Jump to content

Aşk Yasak, Hayallerde mi?


icimdekises

Önerilen Mesajlar

Sizinki hiç olmayacak bir hayal, ikiniz içinde yasak bir sevgi ama hayallerde mi yasak? Sevgiliniz varsa, sözlüyseniz, nişanlıysanız ya da evliyseniz kalbinizi kapatır, “aradığımı buldum, çok seviyorum ve bana başkası haram” dersiniz. Bir gün, iki gün aylar hatta yıllar geçer kalbiniz mühürlenmiştir artık. Kalbiniz kaysa da bazen kontrol sizdedir hep doğruyu bulursunuz. Her şey monotonlaştığında, hayattan beklentilerinizin azaldığı, mutluyum sanarak yaşadığınız günlerde sokakta, bindiğiniz bir otobüste yada işyerinizde biriyle tanışırsınız. Başta normaldir her şey… Sonra onun adının geçtiği yerlerde ne iş yapıyorsanız yapın kafanız kalkmaya başlar refleks gibi istem dışı bir anda. Her geçen gün sohbetleriniz uzar, ne güzel arkadaş olmuşunuzdur artık! Sonra onu görmediğiniz günler güzel geçmemeye başlar yavaş yavaş arkadaşım diyerek sadece kendiniz kandırdığınızı anlarsınız. Siz kalbinize ne kadar yasak bir aşk deseniz de, hep sözünüzü dinleyen kalbiniz artık söz dinlemez. Her şarkıda onu bulursunuz:Küçücük bir bakışın,Çözer beni kolayca,Kenetlenmiş parmaklar gibi,Sımsıkı kapanmış olsam” Evet artık küçücük bir bakışı bile çözüyordur sizi… Aşk yasaktır size hayaller demi yasak… Hayaller kurarsınız masumca “Müzik çalıyordur siz el ele diz dize oturmuşunuzdur herkes sevgisini; değişik biçimde gösterir ya siz öperek; onu öpüyor öpüyor öpüyorsunuzdur. Hayali bile öyle güzeldir ki. Bir süre böyle gider sonra onu yanlış anladığınızı düşünmeye başlarsınız onun için sıradan birisinizdir belki de… Düşünce beyninizi kemirir hayalleriniz bile yok olmuştur artık onu unutmaya çalışırsınız. Bir süre mümkün olduğunca görüşmezsiniz ama kalbiniz söz dinlemiyor yine bir şekilde bir araya gelirsiniz sohbet derinleşir birden o olmasaydı dersiniz… (?) Bir anda dünyanın en mutlu insanı olursunuz aslında sizi sevdiğini filan söylememiştir sadece o olmasaydı… demiştir. Sizin sevginiz dağdır onunki bir ağaç belki ama o ağacın olduğunu bilmek sizin için o kadar değerlidir ki.. Artık onu göremeseniz de kalbinizin bir, ona dokunamazsanız da sizin olduğunuzu biliyorsunuz, seviyorum diyemezseniz de kalbinizin sıcaklığı onu kilometrelerce öteden yakar. Sizinki hiç olmayacak bir hayal, ikiniz içinde yasak bir sevgi ama hayallerde mi yasak? Hayali bile güzel deyip yine o şarkıyı dinlersiniz: Bak yıldızlar altında gözlerimin içine

Duy rüzgarların bize anlattığı bir şey var

Bir fısıltı gibi bazen o en büyük çığlıklar

Bilmezler mi gelir geçer en büyük fırtınalar

Biz aşkı meleklerden çaldık

Birbirimize sımsıkı bağlandık...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki hayaller de yasak olmalı. Eşiniz dışında biri ile ilgili hayaller kurduğunuzda da onu aldatmış sayılırsınız ki; Bence hiç etik değil.

 

İsmet Özel çok güzel yazmış;

 

Gönül bağı ile bağlı insanlar bağlandıklarını karşılarında görmezler. Hatta onu kendilerinden ayıramazlar bile. Gönül bağı ortadan kalkabilir bir bağ değildir. Çünkü gönülden bağlı olanlar nasıl, ne sebeple ve hangi şartlar altında bağlı olduklarını bilmezler. Bağlılıklarını bir usule bağlamış olsalardı, her usulsüzlük bu bağı çözerdi. Bağlarının bir sebebi olsaydı, o sebeple birlikte bağ da kaybolurdu. Belli şartlarda gönül bağı tesis edilebilseydi, o şartlara hakimiyetle gönüllere hakimiyet mümkün olurdu. Halbuki gönül bağı çözülmez çünkü gönlün nereden bağlı olduğu bulunamaz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...