Jump to content

Zümrüt (Emerald) – Başarı ve Bolluk Veren Taş


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Zümrüt pek çok farklı dilde yeşil taş, ya da yeşil anlamına gelen kelimelerden ismini almıştır. Mavi ve sarı tonlarında renkleri bulunmakla beraber en çok yeşil olarak piyasalarda bulunmaktadır. Binlerce yıldır çıkarıldığı ve insanlar tarafından kullanıldığı bilinen Zümrüt’ ün mistik tarafı da kendisi kadar eskilere dayanmaktadır. Hatta Hz. Musa’ nın 10 emrinin üzerine yazıldığı tabletlerin Zümrüt’ ten yapıldığı bile söylenmektedir. Aşırı ısıya maruz kaldığında renk değişikliği gösterebilen taşın gizemli olduğu yönündeki inanç da buradan gelmektedir. Mısırlıların inançlarına göre yeşil renginden dolayı yenilenme ve tazelenmeyi ifade eden taş, mumyalanan pek çok kişinin ölümden sonraki hayatlarındaki yeni başlangıçlarına kolay adım atmaları maksadı ile boyunlarına kolyeler olarak takılırdı.

Zümrüt Elmas, Safir, Yakut gibi parasal değeri en yüksek değerli taşlardan bir tanesi olmakla birlikte, şifa verdiği ve uğur getirdiği alanlar manevi dünya ile ilgili olmuştur. Fiziksel ve duygusal dengenin temsilcisi Zümrüt’tür. İletişimi, iş hayatını, zekâyı ve eğitimi destekleyen, bu konularla ilgili kanalları açan bir taştır. Çok eski çağlardan beri Zümrüt bereket, olumlu gelişmeler ve hayat şansı veren bir taş olarak anılmaktadır. Zümrüt’ün yeşil rengi Müslümanlar için dinsel bir anlam da temsil etmektedir. Pek çok Arap- Müslüman ülkenin bayrağında bu nedenle yeşil renk vardır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında da pek çok padişah tarafından Zümrüt hem rengi ve temsil ettikleri hem de uğur getirdiğine inanıldığı için en çok tercih edilen taşlardan bir tanesi olmuştur ve Topkapı Sarayında Zümrüt’ten yapılmış nice mücevher günümüzde ziyaretçilere sergilenmektedir.

 

ZÜMRÜT’ ÜN ŞİFA VERDİĞİNE İNANILAN HASTALIKLAR

Zümrüt astım, romatizma, öksürük gibi akciğer ile ilintili sıkıntılara tavsiye edilen bir taş olmakla birlikte, iletişim kurmamızı sağlayan dil ile ilgili konularda da kullanılmaktadır. Örneğin kekemelik sorunu için Zümrüt önerilmektedir. Ayrıca sinir sistemi ile alakalı rahatsızlıklarda da Zümrüt şifalı taşlardan bir tanesidir. Uyku düzensizliği çekenlere de tavsiye edilmektedir. Göz ile ilgili sıkıntılar için de Zümrüt kullanıldığı bilinmektedir.

Zümrüt’ün özellikle omurilik ile ilgili sıkıntılarda verdiği şifalı etkiler çok eski çağlardan beri halk arasında kabul görmüştür.

 

ZÜMRÜT’ ÜN RUHSAL OLARAK GÜÇ VERDİĞİNE İNANILAN ALANLAR

Zümrüt her türlü iletişim sorunu yaşadığınız durum ile ilgili güçlü bir düzelticidir. Negatif duyguların ifadesini kontrol altına alarak, daha yapıcı bir zeminde konuşmalar yapmamızı teşvik eder. Aşk, sevgi arayan kişilerin de hayatlarına bu duyguları davet etmek için Zümrüt kullanmaları tavsiye edilmektedir. Zümrüt şans ve refah vaat eden bir taş olduğundan, sevgiyi hayatınıza doğru insanla birlikte çağıracaktır. Hâlihazırda var olan arkadaşlık veya özel ilişkilerde de uyumu, bağlılığı, yakınlaşmayı güçlendirdiği bilinmektedir.

Özellikle iletişim ve analiz ile ilgili mesleklerde çalışan yazar, politikacı, eğitmen, yazılımcı, bankacı gibi kişilerin başarıyı kendilerine davet etmeleri için Zümrüt kullanmaları tavsiye edilmektedir. Burada meslek gruplarını belirlerken kullanılan kriter parasal sermaye istemeyen, bizim aklımız, yaratıcılığımız ile ilgili bir işte çalışıyor olmamızdır. Zümrüt kendi potansiyeli ile para kazanan meslek gruplarına başarı vaat eden bir taştır.

Zihinsel berraklık ve dikkat sağlanması gereken proje dönemlerinde de (öğrenciler için önemli sınavlarda) Zümrüt ile yapılmış bir takının üzerinizde olması size yardımcı olacaktır.

 

ASTROLOJİ VE ZÜMRÜT

Zümrüt astrolojide Merkür gezegeninin taşıdır. Dolayısı ile Zümrüt’ü kullanacak olanların özellikle haritalarında Merkür’ün konumunu dikkatlice belirlemiş olmaları gerekmektedir. Yıldız Haritasında güçsüz bir pozisyonda bulunan Merkür’ün kuvvetlendirilmesi için Zümrüt kullanılabilir. Genel olarak Merkür Başak Burcu ve İkizler Burucu’ nun gezegeni olduğundan, Başak ve İkizler Burcu insanlarının Zümrüt kullanması doğrudur diyebiliriz.Başak Burcu ve İkizler Burucu için Zümrüt gibi Turmalin, Yeşim, Peridot, Yeşil Zirkon da alternatif olarak kullanılabilir.

 

Zümrüt Satın Alırken

Zümrüt gümüş kullanılarak monte edilmiş, ya da altın renkli metaller ile takı haline getirilmiş olmalıdır. Ten ile teması kesinlikle sağlanmalıdır. Zümrüt teninize temas etmediği sürece düzenleyici enerjilerinden faydalanabilmeniz mümkün değildir.

Zümrüt, Yakut, Elmas, Safir gibi enerjisi en yoğun olan taşlardan bir tanesidir. Bu nedenle kesinle diğer takılardan ayrı bir yerde muhafaza edilmelidir.

 

Zümrüt Uyumlaması

Zümrüt mutlaka Çarşamba günü sabah erken saatlerde kullanacak kişi tarafından ilk kez takılmalıdır. Böylelikle taşın enerji temizliği sağlanmış, kullanacak kişiye uyumlu hale gelmesi söz konusu olabilecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...