Jump to content

Akik (Agate)- Kariyer Taşı


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Siyah, Beyaz, Mavi, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahve tonlarında bulunabilen değerli bir taş olmakla birlikte en yaygın kullanılan rengi Kızıl Kahve’dir. Siyah ve Beyaz renktekileri Oniks olarak anılır. Akik’ in mücevher olarak kullanımına Babil döneminden beri rastlanmaktadır. İnsanlık tarihi boyunca yapılan pek çok arkeolojik kazıda yüzük, mühür, düğme, biblo yapımında Akik taşlarının kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Hz. Muhammed’in Akik taşından yapılmış bir yüzüğü mühür olarak kullanmış olduğu bilinmekte, o nedenle Akik Müslümanlar tarafından da büyük rağbet görmektedir. Akik taşıyanların suda boğulmayacağına dair bir efsane de tarih boyunca anlatıla gelmiştir. Savaşçıların zırhlarında cesaret vermesi için Akik taşlar yerleştirilmiştir.

3 ila 4. Yüzyıllarda Sicilya’da bulunan Achates nehrinin kıyılarında dolaşırken bu taşı keşfeden Yunanlı bir filozof olan Theophrastus ona nehrin ismini vermiştir.

 

Koruyucu niteliği öne çıkan taşlardan bir tanesi olan Akik, uzun ömür ve sağlık sembolüdür. Sosyalleşme ile de yakından alakası olan bu taşın, canlılık verdiği, miskinlik enerjisini dağıttığı, insanları bezginlikten koruduğu ve gerginlikleri, stresi azalttığı en bilinen özelliklerindendir. Taşıyanın kendini güçlü hissetmesine, serinkanlılığını korumasına ve özgüvenini arttırmasına sebep olduğu için özellikle topluluk önünde iş yapan, topluluklara hitap edenlerin Akik taşını kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 

AKİK’IN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

 

Akik’in en önemli etkilerinden biri düşük tansiyona, lenflere iyi gelmesidir. Ayrıca Akik’in fazla yeme alışkanlığını dizginlediği, iştah kontrolünde sıkıntı çekenlere yardımcı olduğu bilinmektedir. Akik midevi bir taştır. Kendi bünyesinde sahip olduğu her türlü asidik etkiye karşı direnci, onun mide ile ilgili hazım güçlüğü çekenlere önerilmesine sebep olmaktadır. Hiperaktiflik sorunu olan çocuklara da fazla gelen enerjiyi dengelemesi, yatıştırması için nazarlık türünde kullanılabilir.

 

AKİK’İN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

 

Akik, kalp gözünü açan, öfkeyi dizginleyen, ihtiyatlı olmamız için bizi teşvik eden bir taştır. Serinkanlılıkla hareket etmeyi, olayların her yönünü değerlendirebilmemizi sağladığı için, önemli kararlar arifesinde, bir müddet Akik taşı ile dolaşarak meselelerin ele alınması tavsiye edilmektedir. Kariyer hayatında başarılı olmak için gereken nitelikleri sunduğuna inanılması sebebiyle taşın genel etkisinin farkında olan pek çok tüccarın ve üst düzey yöneticilik yapanların Akik taşı kullandığı bilinmektedir. Özellikle finansal konular ile uğraşanların Akik’ ten faydalanmaları tavsiye edilmektedir.

 

Biraz geri çekilip, sakinleşmeye ihtiyacı olan, gergin giden ilişkilerin sükûneti bulması için de Akik faydalı bir taştır.

 

AKİK VE ASTROLOJİ

 

Akik şifasal yönleri ve ruhsal enerjileri ile Akrep Burcu ’nun taşıdır. Dolayısıyla Akik’in Akrep Burcu’ nun yönetici gezegeni Mars ile yakın bir ilişkisi vardır. Özellikle kişisel haritasında Mars’ ı yara almış, ya da zor bir konumda bulunanların, Mars gezeninin enerjisinin düzenlemesi için değerli taşlar arasında Akik’ i kullanmaları sıklıkla önerilmektedir. Akrep Burcu için, Kırmızı Mercan, Kırmızı Yeşim yerine Akik de kullanılabilecek olan taşlardan bir diğer alternatiftir.

 

Akik’in etkilerinden yararlanmak isteyenlerin özellikle haritalarında Mars’ın konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Mars' ın kuvvetlendirilmesi için Akik kullanılabilir.

 

Akİk Satın Alırken

 

Akik' in Kızıl Kahve ya da yeşil olanları tercih edilmelidir. Gümüş ya da altın rengi kullanılan metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır.

 

Akİk Uyumlaması:

 

Akik Salı günü sabah saatlerinde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış ve kullanacak kişiye/ortama uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

 

Akik’in kullanmaya başlamadan önce enerji temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...