Jump to content

Sitrin (Citrine)-Motivasyon Taşı


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sitrin antik çağlardan beri kötü düşüncelerin bize zarar vermesini engellemesi ve özellikle yılan zehrine karşı koruyucu şifalı bir taş olarak kullanılmıştır. Açık sarı, amber, kahverengimsi veya kırmızımsı çeşitleri bulunan Sitrin’in özellikle turuncu ve sarı tonlu olanları Topaz ile karıştırılmaktadır. En önemli özelliği şeffaf bir taş olmasıdır. Hindu inancına göre Sitrin’ in yaralanmalardan ve saldırılardan insanı koruduğuna inanılır, dolayısı ile tehlikeli işlerde, kesici aletlerle çalışan insanların Sitrin kullanmasına eskiden beri dikkat edilmiştir. Sitrin kelime olarak Latince limon anlamındaki “Citron”’ dan gelmektedir. Çok eski çağlardan beri tüccarlar kasalarına paranın bereketini arttırdığı için Sitrin taşı koyarlardı.

Yapıcı bir enerjisi olan Sitrin’in pozitiflik veren tarafı ağır basmaktadır. Kendisine göre daha az bulunan ve daha pahallı olan Sarı Safir’ in yerine iyi bir alternatif olarak Sitrin düşünülebilir. Barışçıl bir taş olan Sitrin’ in optimistik düşünme konusunda zihni yönlendirdiğine inanılmaktadır. Öfkeyi dizginlediği, yatıştırıcı ve ara bulucu olduğu taşın sayılan özellikleri arasındadır. Sitrin centilmen bir taştır. Beyefendilik özelliklerini ön plana çıkartmak isteyenler tarafından da kullanılabilir.

 

SİTRİN’ İN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Sitrin özellikle toksinlerin atılmasında başvurulan bir taştır. Bu sebeple böbrekler ve sindirim sistemi için Sitrin’ in çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Sivilce sorunu yaşayan kişiler için problemin en azından hafifletilmesi için faydalıdır. Cilt dostu olan Sitrin’ in masaj yaptırırken yaydığı enerji ile aromaterapik özlerin daha iyi etki etmesini sağladığı düşünülmektedir. Ayrıca kullanılan ilaçların vücut tarafından daha kolay kabulünü ve etki etmesini sağlar.Tiroid’e boyun bölgesine takılmış Sitrin’ in düzeltici etkisi vardır.

 

SİTRİN’ İN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

Sitrin, motivasyon yükselticidir. Kendine güveni arttırır, aşırı kıskançlık gibi yükselen duyguların dengelenmesinde iyi bir etkendir. Fanatikliğe doğru gittiğini düşündüğünüz takıntılarınızla başa çıkmada Sitrin’ den yardım alabilirsiniz. Antidepresan etkili bir taş olan Sitrin’ in intihar eğilimini zayıflattığına, kâbusları önlediğine inanılmaktadır.

Sitrin yaratıcılık konusunda özellikle yazarlar için güçlü bir esin kaynağıdır. Dekoratif amaçlı olarak yaratıcılık gerektiren işlerde çalışan kimseler tarafından ofisler ve evlerde sıkça kullanılmaktadır.

 

SİTRİN VE ASTROLOJİ

Sarı Sitrin Yay Burcu ve Balık Burcu’ nun taşıdır.Dolayısıyla Sitrin’ in Yay Burcu ve Balık Burcu’ nun yönetici gezegeni Jüpiter ile de doğal olarak yakın bir ilişkisi vardır. Özellikle kişisel haritalarda Jüpiter yara almış, ya da zor bir konumda bulunuyorsa, gezegeninin enerjilerinin düzenlemesi için değerli taşlar arasında Sarı Sitrin Sarı Safir, Sarı Topaz ve Kuvars ile birlikte sıklıkla önerilmektedir.

Sitrin’in etkilerinden yararlanmak isteyenlerin özellikle astroloji haritalarında Jüpiter’ in konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Jüpiter’i n kuvvetlendirilmesi için Sitrin kullanılabilir.

 

Sİtrİn Satın Alırken

Sitrin gümüş ya da altın rengi kullanılan metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır.

 

Sİtrİn Uyumlaması

Sitrin Perşembe günü sabah saatlerinde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış ve kullanacak kişiye/ortama uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

Sitrin’i kullanmaya başlamadan önce enerji temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...