Jump to content

İnci (Pearl) – Arabulucu Taş


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İnci istiridye ve midyelerin yabancı cisimlere karşı oluşturduğu reaksiyon sonucu var olan yine Mercan gibi bir canlı vasıtası ile elde edilen, Kur’an-ı Kerim’de yeri olan nadir değerli taşlardan bir tanesidir. Yaygın olarak sedef renginde bulunmakla birlikte beyaz, pembe ve siyah olanlarına da rastlanmaktadır. İnci hakkında toplumlara göre değişen efsaneler mevcut olmakla birlikte çok eski çağlarda tanrıların gözyaşlarını istiridyelerin içerisine sakladığına inanılmıştır. Çin’deki mitler ise gökyüzünde ejderhalar dövüştüğü zaman yeryüzüne düşen parçaların İnci olduğunu söyler.

Taşların kraliçesi olarak anılan İnci, kesinlikle feminen etkiler içeren değerli bir taştır. Genel olarak eski çağlardan bu yana zihnin ve ruhun sakinleşmesi için kullanılmıştır. Kadınların doğurganlığını tetiklediği de yaygın olan inançlardan bir tanesidir. Bir diğer alternatifi Ay Taşı ise İnci kadar feminen etkiler içermez ve hem kadınlar hem de erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

 

İNCİ’NİN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

İnci’ nin başlıca şifa verdiğine inanılan alanlar, ruhsal sıkıntılardır. Anksiyete, duygu bozukluğu gibi kişiyi üzen, üzülmesine neden olan hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir. İnci’ nin depresyon eğilimli kişiler üzerinde yatıştırıcı bir etkisi olduğundan sıklıkla bahsedilmektedir.

İnci ayrıca genellikle kadınlarda görülen kansızlık, cilt kuruluğu, peklik, menstrual sorunlarının hafifletilmesi için de önerilmektedir. Doğurganlığı arttırdığı başka bir inanılan faydasıdır. Bağırsak ile ilgili sıkıntıların azaltılmasında da İnci kullanılabilmektedir. Süzme görevi gören akciğer ve böbrek için de yararlıdır.

 

İNCİ’NİN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

İnci ruhsal durumumuza her anlamda iyi etkiler veren bir taştır. İnsanın maneviyatını güçlendirir. Bizi üzen duyguları kovar, her türlü üzüntüyü yumuşatır. Akıl karışıklıklarını, duygu karmaşasını da dindirdiği bilinmektedir. İnsanlarla yakınlık kurmaya yardımcı olduğu için aksi insanların mizacını yumuşatmak amacı ile kullanılabilecek mükemmel bir hediyedir. Agresifliği bastırılması, annelik ile bağdaştırılan şevkat, sevgi, anlayış, fedakarlık gibi duyguların canlandırılması için İnci çok faydalıdır. Arası bozuk eşlerin duruma daha anlayışlı yaklaşım sağlayabilmesini ve dinginlikle konuları ele alabilmesini sağlar.

Su, deniz, bitki ve özellikle ilaç ile uğraşan kimselerin İnci’ yi değerli taş olarak tercih etmeleri, başarılarını arttırmaları için sıklıkla tavsiye edilmektedir.

 

ASTROLOJİ VE İNCİ

İnci astrolojide ruhumuzu temsil eden Ay gezegeninin taşıdır. Dolayısı ile İnci’ yi kullanacak olanların özellikle haritalarında Ay’ ın konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Ay’ın kuvvetlendirilmesi için İnci kullanılabilir. Genel olarak Ay Yengeç Burcu’ nun gezegeni olduğundan, Yengeç Burcu insanlarının İnci kullanması doğrudur diyebiliriz. Yengeç Burcu için İnci gibi Ay Taşı da alternatif olarak kullanılabilir.

 

İnci Satın Alırken

İnci gümüş kullanılarak monte edilmiş, ya da altın renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır. İnci teninize temas etmediği sürece düzenleyici enerjilerinden faydalanabilmeniz mümkün değildir.

Diğer taşlardan farklı olarak, İnci’nin takılarda ortasının delinmemiş olarak monte edilmesi çok önemlidir.

 

İnci Uyumlaması

İnci mutlaka Pazartesi günü sabahı erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır.Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış, kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...