Jump to content

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

 

Tırnaklardaki rahatsızlıkların yarısını tırnak mantarı oluşturur. Görsel olarak rahatlıkla görülen, ayrıca ağrıya ve kokuya neden olan bu sağlık sorunu kişileri çok rahatsız eder. Tırnak yüzeyini etkileyen sarımsı, kahverengi, yeşilimsi gibi renklerde oluşan pullanma, tırnak altındaki kir ve kokuyla kendisini gösterir. Başlangıçta tırnağın altına yerleşmiş olan mantar, zaman geçtikçe tırnak yüzeyini etkilemeye başlar.

 

Tırnak mantarında şifalı bitkilerden yararlanmak isteyenler için, bunun yanında bazı tavsiyelerimiz olacak. Bu tedavi yollarını uygularken, aynı zamanda ayaklarınızın ve ellerinizin temizliğine özen göstermeniz gerekir.

 

Ortak kullanılan yerlerde kendinize ait terlikleri giymeniz, tırnaklarınızın düz kesilmesine dikkat etmeniz ve ayakkabıların uygun modellerden yani ayak tırnaklarını sıkmayacak olanlardan ve sağlıklı hava alan modellerden seçmenizi öneririz.

 

Tırnaklarınız için yaptırdığınız manikür ve pedikür sırasında kullanılan aletlerin steril olmasına, çoraplarınızın düzenli olarak her gün değiştirilmesine, kimseyle ortak eşya kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

 

Tırnaklarınızda çıkan mantarın iyileşmesi için, belirli bir süreye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Tedavi sırasında biraz sabırlı olmalısınız. Gerekiyorsa, bu konuda bir uzman doktorun desteğini almayı unutmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...