Jump to content

Akuamarin (Aquamarine)-Pozitif Taş


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

doğada mavi ve mavinin çeşitli tonlarında bulunur.Akuamarin’ in tarihteki ilk kullanımına 3 ila 4. Yüzyılda rastlanmaktadır. Akuamarin’ i medeniyetler arasında en fazla Antik Yunan’lılar tercih etmiştir. Efsaneye göre; Akuamarin dünyaya denizkızlarına ait bir hazine sandığının bulunması ve taşın da ilk kez bu sandığın içinden çıkmasıyla gelmiştir. Efsaneden kaynaklı olarak da taşın denizciler ve korsanlar ile yakından alakalı olmasına şaşmamak gerekir. Eski çağlardan beri deniz ile yakından ilişkisi olan insanlar Akuamarin’den yapılmış olan takılara, eşyalara rağbet etmişlerdir. Denize açılan bir kimsenin sağ salim geriye dönebilmesi için mutlaka Akuamarin’den yapılmış bir tılsım objesini yanında taşıması gerektiğine inanılmıştır. Akuamarin hakkındaki en yaygın inanç meleklerin iyilik gücünü içine hapsetmiş bir taş olduğudur.

Kelime olarak Latince deniz suyu anlamına gelen Akuamarin, görünüşü itibariyle de gerçekten deniz suyunun bir taş içine hapsedilmiş haline benzemektedir.

Pozitif duygular veren niteliği öne çıkan Akuamarin, eskilerden beri mutluluk, neşe veren ve gençlik aşılayan bir taş olarak anılmıştır. Çakraları açtığına, iletişim ve zihinin çalışma yeteneğini geliştirdiğine inanıldığı içim Akuamarin öğretmenler, araştırmacılar, bankacılar, sık seyahat edenler ve topluluk önünde konuşmalar yapan kişiler için tavsiye edilen bir taştır.

 

AKUAMARİN’ İN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Akuamarin solunum sisteminin dostudur. Akciğerler ve sindirim sistemimizi oluşturan organlar üzerinde şifa veren etkileri yüksektir. Özellikle beze tarzındaki her türlü istenmeyen şişlik üzerine konulmak suretiyle alternatif bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.Akuamarin’ in dişleri koruduğuna, çürük oluşumuna mani olduğuna ve diş ağrılarını hafiflettiğine de inanılmaktadır. Depresyon ve anksiyete etkilerini dağıttığı da kabul gören faydaları arasındadır.

Alkol ve sigara tiryakiliklerini zayıflattığı da, taşın yine denizciler ile ilgili inanışlarının günümüze kalan yansımalarından bir tanesidir.

 

AKUAMARİN’ İN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞINE İNANILAN ALANLAR

Akuamarin sakinleştirici, neşeli ve iyimser bir taştır. Negatif duyguların titreşimini azaltır. Utangaçlık, çekingenlik enerjisini kişinin içinde minimum seviyeye indirir. Özgüveni, cesareti, pozitif algılamayı yükseltir. Akuamarinkarşılıklı yapılan konuşmalarda kelimeleri, ifadeleri yumuşatır. Bu nedenle özellikle bir konu üzerinde anlaşmazlık yaşayıp da karşılıklı konuşacak olan çiftlerin, bu görüşme esnasında Akuamarin’den yapılmış bir takı kullanmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca bekarların sevgi enerjisine kalplerini ve kulaklarını açabilmeleri için de Akuamarin taşı tavsiye edilmektedir. Özellikle kadınların Akuamarin’ den yapılmış küpeler takmaları onları sevgi enerjisine daha açık hale getirecektir.

Akuamarin en genel tanımı ile insanları bardağın boş değil, dolu tarafını görmeye iten bir taştır.

 

AKUAMARİN VE ASTROLOJİ

Akuamarin Balık Burcu’ nun taşıdır. Dolayısıyla Akuamarin’in Balık Burcu’ nun yönetici gezegeni Jüpiter ile yakın bir ilişkisi vardır. Özellikle kişisel haritalarında Jüpiter’ i yara almış, ya da zor bir konumda bulunan kişilere, Jüpiter enerjilerini düzenlemek için değerli taşlar arasında Akuamarin’in etkilerinden yararlanmak isteyenlerin özellikle haritalarında Jüpiter’ in konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Jüpiter’ in kuvvetlendirilmesi için Akuamarin kullanılabilir.

 

Akuamarin sıklıkla önerilmektedir. Balık Burcu içinkullanılabilecek olan diğer taşlar: Sarı Safir, Sarı Topaz, Sitrin ve Sarı Kuvars’ tır.

 

Akuamrİn Satın Alırken

Akuamarin gümüş ya da altın rengi kullanılan metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır.

 

Akuamarİn Uyumlaması

Akuamarin Perşembe günü sabah saatlerinde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış ve kullanacak kişiye/ortama uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

 

Akuamarin’ i kullanmaya başlamadan önce taşın enerji temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...