Jump to content

Taşların Biçimleri ve Taş Formları


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Taşların doğada oluşumundan dolayıdır ki pek çok çeşitte ve boyutta olabiliyorlar. Bazı taşların doğal oluşmuş kesimleri ve uçları bulunur. Bazıları kümeler halinde olurken bazıları da tek başlarına yer alırlar. Baloncuk şeklinde olan katmanlar halinde oluşan taşlarda bulunur. Çoğu taşın şeklinin de bir anlamı vardır. Mesela sadece Sitrin Jeot taşını ele alalım ve şöyle bir açıklama yapalım bu taş elinizde para tutmanızda yardımcıdır fakat tek uçlu olanı ise paranızı belli bir yöne doğru yönlendirmenizi sağlayabilir.

 

 

Taşların mevcut potansiyelleri haricinde taş formlarının da oluşturduğu ve sunduğu potansiyelin farkında olmanız sizin için çok çok daha yararlı bir hal olacaktır. Pek çok taş formu doğal halde iken bazıları ise belirli amaçlar için şekillendirilmiş olabiliyor. Tabi bu formlarda takı grubunda kullanılan taşları hariç tutabilirsiniz.

 

 

Mesela Obsidyen, Beril ve Kuvars taşları yüzyıllardan beridir yuvarlak şekilli hallerinin bulundukları ortamda tüm yönlere doğru bir enerji akışı sağlamışlardır. Bazen Lekeleri olan büyük uçlu bir taş travmatik ve üzücü bir dönemi işaret edebilir. Yada bir taş aldınız fark etmediniz ama içerisinde bir gökkuşağı var bu durum neşe ve mutluluk habercisi ve işareti olabilir. Gökkuşağı aynı zamanda da depresyonun en iyi ilacıdır. Aslında her taş biçiminin iyileştirmede kullanılabilen özel bir kullanım alanları vardır. Bir önceki yazımızda belirttiğimiz çubuk taşlar enerjiyi oldukça keskin bir şekilde istenilen çakraya odaklayabilir. Yumurta biçiminde bir taş ise çakralar arasında olabilecek enerji dengesizliğini bulur ve düzeltebilir.

 

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...