Jump to content

Ay Taşı (Moonstone) – Çekim Taşı


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ay Taşı çok erken medeniyetlerden beri mücevher yapımında insanlar tarafından kullanılmış parıltı ve görüntü olarak İnci’ yi andıran değerli taşlardan bir tanesidir. Romalılar Ay’ın ışınlarının taşa dönmesi ile bu taşın var olduğuna inanmışlardır. Yine Romalılar ve Yunanlılar Ay Tanrılarını bu taş ile özdeşleştirmişlerdir. Mitsizim ve sihir ile insanlık tarihi boyunca çok fazla bağdaştırılan Ay Taşı özellikle Hindistan ve Arap kültüründe güçlü inanışlara esin kaynağı olmuştur. Arap kadınları doğurganlıklarını arttırdığı ve Hintliler de rüyalarını zenginleştirdiği için Ay Taşı’ nı halen kullanmaktadırlar.

Ay Taşı da görüntü olarak çok benzediği İnci gibi, feminen tarafı ağır basan bir taştır. Ancak bilinçaltını uyardığına inanılan Ay Taşı’ nın pek çok kültürde tarih boyunca mitsizimle uğraşan kişiler tarafından kadın veya erkek ayrımı yapılmaksızın sıklıkla kullanıldığına da rastlanmaktadır.

Ay Taşı diğer değerli taşlar ile karşılaştırıldığında sertlik derecesi diğerlerine nazaran daha az olan hassas bir taştır. Bu sebeple nazik şekilde muhafaza edilmelidir.

 

AY TAŞI’NIN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Ay Taşı baş ağrısı öncelikli olarak, pek çok ağrının azaltılması için şifalıdır. Sırt ağrılarına, sindirim sistemi ile ilgili gaz sancılarına iyi geldiği söylenmektedir. Hormonsal dengesizlik için alternatif bir düzenleyicidir. Özellikle kadınların menopoz devrelerinde yaşadıkları sıkıntıları azalttığı söylenmektedir. Doğurganlığı arttırdığı ise eski çağlardan beri kabul görmüş etkilerinden biridir.

Doktorlar, hemşireler gibi iyileştirme faaliyetlerinde bulunanların, yüzücülerin Ay Taşı’ nı kullanmaları başarılı çalışmalar yapmalarında etkili olabilir.

Bitkilerin yanına konan Ay Taşı’nın onları daha canlı yaptığına inanılmaktadır.

 

AY TAŞI’NIN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

Ay Taşı, aşk ile ilintili duygular üzerinde etkisi olduğuna inanılan yarı değerli taşlardan biridir. Özellikle kısmeti açtığına, insanları Ay Taşı takan kişiye karşı mıknatıs gibi çektiğine inanılır. Şans getirmesi, yeni başlangıçları teşvik etmesi, duygusal ve çekici bir aura oluşturması aşk enerjisini çağırmasını tetiklemektedir. Hali hazırda birlikte olan çiftlerin de aralarındaki bağı kuvvetlendirdiğine inanılmaktadır.

Ay Taşı spritüel konularla uğraşanlar için de ruhsal enerjiyi arttırdığı için uygundur. Kalp gözünün açılmasında, sezgilerimizin keskinleşmesinde hızlandırıcıdır. Meditasyon ile uğraşan kişilerin sıklıkla Ay Taşı kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Ay Taşı tevekkül duymayı kolaylaştırır ve duygularımız ile mantığımız arasındaki dengenin sağlanmasına yardımcı olur.

 

ASTROLOJİ VE AY TAŞI

Ay Taşı astrolojide İnci ile birlikte ruhumuzu temsil eden Ay gezegeninin taşıdır. Dolayısı ile Ay Taşı kullanacak olanların özellikle haritalarında Ay’ ın konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Ay’ın kuvvetlendirilmesi için Ay Taşı kullanılabilir. Genel olarak Ay Yengeç Burcu’ nun gezegeni olduğundan, Yengeç Burcu insanlarının Ay Taşı kullanması doğrudur diyebiliriz. Yengeç Burcu için Ay Taşı gibi İnci de alternatif olarak kullanılacak taşlardan bir tanesidir.

 

Ay Taşı Satın Alırken

Ay Taşı gümüş kullanılarak monte edilmiş, ya da altın renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır. Ay Taşı teninize temas etmediği sürece düzenleyici enerjilerinden faydalanabilmeniz mümkün değildir.

 

Ay Taşı Uyumlaması

Ay Taşı mutlaka Pazartesi günü sabahı erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır.Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış, kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir. (Ay Taşı’ nı kullanmadan 1 gün önce, onu gece ay ışığı altında bırakabilirseniz, etkisini daha da arttırabilirsiniz.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...