Jump to content

Tırnak Sararmalarına Savaş Açın


Elzem

Önerilen Mesajlar

tirnak-sararmalarina-savas-acin-04.png

 

 

Limon

Yarım limonla tırnaklarınızı ovmanın tırnaklarınız üzerindeki beyazlatıcı etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Ama limonun asidinden ellerinizi ve tırnak kenarlarınızı korumak için nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Limon+Karbonat

Sadece limon kullanarak da tırnak sararmalarında sonuç almanız mümkün ama daha hızlı bir çözüme ihtiyaç duyuyorsanız yarım limonun suyunu ve bir paket karbonatı karıştırarak elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı tırnaklarınıza eski bir diş fırçası ya da maskara fırçasıyla uyguladığınız zaman sonucu çok daha kısa sürede görebilirsiniz.

Diş Macunu

Dişlerinizi beyazlatan diş macunları neden tırnaklarınızda da aynı etkiyi gösteremesin? Bu yöntem için kendinize tırnaklarınızı zedelemeyecek, yumuşak kıllara sahip bir diş fırçasına beyazlatıcı etkili bir diş macununu koyarak tırnaklarınızı 1-2 dakika boyunca fırçalayın. Düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde farkı kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

Baz

Ojelerin tırnakları sarartmasının en büyük nedeni ojelerin altına koruyucu bir baz kullanılmamasıdır. Ojelerin altına kullanılabilen, hem ojelerin dayanıklılığını artıran, hem tırnakları koruyan hem de ojeli olduğu süre boyunca tırnakları besleyen bazları kullanmak da sarı tırnaklardan uzak durmak adına önemli bir adım olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sararma degilde, tirnaklarim kat kat ayriliyor yuzeyinden. Sanirim hic bir cozumu yok bunun. :(:(

tırnaklarınız kat kat ayrılıyorsa tırnak mantarı olabilir bence bir uzmana gösterin.Çözümü var elbette....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...