Jump to content

Turmalin (Tourmalin) – Zayıflatan Taş


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Turmalin gökkuşağının hemen hemen her renginde doğada bulunan bir taş türüdür. Bu nedenle gökkuşağı taşı olarak da çeşitli kaynaklarda adlandırıldığı olmuştur. Fakat en yaygın kullanılan tonları kırmızı ve yeşildir. Mısır efsanelerine göre Turmalin taşı arzın merkezinden dünya üzerine bir gökkuşağı vasıtasıyla taşınmıştır. Turmalin taşı kolaylıkla Zümrüt ve Yakut ile karıştırılabilecek kadar güzel ve can alıcı renklere sahiptir. Aynı zamanda bu iki taşın daha ekonomik alternatifi olarak da hem takılarda hem de şifa konusunda kullanılmaktadır. Taşın bir tanesi, bir diğerinin içerdiği tonun tamamen aynısına sahip değildir. Bu nedenle tarih boyunca Turmalin’in sihirli olduğuna ve takan kimseleri kötü etkilerden koruduğuna inanılmıştır.

Turmalin’in en önemli özelliği ısıtılması veya soğutulması halinde alfa dalgaları ve negatif iyonlar yaymasıdır. Doğal iyileştirici olarak kullanılan Turmalin taşı, negatif iyonları yayabilmesi sebebiyle teknolojik olarak da su filtrelerinde, boyalarda ve saç fırçalarında kullanılmaktadır. Fiziksel nitelikleri son derece enteresan olan bu taşın günümüzde yaygın olarak kullanılmasının en büyük nedeni işte bu negatif iyon ve alfa dalgalarını yayabilme özelliğidir.

 

TURMALİN’İN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Turmalin dolaşım sistemini hızlandırır. Vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Kılcal damarların genişlemesine yardımcı olur. Turmalin’ in bu özellikleri pek çok hekim tarafından da kabul görmektedir. Taşın dolaşım sistemi üzerindeki bu etkisi ise onu müthiş bir antioksidan yardımcısı haline getirmektedir. Detoks yapan pek çok kişiye Turmalin önerilmektedir. Turmalin’in yaydığı infrared ışınlar su molekülleri üzerinde rezonans yaratmaktadır. İnsan vücudunun da % 60’ı sudan oluşur. Sinirler ve vücut sıvıları üzerindeki bu uyarılma, vücudun enerji seviyesinin artmasına ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasına sebep olmaktadır. Hem detoks kabiliyeti hem de metabolizma hızlandırıcı niteliği sebebiyle Turmalin harika bir zayıflama yardımcısıdır.

Rüzgârlı ve fırtınalı havalardan sonra atmosferin daha dingin ve enerji yayan bir etkisi olduğunu, içimize çektiğimiz nefesin bizi tazeleştirdiğini hepimiz tecrübe etmişizdir. Aslında bu durum bilimsel olarak fırtına sonrasında hava dinginleştiğinde negatif iyonların daha yoğun olarak ortamda bulunabilmesinden kaynaklanmaktadır. Negatif iyonlar ise insan beynine daha kaliteli oksijen taşınmasına olanak verir. Turmalin’in de negatif iyonları yayma özelliğine sahip bir taş olduğundan, tazelik, canlılık hislerini tetiklemekte, depresif ve atıl kalma etkilerini uzaklaştırmaktadır.

Dolaşım sistemini hızlandırması Turmalin’in karaciğer dostu olduğuna da bir işarettir. Ayrıca zehirlenme durumlarında da toksinlerin vücuttan daha hızlı atılabilmesi için yardımcı olarak kullanılabilir.

Kan dolaşımını artırması ve kılcal damarları genişletmesi sebebiyle Turmalin erkeklerde görülen iktidarsızlık problemi için de kullanılmaktadır.

Kötücül herhangi bir etkisi olmayan Turmalin’in sadece kilo almaya çalışan, zayıflık sorunu olan kişiler tarafından kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

 

TURMALİN’ İN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

Turmalin' in enerji vermesi her şeyden önce kişinin ruhsal durumunu pozitif etkileyen bir unsurdur. Bu sebeple depresif ruh halini dağıtmakta, öz güveni arttırmaktadır. Ortamlardaki stres enerjisini emen, yaratıcılığı harekete geçiren, belleği kuvvetlendiren ve zihnin çalışmasını arttıran tarafı Turmalin’in pek çok yazar, eğitimci ve öğrenci tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Taşın fiziksel bedenimiz üzerindeki etkisi sebebiyle pek çok sporcu tarafından da Turmalin tercih edilmektedir. Radyasyon etkilerini azaltması, bilgisayar başında çalışanlar için de Turmalin’in uygun olduğunu göstermektedir.

 

ASTROLOJİ VE TURMALİN

Yeşil Turmalin astrolojide Merkür gezegeninin taşıdır. Dolayısı ile Turmalin’i kullanacak olanların özellikle haritalarında Merkür’ün konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Merkür’ün kuvvetlendirilmesi için Yeşil Turmalin kullanılabilir. Genel olarak Merkür Başak Burcu ve İkizler Burucu’ nun gezegeni olduğundan, Başak ve İkizler Burcu insanlarının Yeşil Turmalin kullanması doğrudur diyebiliriz.Başak Burcu ve İkizler Burucu için Yeşil Turmalin gibi Zümrüt, Yeşim, Peridot, Yeşil Zirkon daalternatif olarak kullanılabilir.

Pembe Turmalin ise Aslan Burcu için Yakut yerine alternatif olarak kullanılabilecek uğurlu taşlardan bir tanesidir.

 

Turmalin Satın Alırken

Turmalin gümüş kullanılarak monte edilmiş, ya da altın renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır. Rengi ne olursa olsun, Turmalin teninize temas etmediği sürece düzenleyici enerjilerinden faydalanabilmeniz mümkün değildir.

 

Turmalin Uyumlaması

Yeşil Turmalin mutlaka Çarşamba, Pembe Turmalin ise Pazar günü sabah erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır.Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış, kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...