Jump to content

Kundalini, Vibrasyonlar ve Aydınlanma


Guest psychick
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kundalini içimizdeki saf arzunun gücüdür, omuriliğimizin altında bulunan sakrum kemiğinin (eski medeniyetlerde bu kemikte kutsal bir enerjinin varlığı biliniyordu) içinde uyur vaziyette olan ve teskin edici özelliğe sahip anne bir enerjidir Kundalini.

 

Aydınlanma, Kundalini’nin uyanması, orta kanal boyunca yükselmesi, yedi çakrayı delip geçmesi ve başın üstünden (bıngıldak kemiği –fontanelle bone- bölgesi), yumuşak bir serinlik “kaynağı” (fountain) olarak yüzeye çıkmasıdır. Fontanelle (bıngıldak) kelimesinin kendisi “little fountain (küçük kaynak)”’dan gelmektedir. Bu da gene eski medeniyetlerin Aydınlanma olayı hakkında bilgiye sahip olduklarını gösteriyor.

 

Aydınlanma, her zaman, dünyadaki tüm dinlerin ve tüm ruhani geleneklerin tek amacı olmuşur, fakat ona erişmek geçmişte son derece zordu. Ama günümüzde, Shri Mataji’nin insanlığa verdiği pahabiçilmez bir hediye olan Sahaja Yoga sayesinde kitleler hiçbir çaba göstermeden aydınlanmalarını almaktadırlar.

 

Shri Mataji, kendi cümleleriyle Aydınlanmayı, “Gerçek ile ilk karşılaşma” olarak tanımlamaktadır. “İçimizde, kalbimizde bir Anne var ve eğer O uyanırsa, bizi gözetmeye başlayacak. İhtiyacımız olan tüm korunmayı bize verecek. Ve korkulacak hiçbirşey kalmayacak”.

 

“Kundalini size şifa verir, sizi geliştirir, bütün kutsallıkları size ihsan eder. Dünyevi konumdaki tüm endişelerinizi sizden uzaklaştırır.” diyor Shri Mataji.

 

Kundalini enerjisi kendisini, Sanskritçe’de yaklaşık karşılığı Chaitanya olan vibrasyonlar (serin esintiler) olarak ifade eder. Shri Mataji Chaitanya’yı “Chaitanya (vibrasyonlar), sizin fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal benliklerinizin birleşmiş gücüdür.” diye tanımlar.

 

Bu sayfanın yukarısındaki resim, Shri Mataji’nin Rusya’yı bir ziyareti sırasında kaldığı yere yakın bir yerde çekilmiştir; bu “mucize” fotograf, Kundalini enerjisinin Toprak Ana’dan yüzeye çıkmış halini göstermektedir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...