Jump to content

Tığ İşi Renkli Örgü Battaniyeler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Hobi severlere özel hazırladığımız yeni sayfamızda daha ziyade acemiler veya örgüden çat pat anlayan bayanları düşünerek yalnızca tığ ile örülmüş battaniye modellerini tanıtmak ve biraz da anlatmak istiyoruz. Dilerseniz bebek battaniyesi, yatak örtüsü hatta koltuk örtüsü olarak kullanabileceğiniz örmesi zevkli yapımı ise çok kolay olan modelleri bir araya getirdik. Neredeyse modellerin tamamı 3’lü trabzan ( birit ) ile yapılan modellerin en büyük özellikleri ise kuşkusuz renk seçimleridir. Ancak evinizde kalmış iplikler veya yünler varsa uyum gözetmeksizin galeriden dilediğiniz modeli seçip bir an evvel uygulamaya koyabilirsiniz. Eğer siz de benim gibi çabuk bitiremiyorsanız battaniye örmeye bu mevsimde başlamanızda fayda var, zira kışa kadar ancak biter. Çabuk sıkılıyorsanız motifli modelleri tercih edin çünkü motifleri bitirmek daha kolay olacaktır sizi bıktırmaz. Evinizde kalmış ip yoksa benim önerin etamin ipi ile örmenizdir, yine çile ip gibi satılan 30 gramlık iplerle daha formlu duracak olan battaniyenizde gönül rahatlığı ile pek çok renk kullanabilirsiniz. Ancak bebe yününde durum değişiyor, en hafifi 100 gram olan iplerle çok da fazla renkli bir şey elde edeceğinizi düşünmüyorum. Gelin biraz da modelleri inceleyelim.

alt%C4%B1gen-%C3%B6rg%C3%BC-battaniye-modeli.jpg

 

b%C3%BCy%C3%BCk-par%C3%A7al%C4%B1-%C3%B6rg%C3%BC-battaniye-modeli.jpg

mavi-k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-%C3%B6rg%C3%BC-battaniye-modeli.jpg

 

 

rengarenk-motifli-%C3%B6rg%C3%BC-battaniye-modeli.jpg

 

Örgünün en keyifli anı şüphesiz bitirmek üzere olduğunuz son sıradır. kenarlarını da örebileceğiniz gibi renkli kumaşlarla astarlamanız da mümkün. Özellikle yeni doğan bebeklere armağan edilebilecek bir alternatif olmakla birlikte, işin içinde emeğiniz olduğu için değeri kat ve kat artacaktır. Küçük bir detay vermek gerekirse ipinizin kalınlığına göre tığınızın numarası da orantılı olmalıdır, aksi halde örgünüz ya çok sıkı yada çok gevşek olacaktır. Elbette battaniyenin yanında takım olarak aynı desenden bir de yastık hiç de fena olmaz aklınızda olsun.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...