Jump to content

Salaş Sokak Modası: Normcore


Melâl

Önerilen Mesajlar

2015 sokak modasında yeni trend olan normcore tarzı, rahat ve şık kombinleri yansıtıyor.

 

normcore+1.jpg

 

Bu sıralar çok fazla duyduğumuz, yakın gelecekte ise duymaktan sıkılmaya başlayacağımız bir kelime: Normcore... Peki nedir bu Normcore? En basit haliyle, moda olana "anti-trend" bir yaklaşım olarak ifade etmek mümkün... Moda olana karşı olmak ve dikkat çekmeyecek şekilde giyinme akımına "Normcore" adı verilmiş. Normcore akımına örnek olarak gösterilen isimler ise; Steve Jobs ve "Seinfeld" dizisinin kahramanları...

 

seinfeld-normcore.jpg

 

Seinfeld

 

 

Normcore akımında, 90'lardaki anneler ya da babalar gibi giyinmek de örnek gösteriliyor. En basit haliyle; yüksek bel Jean, spor çoraplar, eşofman altları, spor ayakkabılar, Birkenstock terlikler ve düz sıradan bir kazak kombinasyonu gibi dikkati asgari düzeyde tutacak, sıradan bir giyinme şekli... Normcore akımıyla aşırı derecede "normal" giyinen kişiler, modanın trendlerine karşı bir nevi tepki olarak bu şekilde giyiniyorlar.

 

normcore+2.jpg

 

Yani özetle, kişilerin "orijinal" olmaya çalışması rafa kalkarak, "normal" görünmeye çalışması gündeme geliyor. İşin garip yani "Seinfield" karakterleri gibi giyinen birinin bu devirde dikkat çekmemesi nasıl mümkün olabilecek? (: Aslına bakarsak, moda trendlerine karşı gelmenin "trend" olması da kendi içinde bir paradoks oluşturmakta... Yani "normal" giyinmeye "çalışmak", yine bir çaba gösterildiğinden ve bir moda akımı olarak anıldığından, "Normcore" giyinmeye çalışan biri de aslında modaya uymuş olacak (: E ne anladım ben bu işten?

 

 

Karşınızda sokak modasında boy gösteren Normcore tarzı...

 

normcore+3.jpg

 

normcore+4.jpg

 

normcore+5.jpg

 

normcore+7.jpg

 

normcore+8.jpg

 

normcore+9.jpg

 

 

 

 

 

Bu arada bahsetmezsek olmaz. Şimdilerde erkeklerde rahatlıktan yana. Onlarda normcore sokak modasını sevmiş olacak ki bu trendin en iyi uygulayıcıları arasında yerlerini almışlar.

 

14240713530.63960900.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...