şifa çalışması yapan kişilere dikkat etmelidirler.

Hangi durumlarda şifa uygulaması yapılır

 

Ruhsal sıkıntısı olanlar, vesveseli davranışlar, evhamlı olanlar, panik atağı olan insanlar, asabi davranışları olan ve psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler rahatlıkla şifa enerjisi yaptırabilirler.

Ayrıca bedeninde rahatsızlığı olanlar mesela, mide, kalp, dolaşım sistemi, prostat, kadın hastalıkları, migren, sırt boyun ağrıları, bölgesel ağrılar, kanser hastalarında ağrıların hafiflemesi, eklem ağrıları, MS, sara hastaları, şeker hastaları vs. olarak sıralayabiliriz. Yani birçok hastalıklarda yardımcı alternatif tıp olarak günümüzde de birçok ülkede uygulandığı ve artık ülkemizde yavaş yavaş insanların rağbet ettiği doğal şifa enerji çalışmaları uygulanmaktadır.

Yaşadığınız olayların sebep-sonuç ilişkisini yavaş yavaş algılamaya başladığınızı vurgulayan Sümbül Gök , doğallıkla çözüm üretmeye başlayabileceğinizi belirtiyor. Yalnızca kendinize değil, başkaları için de kullanabileceğiniz Reiki konusunda iyilik getiren şey kişiler değil, enerjinin kendisidir. Bazen iyileştiren, bazen de zor bir süreci kolaylaştırmaya yarayan Reiki’de uygulayıcıların değeri bu enerjiye kanal olma niyetleridir. Bu niyet, başkalarının iyiliğine vesile olurken kullanıcının da şifalanmasını sağlar. Bu özellikleriyle Reiki, bir yandan koruyucu, bir yandan da tıbbi tedavileri destekleyici sade bir tekniktir.

Kimlere enerji uygulaması yapılabilir

 

Yeni doğmuş bebekten son nefese kadar herkese uygulandığını belirten Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök, hiçbir yan etkisi olmadığından bahsetti. Özelikle kanser hastalarının ağrılarının hafiflediği ve ruhsal sıkıntısı olup yıllarca kurtulamayanlar şifa enerjisi yöntemlerini denemektedirler. Özellikle de hamile bayanların yaşadığı hamilelik sendromu ve bedende birikmiş negatif enerjinin temizlenmesinde fayda sağlayabilmektedir. Hem kendi ruh sağlığı için, hem de taşıdığı bebeğin hamilelik süresince rahat bir süreç geçirmesi sağlanabilir. Her hastalığın tedavisi mümkün. Araştırıp doğru kişiyi bulmak gerek. Gerek şifa enerjisi, gerek bitkisel tedavi, masaj, hacamat, sülük gibi birçok doğal tedavi yöntemi vardır ve günümüz modern tıbba yardımcıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...