Jump to content

Enerjisel Arınma Evde Başlar


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Birazdan aşağıda okuyacağınız tüm işlemlerin amacı, yaşam alanınızda rahat bir enerji akışı yaratmaktır. Takipçisi olduğuz değişik felsefeler her ne olursa olsunlar, her zaman mantıklı davranışlara güvenin. Evimiz derli toplu olduğunda, mantık olarak kendimizi iyi hissederiz.

Yaşam alanımızda ahenkli bir atmosfer yaratmak, fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak daha sağlıklı olmamıza yardımcı olur. Bunun için yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;

 

 • Tam bir düzen ve temizlik. Dağınık alanlar olumlu enerjinin akışını keser. Dolaplarınızı, çekmecelerinizi düzenleyin ve aynı zamanda işe yaramayan bozuk, kırık objeleri de çıkarın. Eski yemek eşyalarınızdan geride kalan son çatalı veya tabağı atın. Özellikle bekar olanlar, takımlarınızın çift rakamlı – ister az ister çok- olduklarından emin olun.
 • Banyonuzdaki çekmecelerinizden eski, kırık haldeki güzellik bakım ürünlerini temizleyin. Dolaplarınızı unutulmuş saç, tıraş ürünlerinden veya hiçbir zaman kullanmayacağınız eşyalardan arındırın. Dolaplar eski ve kullanılmayacak eşyaları deposu değildir.
 • Yatak odanızdaki dolabınızı açın ve alt katta sakladığınız kutuları, eşyaları çıkartın. Bu tarz eşyaları yukarılara koymak daha iyi olacaktır. İçine sığmadığınız ya da sıkıldığınız için artık giymediğiniz giysilerinizi çıkarın ve istediğiniz herhangi bir yere bağış yapın. Tek başınıza yaşıyorsanız, dolabınıza istediğiniz eş için, boş giysi askılarını dizin. Çekmecelerinizi düzenleyin, eşleri tutmayan, tek çoraplardan kurtulun.
 • Yatağınızın altına bir bakın ve alanınızı temizleyecek enerjinin akışını engelleyecek hiçbir şey olmadığına emin olun. Eğer yatağınızın alt döşemesi varsa ve yere temas ediyorsa, yatağı yerden en az 5 cm. kaldırın.
 • Ofis dolaplarınızı ve çekmecelerinizi de aynı taktikle temizleyin.

Evin geri kalanına gelince, şunları yaptığınıza emin olun;

 

 • Tüm elektrikli aletlerin iyi durumda çalıştığından emin olun.
 • Tüm duvar ve masa saatlerini aynı zamana ayarlayın.
 • Kırık aletlerden ya kurtulun ya da yenileriyle değiştirin – aynalar, çerçeveler, pencereler, hatta mobilyalar.
 • Tüm mobilyalarınızı birbiri içine yerleştirmeyin, duvarla aralarında her zaman birkaç santim mesafe bırakın.
 • Vazolarınıza çiçek yerleştirerek çabuk büyüyen bitkiler edinerek mutlu bir atmosfer yaratın. Eğer yaşınız 90’nın altındaysa evde Kaktüs bulundurmaktan kaçının…

Alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
 • Yeni Oluştur...