Jump to content

Doğal Taşları Temizleme ve Programlama


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Uzun zamandan beri doğal taşların temizliği ve programlanması ile ilgili bir çok soru alıyordum ve bu konuda bir şeyler yazmak istedim. Aşağıda vereceğim bilgiler sanırım doğal taşlarla çalışmak isteyenler için bir çok açıdan yeterli olacaktır. Şimdiden konu ile ilgili olan herkesin faydalanmasını seçiyorum.

 

 

Doğal taşlar milyonlarca süren bir zaman diliminde meydana gelirler. Oluşumları süresinde bir çok doğal enerji vibrasyonunu üzerine alırlar.Taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler taşları kendi enerji alanına alan insanlar üzerinde önemli pozitif etkiler oluşturur. Yine benzer enerjiler birbirini çeker yasası gereği üzerinizde taşıdınız olumlu enerjiye sahip bir doğal taş başka olumlu enerjileri kendinize çekmenize yardım edecektir.

 

 

Doğal taşlar bulundukları ortamlardaki enerjilerden etkilenir ve bunları kayıt ederler. Kendisine dokunan insanların da enerjilerinden etkilenirler. Bazı taşlar radyasyon emme özelliğine sahip olduğu için özellikle şehir hayatında cep telefonunun, bilgisayarın radyasyonunu emerek doğal enerji alanlarında elektromanyetik kirlenmeler oluşur. Yine bir süre sonra bulundukları ortamdaki negatif enerjilerden de etkilenerek bu enerjileri de kayıt ederler. Doğal taşınızı aldığınız zaman ilk olarak yapmanız gereken şey enerji temizliğini yapmaktır. Enerji temizliğini yapmadan doal taşı üzerinize almanın size faydası değil zararı olacaktır. Lütfen bu zararı küçümsemeyin, negatif enerjilerle dolu bir doğal taş tüm auranızın enerjisinin olumsuz bir hale gelmesine yol açacaktır.

 

 

Taşınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre belirledikten sonra sezgisel olarak seçtikten sonra evinizi getirince ilk yapmanız gereken şey enerji temizliğidir. Enerji temizliği konusunda bir çok kaynakta farklı bilgiler vardır ben size kendi kullandığım ve etkili olduğunu düşündüğüm teknikleri anlatacağım.

 

 

TAŞINIZI TEMİZLEME TEKNİKLERİ

 

 

1- Toprağa Gömme: Taşınızı en az 21 saat süreyle toprağa gömerek negatif enerjilerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Açık havada toprakta olması çok daha iyidir ancak bu imkan yoksa saksı toprağı da olabilir. Saksı toprağı kullanmanın tek dezavantajı aynı toprak ile 8-10 temizlikten sonra toprağı değiştirmenin gerekliliğidir. Canlı çiçek olan saksıya doğal taşınızı temizlik amacıyla gömmenizi önermem bu durumda çiçeklerin zarar görme ihtimali olacaktır.

 

 

2- Tuzlu suda bekletmek: Bir kase suya 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ekleyerek karıştırın ve taşınızı 12 saat boyunca bu suda bekletin. Bir çok taş için bu temizlik çeşidi çok etkilidir ancak bazı taşlarda zararlı olabilir ( selenit,opal,kalsit, florit, labrodonit ve modavit taşlarında tuzlu su e temizlik önerilmez) Daha sonra taşınızı akan suda 1-2 dakika yıkayın.

 

 

3- Tütsü ile temizleme: Taşınızı 3-5 dakika akan suyun altında tutun. Daha sonra adaçayı veya sandal tütsüsüne taşı en az 5 dakika kadar tutun. Tütsünün taşın her yerine gelmesine özen gösterin. Bu işlemi yapmadan önce taşın temizlenmesine niyet etmek de çok önemlidir.

 

 

4- Piramit ile temizleme: Eğer elinizde gerçek ölçülerine uygun hazırlanmış bir piramit varsa taşınızı bu piramitin içine koyup bir gece bekleterek temizleyebilirsiniz. Ancak taşı piramittin içinde biraz yükseğe ( takriben 1 / 4 lük bir yükseliğine) koyarak bekletmeniz önerilir.

 

 

Bunların dışında başka temizlik önerileri de vardır ancak en etkili olduklarını düşündüklerim bu tekniklerdir.

 

 

TAŞINIZA ENERJİ YÜKLEME

 

 

Taşınızı negatif enerjilerden arındırdıktan sonra enerji yüklemek yani pozitif enerjisini yükseltmek için yapabileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Bu adım şart değildir ama yapmanız durumunda taşınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz.

 

 

1- Reiki: Taşınız avuç içinize alın ve reiki verin. 2. aşama iseniz güç sembolünü kullanabilirsiniz, 1. aşamalar sadece reiki verebilirler. Taşın yüklenmesi için kesin bir süre verilemez ama çoğu taşta 5-10 dakika yeterlidir.

 

 

2- Dolunay: Dolunayın olduğu bir gecede taşlarınızı açık havada bırakarak olumlu enerjilerle yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Dolunay taşınızın pozitif enerjisini arttıracaktır.

 

 

3- Kuvars kristali kullanmak: Büyük kuvars ailesinin üzerine bırakılan daha küçük taşların enerjisi artacaktır. Küçük taşları kuvarsın üzerinde 5-10 saat bekletmek yeterlidir.

 

 

4- Niyetle temizleme: Taşınızı elinize alın ve birkaç dakika kalbinizden taşınıza sevgi aktarın. Daha sonra aşağıdaki kalıbı yüksek sesli tekrar edin. “ Bu taşa sevgi enerjimi gönderiyorum ve enerjisinin artmasına niyet ediyorum” Taşı bir süre elinizde tutun ve enerjisini hissedin. Daha sonra kullanabilirsiniz.

 

 

TAŞINIZI KENDİ ENERJİNİZLE UYUMLAMA

 

 

Eğer taşınızı temizlemişseniz arkasından enerji yükleyerek sonra bu adıma geçebilirsiniz. Eğer enerji yüklemek istemiyorsanız temizlikten sonra direk bu adıma geçebilirsiniz. Taşınıza uyumlaman taşınızın enerjisini kendi enerjinizle rezone hale getirmektir. Özellikle taşı ilk aldığınızda bu işlemi yapmak çok önemlidir daha sonra yapmanız şart değildir ancak taşınızı sürekli kullanmıyorsanız arada bir takıyorsanız bu işlemi tekrarlamanızın faydası olacaktır. Çünkü sizin enerjiniz sabit değildir ve değiştiği zaman taşınızı daha önce kendinizle uyumlu hale getirmiş olmanızın etkisi olmayacaktır, yeniden bu işlemi yapmak gereklidir.

 

 

1- Taşınızı elinize alın ve kalbinizden 2-3 dakika sevgi enerjisi akıtın. ( Burada taşa sevgi göndermeniz yani taşı sevdiğinizi hissetmeniz yeterlidir.)

 

 

2- Daha sonra taşınızı ağzınıza yaklaştırın ve 3 kere şu niyeti sesli olarak tekrarlayın. “ Bu taşın enerjisini kendi enerjimle uyumlu hale getiriyorum ve taşımın enerjisine rezone olmaya niyet ediyorum.”

 

 

3- Daha sonra taşınızı mümkünse kalp chakranıza yaklaştırın ( iki göğsün ortası) ve 1-2 dakika sakince bekleyin. Artık taşınızı kullanabilirsiniz.

 

 

TAŞ PROGRAMLAMA

 

 

Bir taşı programlamadan kullanmak kendi enerjisinden faydalanmak demektir. Taşın doğal enerjisinin ne olduğunu bilirsiniz ve bu enerjiden faydalanmak istersiniz. Bu durumda taşı programlamaya gerek yoktur. Örneğin pembe kuvars aşk hayatında mutluluk için kullanılır, doğal enerjisi zaten bu titreşimi taşır bu nedenle aldığınız bir pembe kuvarsı programlayamaya gerek yoktur. Kendi doğal enerjisi zaten amacına hizmet edecektir.

 

 

Ayrıca bazı taşlar program yapmaya uygun değildir istesenizde programlayamazsınız sadece kendi enerjisinden faydalanabilirsiniz. Kuvars cinsi taşlar ise programa en uygun olan taşlardır ve kendi amacına uyumlu amaçlar için özel olarak programlama yapma şansınız vardır. Bir taşı programlama o taşın enerjisini sizin istediğiniz alana yöndirmesini sağlamak için yapılır.

 

 

Erkek kuvars, ametist, pembe kuvars, sitrin, ay taşı, kaplan gözü, aventurin, zümrüt, safir, elmas, yakut ve topaz programlamak için en uygun taşlardır. Ancak bu taşları da kendi doğal enerjileri için kullanmak istiyorsanız programa gerek yoktur. Örneğin kaplan gözü özgürlük verir ve ben bu taşı bu enerjisinden faydalanmak için aldıysam programlamadan kullanabilirim. Ancak özellikle bir konudan özgürleşmek istiyorsam enerjisini bu alana yönlendirmek için programlamayı tercih edebilirim.

 

 

Bu taşların içinde erkek kuvars kristali programlamaya en uygun taştır ve her türlü program yapılabilir yani diğerleri gibi kendi enerjisine uygun olmak zorunda değildir. Bu nedenle erkek kuvars edinmenizi öneririm. Bu şekilde taşınızı istediğiniz her şey için programlayabilir ve sonra temizleyerek programı silebilir ve yeniden başka bir şey için programlayabilirsiniz.

 

 

Önemli bilgi: Taş programlamak taşın enerjisini istediğimiz bir alana bilinçli olarak yönlendirmek ve bu şekilde enerjisini olumlu olarak kullanmak için yapılır. Taş programlarken taştan bir şey istenmez programla bir enerji kullanım tekniğidir.

 

 

Programlama Tekniği:

 

 

1- Taşınızı önce temizleyin, temiz olmayan taşa kesinlikle program yapılmaz. Daha sonra isterseniz enerji yükseltme ve uyumlama adımlarını uygulayın. Bu adımları atlayabilirsiniz ama uygulamanızın çok faydası olur.

 

 

2- Daha sonra taşınızı elinize alın elinize alın ve ağzınıza yaklaştırarak sesli olarak 7 kere şunu söyleyin.

 

 

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve hayatıma ……. getirmene niyet ediyorum”

 

 

Buradaki …. kısmını kendi ihtiyaçlarınıza göre doldurabilirsiniz. Yine bu kısımda“enerjini …… için kullanmana niyet ediyorum” gibi kalıpta kullanabilirsiniz . Ancak kesinlikle başkasına zarar verecek veya özgür iradesine müdahale anlamına gelecek bir şey için taşınızı programlamayın. Bu sizin ciddi olarak zarar görmeniz yol açabilir. Kadim bazı bilgilere göre Atlantisin batmasına yol açanda bazı rahiplerin kristalleri olumsuz amaçlar için kullanmaya çalışmalarıydı. Bu bilgi ne kadar doğrudur bilemem ama geri dönüş yasasının bu durumda çok hızlı işleyeceğine inanıyorum. Sadece güzel amaçlar için taşlarınızı programlayın. Başkasına onun da iznini alarak program yapabilirsiniz ancak bu durumda taşı bu kişinin kullanması gereklidir. Bir de bu durumda taşı kendinizle uyumlamayın. Kendiniz için yapacağınız çalışmalar ise daha etkili olacaktır.

 

 

Taşınızı her durumda 7-10 günde bir temizlemeniz gereklidir. Taşınızı her temizlediğinizde program silinir. Yeniden programlamanız gereklidir. Aynı işlemleri yaparak progtam girebilir Ya da başka bir program yapabilirsiniz.

 

 

Eğer kuvars kristali kullanıyorsanız bunun bir avantajıda birden fazla kuvars alıp hepsine ayrı bir program girip aynı anda yan yana takabilecek olmanızdır ki bir çok taş birlikte kullanılmadığı için programlama için kuvarsı tercih etmek bu açıdan da mantıklıdır. Taşlarınızı üzerinizde bulundurmanız çok etkilidir ancak refah için hazırlanan bir taş cüzdanda veya kasada, aşk hayatı için hazırlanan yatak odasında başucunuzda da bulundurululabilir.

 

 

Diğer taşlara uygun program konuları;

 

 

Erkek kuvarsa her konuda program girilebilir ancak diğer taşları tercih ederseniz öncelikle taşınızı temizlemeli sonra isterseniz enerji yükleme ve uyumlanma yapmalı en sonunda da kendi enerjisine uygun konularda program girmelisiniz. Aşağıda programa uygun olan taşlara hangi alanlarda programlar yapabileceğinizin bilgilerini bulabilirsiniz.

 

 

Ametist: Negatif enerjilerden korunma, meditasyonda başarı, tepe chakrasını sağlıklı hale getirme, enerjiyi yükseltme

 

 

Pembe kuvars: Aşkı ve sevgiyi çekmek, ilişkilerde uyum ve huzur, evlilikte mutluluk

 

 

Sitrin; Maddi bereket, parayı çekmek, şansı arttırmak

 

 

Ay taşı: Kilo vermek, üreme gücünü arttırmak, dişi enerjiyi yükseltmek, kolay doğum yapmak

 

 

Kaplan gözü; Herhangi bir konuda özgürleşmek, bağımlılıklardan kurtulmak, bilinçalt temizli ğinde destekleyici olması için

 

 

Aventurin: Güzelleşmek, değişimler yapmak ve hayallerinize ilgili sizi desteklemesi için

 

 

Zümrüt: Dengeyi sağlamak, korunmak, iletişimlerde başarı sağlamak, koşulsuz sevgi için

 

 

Safir: Psişik yetenekleri güçlendirmek, farkındalığı arttırmak, aurayı güçlendirmek, korunmak

 

 

Elmas: Başarı, etkileyicilik ve güç

 

 

Yakut: Özgüven, cesaret, ünlenme, dikkat çekme

 

 

Not: Bu programların hepsi erkek kuvars kristaline yapılabilir. Ancak bu taşların da kendi enerjileri bu alanlarda çok destekleyicidir. Başka bir konuda programlama yapacaksanız erkek kuvarsı tercih ediniz.

 

 

BAZI PROGRAMLAMA ÖRNEKLERİ

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve hayatıma bolluk, bereket enerjisi getirmene niyet ediyorum.Teşekkür ederim””

 

 

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve hayatıma sevgi enerjisi getirmene niyet ediyorum.Teşekkür ederim””

 

 

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve hayatıma şans enerjisi getirmene niyet ediyorum. Teşekkür ederim””

 

 

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve enerjini sezgisel yeteneklerimin artması için kullanmana niyet ediyorum. Teşekkür ederim”

 

 

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve enerjini ….. kiloyu sağlıklı vermem için kullanmana niyet ediyorum. Teşekkür ederim”

 

 

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı diliyorum. Bundan sonra benim taşım olmana ve enerjini siş yerimde başarımın artması için kullanmana niyet ediyorum. Teşekkür ederim”

 

 

Sizde yukarıdaki örneklere bakarak kendi programınızı yapabilirsiniz. Bir taşa tek program girebilirsiniz.

 

 

BAZI ÖNEMLİ BİLGİLER;

 

 

1- Taşınıza herhangi bir kişinin dokunmasına izin vermeyin. Eğer birisi dokunursa baştan temizlemeniz, enerji yüklemeniz, uyumlamanız ve programlamanız gerekir. Taşınızı her duruma 7-10 günde bir kere temizleyin ve isterseniz yeniden programlayın. 10 gün sonra taşınızı temizlemezseniz artık size faydası değil zararı olacaktır.

 

 

2- Taşınızın teninize değmesi daha iyidir ama buna imkan yoksa cebinizde taşıyabilirsiniz. Ancak üzerinizde olması gereklidir.

 

 

3- Evinize belli bir enerjiyi çekmesi için de taş programlayabilirsiniz. Bu durumda da başkalarının dokunmayacağı bir yere koymanız önerilir.

 

 

4- Başkasına izinsiz taş programlayarak vermek doğru değildir, özgür irade yasasına aykırıdır. Kimseden izin almadan taş programlayarak vermeyin.

 

 

5- Erkek kuvars ismi özellikle kullanılmıştır çünkü nadir de olsa dişi kuvars veya dumanlı kuvars alanlarda olmaktadır. Bunlara da program yapılabilir ama erkek kuvarsta daha etkilidir.

 

 

6- Aldığınız taşların gerçek olmasına dikkat edin ve güvenilir yerlerden alın. Piyasade çok miktarda sahte taş vardır ve gerçeklerinden ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Gerçek olmayan taşla yapılacak hiçbir çalışma işe yaramayacaktır. Gerçek taş bulmak için araştırmanızı ve güvenilir yerlerden almanızı öneririm. Çok ucuz yerlerden da uzak durmanızı öneririm, piyasanın çok altında fiyat söyleyen yerlede genelde taşlar sahtedir. Bizim taş satışımız yoktur, bu bilgiler sadece faydalı olması için verilmiştir.

 

 

Refah içinde bir yaşam sürdürme rehberinde bir çok taşın ne için kullanılabileceğinin bilgisini bulabilirsiniz.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİ:

 

 

Yukarıdaki bilgiler tibbi bir tedavi veya öneri sunmaz. Hastalıklarınızın tedavisinde mutlaka doktora gidiniz. Buradaki bilgileri tamamlayıcı olarak kullanınız.

 

Berna Özcan Demir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...