Jump to content

Evde Tasarruf Etme Yolları Nelerdir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Ne kadar tasarruf yapsak da yine de bir şekilde her ay bir faturayı fazla ödüyoruz. İlla ki bir yerlerde bir şeyler oluyor ve gereksiz en az 50 ila 100 lira aylık fazladan ödüyoruz.

 

 

Bu sadece bir iki ay için değil her ay ve yaz kış tekrarlanan bir durum oluyor. Pekala, ne yapmamız gerekiyor her ay fazladan harcadığımız yani ödediğimiz bu paraları sevdiklerimiz üzerine yatırım yapıp ya da onların bir ihtiyacını karşılamak için kullanamaz mıydık? Evet, hanımlar anladığınız üzere bu makalemizde evde tasarruf etme yolları nelerdir bu konuyu işleyeceğiz. Bu makalenin sonunda ise evde aylık en az 50 lira tasarruf yapmayı öğrenecek ve evde tasarruf etmenin yolları nelerdir makalesi ile fazladan arttırdığımız bu paraları her ay sevdiklerimiz için bir kenara koyabileceğiz.

 

 

Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir?

 

 

Evde tasarruf etmenin yolları sadece ve sadece fatura kontrolünden geçmez. Evde dikkat edeceğimiz birkaç küçük detay sayesinde yıllık tasarrufumuza tasarruf katabiliriz. İşe ilk önce eriyen ve azalan sabunlarımız ile başlayalım. Tüm erimiş ve azalmış sabunlarımızı bir araya biriktirip toplayalım ve onları bir güzel kaynatalım. Kaynattığımız sabunları daha sonra soğumaya bırakalım. Bu şekilde sabunlarınız sıvılaşacaktır. Daha önceden atmayıp içini temizlediğimiz bir sıvı el sabunu kutusuna sıvılaşmış sabunlarımızı boşaltalım. İşte size yeni ve aheng dolu kokusu ile yeni sıvı deterjanınız.

 

Tasarruf Etme Yollari Nelerdir

 

 

Kış geldi ve kombi ya da elektrikli soba derken faturalar kabarmaya başladı değil mi? O halde işe öncelikle evinizin iç ısısını 20 derecede sabitlemek ile başlayın. Ve özellikle de gece vakitlerinde evinizin perdelerini kapalı tutun.

Enerji tasarrufunun diğer bir püf noktası ise, evdeki gereksiz kombilerinizi kapatmaktan geçer. Ayrıca radyatörlerinizin önüne sıcaklıklarını engelleyecek eşyalar koymayın ya da perdelerin arkasında kalıyorlar ise perdeleri cama takacağınız bir elbise askısı yardımı ile kaldırın.

Buzdolabınızın değişmesi gerekiyorsa değiştirin çünkü A sınıfı olmayan buzdolapları gerçekten gereğinden fazla elektrik harcarlar. Ayrıca buzdolabına sıcak yiyecek ve içecekler koymayın.

Elektrik tasarrufu yapmanın bir diğer yolu ise, çamaşırlarınızı nemli ütülemekten geçer. Eğer çamaşırlarınızı nemli ütülerseniz kırışıklıklar çok daha kolay açılacaktır ve ütünüzü gereğinden fazla kullanmak zorunda kalmazsınız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Zararlı Kişileri Def Etme

   ayın son salısında olduğunu gördüğünde,mars saatinde sol eline bir kızmızı kiremit al ,üzerine besmelesiz fil suresini yaz.yazdıklarına 313 kez oku ve üfle.üfleme sıcak ve hızlı üfleme olmalı.okuma bitikten sonra ,düşmanca niyetler besleyen toplulukların bulunduğu yerin damına-çatısına atıver.böylece o kişiler kısa sürede orayı terk edecektir.   not:haksızlıktan çıkan güç kendi eksininde dönüp sahibine yapışıp kalır.tarihte buna benzer bir çok vaka görülmektedir.onun için dikkat!

   , Yer: Büyü

  • Fatiha Suresi ile Tasarruf

   Fatiha Suresi ile Tasarruf   Her türlü meşru dilek için, Sabah Namazından sonra veya gecenin son 3 te birlik kısmında aşağıdaki şekilde dua edilir. Ben iş ve para talihim için bunuda okuyorum usulune göre..   *Pazar günü 616 defa Bismillāhirahmānirahīm Elhamdü lillâhi rabbil'alemin *Pazartesi günü 619 kere Bismillāhirahmānirahīm Errahmânir'rahim     *Salı günü 242 kere Bismillāhirahmānirahīm Mâliki yevmiddin   *Çarşamba günü 856 kere İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în,  

   , Yer: Dilek Duaları

  • Evde Kal Evdekal...

   Sağlık Çalışanlarımızın ricasıdır👈 Değerli İnsanlar,  Dışarıda işi olmadığı halde keyfe keder gezenler ve canı sıkılıp kendini dışarı atanlar... Canla başla çalışan doktorlar çocuklarını, eşlerini uzaktan görürken, canım sıkıldı, onun için çıktım deme lüksüne sahip değilsiniz,değiliz ... Lütfen yapmayın.!Evde kalın !! - Dışarda gezilmesi bu sürecin  uzamasına sebep oluyor !! Risk artıyor  - Dışarda gezdiğiniz sürece kapalı olan işletmelerin açılacağı gün öteleniyor !! -Dışarda

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Evde Bulunan Büyü Lütfen Yardım

   Dolabimizin üstünde böyle bir muska bulduk. Açıp baktığımızda içinden bu kağıt çıktı. Bu nerden geldi ne zaman geldi kim koydu bir fikrimiz yok. Okuyabilen olursa bizi aydınlatırsa çok seviniriz. Şimdiden çok teşekkürler 

   , Yer: Büyü İle İlgili Soru ve Yardım

  • Yapilan Büyüyü ,Yapana İade Etme Duası

   :thumbsup:Abdest aldınız mı hastayı iplikle ayetel kürsiyi okuyarak daire içine alın.Bunu ihmal etmeyin sonra siz hasta gezersiniz.Gece 12 den sonra perşembe günü başlayınız. Yazacaklarımı 7 gün hastaya okuyunuz.7 gün sonra büyü kişiden yapana döner.Arapçayı kendim türkçeleştiriyorum iç rahatlıgıyla okuyunuz.Galet yoktur.Haydi kolay gelsin.................. okumaya başlamadan önünüze bir bardak su alın okuduklarınızı önce bardaga ,sonra hastaya üfleyin işlem bitince suyu hastaya içirin yedi

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...