Jump to content

Lal Taşı (Red Garnet)- Dilek Taşı


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Lal Bronz Çağından beri insanlığın hizmetinde olan değerli taşlardan bir tanesidir. Kırmızı, mor, kahverengi gibi pek çok renk versiyonunasahip olan taşın ismi, en çok kullanılan ve bilinen kırmızı kahverengimsi renkli türünden,Latincedeki “koyu kırmızı” anlamındaki“granatu” kelimesinden gelmektedir. Lal Türkiye’de çıkartılan nadir taşlardan bir tanesidir. Renk değiştirebilen türlerinin olması sebebiyle eski Mısır’da özellikle yılan sokmalarına karşı kullanılmıştır. Yine Mısır döneminde tıpkı Kırmız Mercan gibi Lal’ in de çocukların nazara karşı korunması maksatlı kullanıldığını görmekteyiz. Sümerliler kalkanlarında, tokalarında cesaret vermesi için Lal kullanmışlardır. Lal Taşı’ nın esas kullanımı Antik Roma çağında artmış, özellikle Altın ile birlikte monte edilmiş pek çok süs eşyası ve takıda çıkartılan arkeolojik eserlerde Lal Taşına rastlanmıştır. Teknolojik olarak da pek çok alanda garnetlerin kullanımı söz konusudur. Özellikle çok sert cisimlerin kesilmesi için bu taştan faydalanılmaktadır.

Lal Taşı sevgi ve şefkat duygularını arttıran, yine Kırmız Mercan gibi feminen etkilere sahip bir taştır. Ancak genel olarak heyecan teskininde ve beklentilerimizin gerçekleşmesinde kullanıldığı için cinsiyet ayrımı yapılmaksızın pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

 

LAL’İN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Tansiyon bağlantılı rahatsızlıklarda Lal harika bir düzenleyicidir. Özellikle yüksek tansiyona iyi geldiği bilinmektedir. Tansiyon ile birlikte kalp ile ilgili sorunlar yaşayan hastaların da Lal kullanmaları tesviye edilmektedir. Kan damarları için çok faydalı olduğu bilinen Lal, damar ile ilgili her türlü rahatsızlık için başvurulabilecek doğru bir adrestir.Lal Taşı’nın cinsel gücü arttırdığı da şifa olarak sayılan faydaları arasındadır.

 

LAL’ İN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

Lal beklentilerin gerçek olmasını sağlamak için kullanılan bir taştır. Dolayısı ile beklediğiniz bir konunun çabucak hallolmasını istiyorsanız Lal Taşı’ ndan yapılmış takılar kullanmalısınız. Lal her türlü gecikmenin öne geçecek, sizi istediğinize kavuşturacaktır. Hint Astrolojisi’ nde Rahu ile özdeşleştirilen Lal Taşı, Rahu’ nun temsil ettiği güçlü istek ve arzuları temsil eder. Arzularımızın tatmini için de Lal Taşı doğal bir işbirlikçidir. Lal’in ayrıca bilinen bir diğer özelliği karabasanlardan kişiyi koruması, kabulleniş ve tevekkül için bize heyecanlarımızı kontrol etme gücünü sağlamasıdır.

 

LAL VE ASTROLOJİ

Lal Kova Burcu’ nun taşıdır. Rahu ile de yakın bir ilişkisi vardır. Özellikle kişisel haritalarında Rahu yara almış, ya da zor bir konumda bulunanların, gezegeninin enerjilerinin düzenlemesi için değerli taşlar arasında Lal kullanmaları sıklıkla önerilmektedir. Kova Burcu için Lal; Mavi Safir, Lapis Lazuli ve Ametist gibi kullanılabilecekleri taşlardan bir tanesidir.

Lal’in etkilerinden yararlanmak isteyenlerin özellikle haritalarında Rahu’nun konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Rahu’ nun kuvvetlendirilmesi için Lal kullanılabilir.

 

Lal Satın Alırken

Lal Gümüş ya da altın rengi kullanılan metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır.

 

Lal Uyumlaması

Lal Cumartesi günü sabah saatlerinde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış ve kullanacak kişiye/ortama uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilir.

Lal’ in kullanmaya başlamadan önce enerji temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...