Jump to content

Zebercet-Yılan Taşı (Peridot) – Teskin Eden Taş


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Peridot halk arasında Zebercet veya Yılan Taşı olarak da adlandırılır. Sarımsı ve yeşilimsi mineraller olarak doğada bulunur. Eski çağlarda en çok Mısır’ da Peridot’un kullanıldığı bilinmektedir. Taşın Türkçemizde Zebercet olarak adlandırılması ilk Kızıldeniz’ deki Zebercet adasında bulunmuş olmasındandır. Taşın çıkarıldığı ada sebebiyle Mısır medeniyeti Peridot’a yakın ilgi göstermiştir.Hatta bazı tarihçilere göre Kleopatra’ nın meşhur Zümrüt koleksiyonundaki taşlar aslında Peridot yani Zebercettir.Peridot takan kişilere hep şans, başarı ve güzellik vaat etmiştir. Romalılar ise taşın Zümrüt’e benzeyen rengi sebebiyle ona “Gece Zümrüt” ü ismini vermişlerdir.

Modern dünyada Peridot / Zebercet’ in tekrar popüler oluşu 1990’ lı yıllara denk gelir. Pakistan ve Afganistan’ da bulunan zengin yataklar mineralin takı ve mücevher dünyasındaki eski popülaritesine dönmesini sağlamıştır.

 

ZEBERCET / PERİDOT’UN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Zebercet / Peridot strese karşı iyi bir koruyucudur. Uykusuzluk problemi çekenlerin, depresif ruh halinden sıyrılmak isteyenlerin başvurabileceği bir taş olduğu söylenmektedir. Kıskançlık, öfke gibi ruh halimizi negatif yönlendiren duygulardan sıyrılmamıza yardımcı olur.Kaygı ve endişeyi kontrol altına almaya yarar. Safra kesesi ve karaciğer için de alternatif bir iyileştiricidir.

Eski çağlarda doğum yapan kadınların sancılarını hafiflettiğine inanıldığından, ebeler tarafından mutlaka yanlarında taşıdıkları bir taştı. Bugün de özellikle sağlık sektöründe hizmet verenlerin tercih ettiği bir taştır.

 

ZEBERCET/PERİDOT’ UN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

Zebercet / Peridot bolluk, bereket taşıdır. Aşkı çağırdığına, ilişkilere uyum getirdiğine inanılır. Sabrı, tevekkülü teşvik ettiği bilinmektedir. Kalbi kırık insanlara iyi geldiğine inanılmaktadır. Zebercet / Peridot da tıpkı Sitrin gibi bereket ve şans getiren bir taş olduğundan, tüccarlar tarafından para kasalarına konmak için tercih edilmektedir.

Peridot’ un çok eski çağlarda yastık altına konulduğu geceler görülen rüyaların gerçek olacağına inanılırdı. Bu nedenle zengin rüyalar görmek için hala Zebercet / Peridot’ tan yararlanılmaktadır.

 

ASTROLOJİ VE ZEBERCET/PERİDOT

Zebercet / Peridot Merkür taşıdır. Dolayısıyla Merkür tarafından yönetilen İkizler ve Başak Burç’ları için uygundur. İkizler ve Başak Burç’ ları için Zebercet / Peridot; Zümrüt, Yeşim, ve Turmalin yerine kullanılabilecek bir alternatiftir.

Zebercet / Peridot kullanacak olanların özellikle haritalarında Merkür’ün konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Merkür’ün kuvvetlendirilmesi için Zebercet / Peridot kullanılabilir.

 

Zebercet / Perİdot Satın Alırken

Zebercet / Peridot Gümüş kullanılarak monte edilmiş, ya da altın renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır.

 

Zebercet / Peridot diğer değerli taşlar ile karşılaştırıldığında daha yumuşak bir yapıya sahiptir. O nedenle nazik şekilde muhafaza edilerek, fazla ısıya ve deterjana maruz bırakılmamalıdır.

 

Zebercet / Perİdot Uyumlaması

Zebercet / Peridot Çarşamba günü sabahı erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış, kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...