Jump to content

Usui Reiki


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

REİKİ NEDİR ?

Reiki Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.KanjiJaponcası iki kelimeden oluşan Reiki: “Her yerde varolan ruhsal yaşam enerjisi” anlamındadır (Rei: Her yerde varolan – Ki: Ruhsal yaşam enerjisi). Reiki üstatlarından bayan Takata Reiki’yi, “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme etmiştir. Çoğunluğun kabul ettiği tanım da budur. Çok akıllı ve güclü bir enerji olduğu için kötü amaçlı kullanılamaz. Reiki insan hayatını olumlu yönde etkileyen , sıcaklık ve rahatlık hissi uyandıran bir enerjidir. Sizin yaralarınızı size çok zarar vermeden , sizi okşayarak uzun bir süreçte iyileştirir . Bu enerjiyi heryerde ve herşeyde kullanabilirsiniz. Bitkilerinizde, evcil hayvanlarınızda, kendinizde veya sizden uzakta olan kişilerde. Reikiyi kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken inisiye olmanızdır başka bir değişle Reiki enerjisine açılmanızdır. Reikiyi herkes yapabilir ve herkes Reiki enerjisine açılabilir. Reiki uygulayıcıya veya uygulanan kişiye hiç bir yan etkisi olmadığı gibi onların enerjisini yükseltir.

Reiki ile ilgili önemli notlar :

Reiki, herhangibir konsantrasyon gerektirmez.

Reiki, hiçbir mezhebe ait değildir.

Reiki, din veya tarikat değidir.

Reiki, enerji veren kişinin enerjisini almaz aksine vericiyi güçlendirir çünkü verici kanal görevindedir.

Reiki, şifa arayan veya şifa vermek isteyen herkesin kullanabileceği bir enerjidir. Fakat bir mucize veya bütün sorunlarınızın çözümü değildir.

Reiki, büyü değildir.

Reiki, tıp değildir.

Reiki, masaj tekniği , zihin kontrolu veya hipnoz değildir.

Reiki, inisiye edilen kerkesin ömür boyu kullanabileceği bir enerjidir

REİKİ TARİHÇESİ

Reiki, Dr. Mikao Usui (1865 – 1926) ile başlayan bir şifa ve ruhsal gelişme enerjisi sistemine verilen isimdir. Yakın zamana kadar Mikao Usui ve bu istemin ortaya çıkmasıyla ilgili çok az şey biliniyordu. Son bir kaç yıldır Japonya’da yapılan araştırmalar sonucunda Usui’nin orijinal Reiki uygulamaları hakkında daha kesin bilgiler elde edilmiş ve böylece batıda öğretilen sistemi daha geniş bir perspektiften görme olanağı doğmuştur. Usui’nin ölümünden sonra onu izleyenlerce dikilen anıtta yazılanlara göre, Reiki sisteminin temelini oluşturan enerji, Mikao Usui’ye Kurama Dağında 21 günlüğüne inzivaya çekildiğinde gelmiştir. Bunun gerçekleştiği kesin tarih verilmiyor. Usui, 1922′de bu enerjiyle işleyen şifa tekniklerini uygulamak üzere Tokyo’da bir klinik açmıştır. Bu şifa yöntemlerini Usui yalnızca uygulamakla kalmamış, birçok kişiye de öğretmiştir. Reikinin Japonya dışına yayılması ise bir Amerikalı sayesinde oluyor. 1935 yılında Usui’nin yetiştirdiği öğretmenlerden Chuijiro Hayashi’nin kliniğne yatan Hawayo Takata adında Japon asıllı bir Hawaiili kadın, reiki sayesinde iyileşince reiki öğrenip Amerika’da uygulamaya başlıyor. Takata’nın öğrencisi olan Amerikalılar reikinin dünayaya yayılmasında öncü oluyorlar. Bugün dünya çapında yaklaşık 2 milyon reiki uygulayıcısının olduğu biliniyor.

REİKİ EĞİTİMİ ve DERECELERİ

Reiki üç aşamada öğrenilir. Aşamalar birbirlerini tamamlayıcı düzeylerdir, birleştiklerinde tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluştururlar. Herkes her düzeyin eğitimine açıktır, uygun gördüğü düzeyde öğrenimi bırabakabilir ya da öğretmen olabilir.

REİKİ 1

Reiki birinci derece inisiyasyonu, kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle bir varlığa dokunulması yoluyla enerjinin aktarılması sağlanır. Reiki I, temelde fiziksel düzeyde şifa uygulamaları içindir. İnisiye edilmiş kişi , başkalarına, hayvan ve bitkilere enerji vermeyi öğrenirler. Reiki I, ilerideki tüm seviyelerin temeli ve sıklıkla kullanılan el koyarak şifanın öğrenildiği düzeydir. İnisiye edilmiş kişi Reiki I ile kendi bedenini daha yakından tanır ve bedenini dinlemeyi öğrenir. Bunun içinde 21 gün kendide en az 45 dakika zaman ayırarak reiki verir, böylece beden enerjiye alışır ve enerji akışı daha kolay gerçekleşir.

REİKİ 2

Reiki II aşamasın, uzaktan şifa gönderme ile zihinsel ve duygusal şifa yöntemleri, üç sembol öğrenililirve bu üç sembol Reiki’nin daha güçlü akmasını sağlar. Reiki II daha çok içimize dönmemizi önerir, böylece duygularımızla, korkularımızla ve bizi yavaşlatan düşüncelerimizle yüzleşmemizi sağlar. Geçmişimizi temizlemeye , geleceğimizi aydınlatmaya ve şimdimizi görmeye yardımcı olur.

REİKİ ART DERECESİ

Reiki art derecesi William Rand’ın sonradan eklediği ve geleneksel Reiki sisteminde bulunmayan bir seviyedir. Bu derecede Reiki Master sembolü , kristallerle çalışma , Reiki meditasyonları ve aura temizliği öğretilir.

REİKİ MASTER

Bir Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak büyük bir sorumlulukgerektirir.Reiki master olmadan uzun seneler uygulama yapılması, tecrübe kazanılması gerekir.

Alıntıdır. .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Usui Reiki

   Reiki (Reyki diye okunur) Japonca bir sözcük olup evrende her yerde var olan enerjidir ve kelime anlamı olarak Evrensel Yaşam Enerjisi'dir.Reiki, binlerce yıllık geçmişi olan ve ilk olarak Tibetli Lama'ların RAKU-KEİ adı altında kullandıkları bir tedavi yöntemidir. Ancak ezoterik olarak "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi" açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. Yani Reiki, bir ruhsal şifa tekniğidir. 19. yüzyılda Japon Budisti olan Dr. Mikao Usui taraf

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Reiki'nin Usui Sistemine İlişkin Öyküsü

   Ruhsal Yaşam Kuralları Özellikle bugün özgür ve mutlu ol. Özellikle bugün sevin. Özellikle bugün korunmaktasın. Şuurlu olarak anı yaşa. Bereketleri müteşekkirlikle kabul et. Aileni, öğretmenlerini ve büyüklerini say. Ekmeğini dürüstçe kazan. Başkalarını kendin gibi sev.

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Usui Reiki Eğitimi

   Usui Reiki Eğitimi   Reiki Semirleri 3 aşamadan oluşur.       1.Aşama reiki semineri :Seminer reiki enerjisine açılma ve teorik eğitim olarak iki ana kısımdan oluşmaktadır. Birinci aşamada kişi Reiki Master'dan (reiki öğretmeni) inisiyasyon alır. Bu Anadolu'da el verme dediğimiz olay gibidir. İnisiye olan kişi artık Reiki enerjisine kanal olmuştur

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Usui Reiki ve Bilinmeyen (Işık) Aşamaları

   Hepimizin bildigi asamalar, 5-6 yil öncesine kadar 4 geleneksel Usui Reiki asamalarindan ibaretti. Ta ki bir grup Master arkadasimizin Japonya'ya gidip   (YILLARCA SÜREN) arastirmalari sonuclanana dek... Arastirmalar sonunda Usui Reiki ekolünün sadece   4 (MASTER/TEACHER) asamadan ibaret olmadigi anlasilmis, arti 4 (ISIK) asama daha ortaya cikmistir. Dr. Usui'nin de 8. isik asamasinda oldugu tahmin edilmektedir...4 geleneksel, 4'de isik asamalari olmak üzere   toplam sekiz asamadan olus

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
 • Yeni Oluştur...