Jump to content

“Bilgi” Sahibi Olmadan “Fikir” Sahibi Olmak


Guest sanrıca

Önerilen Mesajlar

Bakmak ve görmek..hatta gördüklerini anlamak içselleştirmek..Bugün düşündüm etrafımızda ne kadar çok insan var ,bir konu hakkında bilgisi olmadığı halde fikir sahibi olan..

Heyy düşünce özgürlüğü var elbette fikrimi beyan edeceğim der tersini söylersen de..Ama düşünce nedir özgürlük nedir.düş nedir bunlar hakkında en ufak bilgileri yoktur..

Çekim diyoruz..evet ee kunatum diyoruz Einstein diyoruz..kim bu adam bilim adamı..Yani “NE BİLİM ADAMI”değil..Bilim adamı..bir bildiği var elbet..Hey çekim diye bir şey yok..siz uyduruyorsunuz postmodern aydınların post modern yeni inancı bu..Demesi çok kolay..hatta deyip geçip fikir beyan etmesi de kolay..ya bilgi edinmesi bu kadar mı zor?

Herkes hayatından örnekler veriyor..Alice kunatumda bir yol ayrımına geliyor schrödinger’in kedisine soruyor..Hangi yolu seçeceğim..Hangi yol doğru?

Kedimizin cevabı şu ;sonsuz seçeneğin var , sen yaşayıp göreceksin..

Evet biz istiyoruz..biz seçiyoruz..biz yaşıyoruz..

Hepsi bu kadar..İşte isteyin olsun deme nedeni de budur..İnanmak..bilinçaltı bilince emir verir..adım atarsınız ve yolunuzu alırsınız..

Ben diyorum ki..Önce bilgi sahibi olalım..sonra fikir sahibi olalım..fikrimizi beyan etmek elbette güzel..ama önyargı bambaşka bir şey..laf ebeliği de cabası..

Zaten 80 sonrası çocukların düşünme-yorum yapma-bilgi sahibi olmaya çabalama gibi bir dertleri uzun süre olmadı..hepimiz aptal kutusu tarafından(TELEVİZYON) ÇEKİMLENDİK..nasıl mı?

Onlar öyle istedi biz de öyle olduk.karar vermedik..kitleler halinde kendi öz değerlerimizden uzaklaştık ve kendi kültürümüze yabancılaştık..Beynimize öyle güzel komutlar verdiler ki..Hiç mi farkında değilsiniz..Amerikancı-Gününü gün et-anı yaşa-çevreni düşünme-bencil ol-acıma-her koyun kendi bacağından asılır-(ee zaten sıkıntılarımızın temel nedeni de bu değil mi? )

Yani farkında mıyız bilmiyorum ama..ÇEKİM YASASI dediğimiz şey zaten biz farkında olmadan, birileri tarafından bize uygulanıyor..Yalnızlaştırıldık..Markacılaştırıldık..Modern köleler haline geldik..

EE kırın zincirlerinizi diyoruz..Önce kendinizi sevin sevdikçe içinizdeki “insan” ı keşfedin..sonra etrafınızda olan insanların “farkına” varın..( farkındalık..)..Yapabileceğinize innanın..( sistem bunu istemez)..Yalnız değilsiniz.( Sistemin amacı sizi yalnızlaştırmak..bireyci olmanızı istemek)..Ve ayrıntılardan kurtulun..

Demem o ki.. Kendi yol haritalarımızı “BİLGİ” SAHİBİ OLARAK BULACAĞIZ

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nefissin...

Nefis tanımlamışsının...

Çok özlemişim kalemini,iyi ki geç geldim ve iyi ki sen de oturup bu yazıyı yazdın;hatta gitsem mi acaba;hani belki bi tane daha yazarsın:):)

 

 

Çok minik bir kişisel yorum eklemek istiyorum yazdıklarına;..,

 

''Yani farkında mıyız bilmiyorum ama..ÇEKİM YASASI dediğimiz şey zaten biz farkında olmadan, birileri tarafından bize uygulanıyor''

 

Hayır birileri bunun farkına değil...Farkına olmadıkları için de,çekim yasası denen şeyi absult bir şey olarakgörüyorlar.Saçmalık,mucize,sihir,büyü falan filan...Biz çekim yasasınlar aslında çok küçük yaşlarda tanışıyoruz,lakin bunun adını yllar sonra öğreiyoruz.Çekim yasasını her insan hayatında kullanıyor;lakin adını bilmediği için ''tesadüf'' deyip geçiyor.Galiba biz çekimciler,hayatta ''tesadüf'' denen şeyin olmadığına inanlardanız,farkımız bu...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...