Jump to content

İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

“ Gelin saçınız ve makyajınız tüm fotoğraflarınızda en az gelinliğiniz kadar ön planda olacak. O gün saç ve makyajınıza çok özeneceğinizi biliyorum ama sizin bilmediğiniz bir şey daha biliyorum. O da İstanbul’daki gelin başı fiyatları ile makyaj fiyatları. Merak edenler ve bütçe planı yapanlar hemen göz atmalı! „

 

 

Damatlar tarafından “Bu işi çok abartmıyor musun, alt tarafı saç ve makyaj!” denilen gelin saçı ve makyajı aslında sizin bundan sonra bakacağınız tüm düğün resimlerinizin bir parçası olacağı için oldukça önemli. O nedenle dilediğiniz kadar özenebilirsiniz. Gelinliğinize göre, düğün mekanınıza göre, damadın boyuna göre ve özellikle yüz hatlarınıza göre yaptıracağınız saç ve makyajınızın ayrı ayrı fiyatlandırılacağını unutmadan başlayalım.

 

İstanbul’daki kuaförler genellikle gelin paketleri hazırlıyorlar. Mesela sadece gelin başı da var, gelin başı ve gelin makyajı da… Çoğunlukla paket seçimlerinde daha avantajlı oluyorsunuz. Örneğin sadece saç tasarımı minimum 500 TL’den başlarken, hem makyaj hem de saç yaptırmak isterseniz 700 TL’den başlayarak 1500 – 2000 TL’ye kadar fiyatlandırılıyor.

 

Bir diğer seçeneğiniz ise saç tasarımcısı ve makyaj artisti tarafından hazırlanmak olabilir. Fakat bunun için kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Genel olarak bağımsız çalışan tasarımcılar ücretlerini popülaritelerine göre arttırıyorlar. Örneğin gelin saçı için minimum 1100 TL olan da var, minimum 2000 TL olan da… Gelin makyajı ise saça göre biraz daha ucuz olabilir ama yine de 800 TL’den aşağısını bulmak oldukça meşakkatli. Seçeneğinizi bu yönden kullanacaksanız birbirini tanımayan iki tasarımcıyı seçmek yerine ekip olmalarına dikkat etmelisiniz.

 

O gün kuaförünüzü veya anlaştığınız tasarımcıyı kendi salonları dışında düğün mekanına veya eve gelmelerini istiyorsanız baştan özellikle belirtmelisiniz. Çünkü genel olarak bu kalemi ekstraya koyuyorlar. Görüştüğümüz saç tasarımcılarından birkaçı düğün paket bedelinin 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirdiklerini belirttiler.

 

İstanbul kuaförleri saç ve makyaj paketine ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağda paketlerini de ekleyebiliyorlar paketlerine. Bu paketin, seçtiğiniz paket ücretinden ortalama 100- 150 TL daha fazla olacağını bilmelisiniz. Fakat saç tasarımcısı veya makyaj artisti ile anlaşıyorsanız böyle bir şansınız olmayacak.

 

Gelin saçı ve makyajı bütçesini düşürmek ve avantajlı fiyatlar isterseniz; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanızı tavsiye ediyorum.

 

Alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...