Jump to content

Sahasrara


Guest psychick
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Doğu felsefesine göre, vücutta belirli enerji noktaları vardır. Bu enerji çıkış yerlerine çakra denir. Sahasrara 7. çakradır ve bıngıldak kemiğinin orda bulunur.Yedinci çakranın ismi olup sanskritçede 'bin katlı' anlamına gelen kelimedir.

 

bu çakranın fonksiyonu, kişinin sonsuz bilinç alanına açılımını sağlamaktır. bu çakraya ilişkin duyum, birlik, huzur, arınmışlık ve zaman ve mekan ötesi bir dinginliktir.bazı görüşlere göre, bu son çakra aslında gerçek bir çakra değil, bütün çakraları koordine eden ve içeren bir mega-merkezdir. başın tam üstündedir ve büyük bir takke gibi başın üstünü örter. rengi saf beyazdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Sahasrara (Taç Çakra)

   Sahasrara (Taç Çakra), Kundalininin Gerçek Mekanıdır   Klasik betimlemeler kundalininin muladhara çakrada (1 çakra..kök) uyanışının üstünde dursalar da, kundalininin burada uyanması ve buradan yola çıkarak sırasıyla tüm çakraları uyandırması gerektiğine dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Esasında, kundalininin mekanı gerçekte Sahasrara'dır. Muladhara sadece, diğer çakralar gibi, yönlendirici bir merkez ya da düğmedir, fakat çoğu insanın bu düğmeyi çalıştırması bir şekilde daha kolay olmuştu

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Sahasrara Çakra - Taç Çakrası

   Sahasrara Çakra - Taç Çakrası   Sahasrara başımızın üstünde yer almaktadır. Bütün bu çakralar ve deytiler Sahasra çakrasında temsil edilmektedir.   Kundalini Sahasraraya gelince, lotus yaprakları açılır ve aydınlanma olur. Başınızın üstünde kuvvetli bir atma hissi duyabilirsiniz ve sonrada başınızın üstünde serin esintiler çıkar. İşte bu zaman yeniden doğduğunuzu bilin.   Burda vibrasyonları hissetme duygumuz çalışmaya başlar. Kundalini bireysel idrakımızı evrensel idrak ile birleştirdiğin

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
 • Yeni Oluştur...