Jump to content

Gözü Bozan Şeyler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

sürdürmeye devam ediyor. Göz sağlığını bozan bu alışkanlıklar nelerdir?

 

 

Göz Sağlığını Bozan Etkenler

 

 

Gözü bozan şeylerin başında kitap okumak geliyor. Fakat bildiğimiz tarzda bir kitap okuma şekli değil elbet. Yatarak okumak. Kitap kurduysanız yatarak kitap okuma alışkanlığından vazgeçmelisiniz. Çünkü yatarak kitap okurken göz üzerine ilave baskı uygulanmakta ve bu da zaman içinde gözlerin bozulmasına neden olmaktadır.

 

 

Bir diğer göz bozan şey ise, bilgisayar ekranı. Malum bilgisayar çağındayız ve elimizin altında her an bilgisayarlar bulunuyor. Ancak uzun süre bilgisayar kullanmaktan kaçının. Çünkü bilgisayar ekranı da gözlere yük binmesine, aşırı çalışmasına ve aşırı yorulmasına neden oluyor.

 

 

Güneş ışığı da göz sağlığını bozan şeylerin başında geliyor. Özellikle de güneş ışınlarının en çok yansıdığı yaz aylarında güneş gözlüğü olmadan dışarıya çıkmayın. Fakat alalede bir güneş gözlüğü değil, sağlıklı, kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın.

 

 

Uzun süre televizyon izlemek de gözü bozan şeylerden biridir. Mümkün oldukça hem uzun süre televizyon izlemekten kaçının hem de TV ile aranızdaki mesafeyi uzak tutun. Yakından TV ekranına bakmakta zararlıdır.

 

 

Gece araba kullanmanın da gözü bozduğunu biliyor muydunuz? Geç saatlerde uzun süre araba kullanmak demek, ertesi sabaha kızarık, sulnamış gözlerle merhaba demektir. Diğer araçlardan yansıyan ışıklar karanlıkta gözlerinizi çok yorar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...