Jump to content

Ada Çayı İle Arınma


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

adacayi1.jpg?w=450&h=338

 

İlk olarak Brezilya’da ve Şamanik şifa felsefesinin uygulamalarında adaçayı otu çok kullanılan bir bitkidir. Adaçayı bizim ülkemizde de sıkça yetişen bir bitki çeşididir. Özelikle Brezilyalılar bu otun kutsal olduğuna inanırlar.

Ot, kuru, ince dalları yakılarak kullanılır. Alev söndüğünde dumanı tütsü olarak kullanılır. Bu methodu kullanmak isterseniz, ince dalların altına küllerin toplanacağı bir tepsi veya kap yerleştirmeniz güvenli olacaktır.

Temizleme işlemine saat yönünden hareketlerle, evinizden ve ya iş yerinizden başlayın. Önce kapılara ve pencerelere, ardından köşelere, koridorlara ve en son da her odanın ortasına gidin. İstediğiniz yönde ilerleyebilirsiniz. Aynı şekilde evinizde ve iş yerinizde sizi rahatsız eden objeleri de temizleyebilirsiniz.

Bittiğinde, içinde adaçayı dalları olan tabağı, tepsiyi bırakın, kendi başına sönsün. Bu benim, ailemin ve tavsiyemle danışanlarımın; arınmak, temizlenme ve azda olsa korunma için kullandığımız en etkili yöntemdir. Bu işlemi günün her saati ve istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz, ama ilk defa uygulayacaksanız sizlere söylemem gerekir ki Adaçayının kokusu biraz ağır ve boğucu olabilir o yüzden ufak bir parçayla başlamanız kokuya alışmanız için iyi bir adım olabilir.

 

 

 

Alıntıdır. .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...