Jump to content

Para Nefes Gibidir, Almazsanız Veremezsiniz


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey var. Özellikle ruhani çevrelerde paranın bir şekilde manevi ya da yeterince ruhani olmadığı şeklindeki görüşler var. Bu görüşü tamamen anlayışla karşılıyorum, çünkü bunu bende içimde bir zamanlar taşıyordum.

 

 

Maddi bolluğu simgeleyen resimler gördüğünüzde, bu konuda bir şeyler duyduğunuzda ya da düşündüğünüzde , utanıyor musunuz, içinizde negatif bir şeyler tetikleniyor mu ya da bir şekilde öfkeleniyor musunuz? Eğer cevabınız “hayır” ise o zaman size şükranlarımı iletiyorum. Siz para ile olan deneyimleriniz hakkındaki anlayışınızı geliştirmek için gerekli iç çalışmaları yapmışsınız ve kendinizi geliştirmişsiniz.

 

 

Ancak eğer içinizde negatif birşeyler tetikleniyorsa ya da bu düşünce, imaj ya da sözleri duyduğunuzda onaylamıyorsanız, belki bunun neden olduğu konusuna daha yakından bakma zamanı gelmiştir.

 

 

Paranın tetiklediği şeyleri şifalandırmak için paranın gerçekte ne olduğu ve amacını bilmeliyiz.

 

 

Evrende her şeyin kendine has bir enerji imzası vardır. Bu demektir ki Evrende her şey yaşayan ve nefes alan varlıklardır. Bazı enerji imzaları size diğerlerinden daha canlı görünebilir, çünkü kendilerini daha “yüksek sesle” gösterirler. Bunu kesinlikle insanoğlunda ve hayvanlar aleminde gözlemliyoruz. Ancak, bitki ve mineral alemleri bu kadar “yüksek sesli” kişiliklere sahip değillerse de, hala daha tümüyle canlıdırlar ve başarıyla gelişirler.

 

 

Eğer her şey canlıysa, paranın kendisi de cansız bir nesne değildir. Para aslında burada bizimle ve diğer yaşayan, nefes alan varlıklarla birlikte varlığını sürdüren canlı bir enerjidir.

 

 

Bunu anlamak benim hayatımı tamamen değiştirdi. Şunu görmeye başladım ki, bu yaşayan, nefes alan enerjiye karşı olan yargılarımı yansıtarak, aslında kendimi o kadar çok deneyimlemek istediğim ruhani yoldan alıkoyuyordum.

 

 

Bir düşünün, en iyi dostunuza para ile ilgili inançlarınızı yansıtıyorsunuz: Sen ruhani değilsin, sen sorun yaratıyorsun, sen kötü ve şeytanisin, sen yetmiyorsun, sen cansız bir nesnesin, senin etrafında olmak beni suçlu hissettiriyor, insanlar sen hayatlarında olasın diye mücadele ediyorlar, savaşıyorlar, aldatıyor, çalıyor ve çok çok fazla çalışıyorlar. Bir düşünün, en iyi dostunuza yıllarca ve yıllarca bütün bunları yansıtsanız ne kadar büyük bir acı yaşar ve yaralanırdı! Biliyorum ki eğer bu benim başıma gelseydi, bana böyle kötü davranan arkadaşımın yanından koşa koşa uzaklaşırdım.

 

 

İşte sevgili dostum, bizim paraya yaptığımız kesinlikle budur, özellikle onu maneviyatı olmayan bir şey olarak gördüğümüzde.

 

 

Paraya ne kadar berbat davrandığımı anladığımda bir yas döneminden geçtikten sonra, kendimi affetmeye başladım ve para enerjisinin bir zamanlar daha bilinçli olmadığım için beni affetmesini diledim.

 

 

Sonra paraya şöyle sorular sormaya başladım: “Nasıl seni destekleyebilirim? Nasıl seni daha çok sevebilir, şifalandırır ve kutsayabilirim?” Böyle sorular sormayı daha önce hiç düşünemezdim bile! O noktaya kadar, her zaman maddi durumum ben, ben, benle ilgiliydi, parayla olan ilişkimde tamamen kendi güvensizliklerime odaklanıyordum.

 

 

En iyi dostunuza bu bahsettiklerim gibi sorular sorduğunuzu düşünün. Büyük ihtimalle sürekli sizinle olmak isterlerdi! Evet, işte tam olarak hayatımda para ile ilgili deneyimlerinde bu durum belirmeye başladı. Daha fazla para çekmeye başladım, çünkü ona yakın bir dostum gibi davranıyordum.

 

 

Paranın kendisi yaşayan bir enerjidir ve amacı bu dünyada almak ve vermenin vücut bulduğu varlık olmaktır, aynı bizim de burada kendi yaşam amaçlarımızı gerçekleştirmek üzere bulunduğumuz gibi.

 

 

Yerçekimi, aerodinamik yasalar, çekim gücü ve pek çok farklı evrensel yasa olduğu gibi, bir de dolaşım (tedavül) yasası var. Para, dolaşım yasasına uygun olarak gerçekleşen değiş-tokuşun fiziksel temsilidir, aynı doğada her yerde gördüğümüz enerji alışverişi gibi. İşte bu kadar!

 

 

Böylece, bu yeni anlayışla görüyoruz ki para her zaman ruhaniydi ve hala daha ruhani!

 

 

Paranın etrafına yerleştirdiğimiz bütün yanlış kavramların paranın kendisiyle hiç ilgisi yoktu ve bütün bunlar bizim paraya olan davranışlarımızla ilgiliydi.

 

 

Bir dahaki sefer bilincinizde paranın ruhani olmadığı konusunda bir düşünce yükselirse, bunu büyük bir ilerleme kaydetmek için kullanın. Akıl kendi rahat bölgesinde yaşamayı sever, para hakkındaki yanlış düşüncelerimizin çoğu aklımızın kendisini o rahat bölgede kalarak koruma yoludur. Para konusu ortaya çıktığında hissettiğiniz tetiklenmeler içimizde bir şeylerin genişlemek ve ilerlemek istediğini gösterir.

 

 

Bolluk ve varlık içinde yaşamak bizim doğuştan hakkımız. Bu dünyada yaşayacağımız mutluluk ve rahatlığın bir parçasıdır para. Evrenin kendisi alabildiğine geniş, sınırsız ve sürekli genişleyen enerjidir, öyleyse neden bundan daha azını düşünelim?

 

 

Umarım bu sözlerim size yeni bir bakış açısını düşünmenize yardımcı olmuştur. Bu bakış açısı sizi en sonunda para ve maddi bolluk konusunda huzurlu olmanıza yardımcı olacaktır. Paranın bizim desteğimiz, merhametimiz ve sevgimize ihtiyacı var. Onun binlerce yıldır çektiği travmayı böyle şifalandırabilir, ve en sonunda aramızdaki ilişkiyi düzeltebiliriz.

 

 

Bolluk ve bereket her zaman üzerinize yağsın! Sevgiler.

 

Emmanuel Dagher

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok tesekkur ederim incisel ,tamda ihtiyacim olan bir konuydu yillarca para ile ilgili sabit fikirlerimi degistiremedim hep cok para beni urkutur , toplumdaki yanlis dusunceler bilinc altimiza yerlesiyor sonrada degistir degistirebilirsen cok para haramsiz olmaz ,cok parasi olan illa yoldan cikar ,para mutsuzluk getirir gibi sabitlenmis fikirler.Yuregine emegine saglik incisel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabii veremeyiz bundan doğal ne var olmayan şeyin neyini verelim

konuyu hiç okumamışsın sanıyorum zebercet.parayı alıp vermekten bahsetmiyor.

 

Cok tesekkur ederim incisel ,tamda ihtiyacim olan bir konuydu yillarca para ile ilgili sabit fikirlerimi degistiremedim hep cok para beni urkutur , toplumdaki yanlis dusunceler bilinc altimiza yerlesiyor sonrada degistir degistirebilirsen cok para haramsiz olmaz ,cok parasi olan illa yoldan cikar ,para mutsuzluk getirir gibi sabitlenmis fikirler.Yuregine emegine saglik incisel.

 

rica ederim canım.yaşamda herşeyi o biliçaltındaki sabit düşünce kalıplarımız etkiliyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...