Jump to content

Çakraların Kapalı Olması ve Etkileri


Önerilen Mesajlar

Evrenin enerjisinin bedenimizde ki akışına çakra sistemi diyoruz. Toplamda yedi çakra merkezimiz var. Bu merkezlerin, bedende bulunduğu bölgede ki organlarla ve yaşamda yaşadığımız olaylar ile bağlantısı bulunur.

 

Bir çakranın kapalı olması diğer çakrayı etkiler ve akışı yavaşlatır. Bu, bedende bir organ rahatsızlandığında, başka bir sistemin çalışmasının da aksamasıyla aynıdır.

Yedi çakranın temsil ettiği renkler tüm kainatta ve bedenimizde aynı sıralama ile gider.

Gökkuşağı yada bir prizmaya çarparak yedi tayfa ayrılan ışık bedenimizde de aynı sistemle çalışır.

 

1. Çakra kırmızı, 2. Turuncu, 3. Sarı , 4. Yeşil, 5.açık mavi, 6. Koyu mavi, Tepe çakra mor renktedir.

Kapanan çakranın açılması için yapılan teknikler elbette çok önemlidir. Ancak sonucu ortadan kaldırmak ile nedeni oluşturan etkiler ortadan kalkmazlar.

Örneğin; sizin safrakesenizde oluşmuş taşların ameliyat ile alınması burada tekrar taş oluşmayacağı anlamına gelmez. Temizlenir ancak vücutta ki asit oranınız yüksek kaldığı sürece safrakeseniz kirlenmeye devam edecek hatta ileride kalp rahatsızlığına sebep olabilecek etkiler yaratacaktır. Siz beslenmenizi değiştirmez iseniz her şey başa döner, hatta beteri olur. Beslenme sisteminizi değiştirebilmeniz için duygusal sorunlarınızı halletmeniz önemlidir.

Bu anlattıklarımız çok uzunmuş gibi gelebilir. Kısaca duygusal sebepler ortadan kalktığında ki bunun için bizim olanı anlamamız gerekir, işte o zaman her şey kolayca dönüşür.

Bir çakra kapalı ise biz fark etmesek de bedenimizde meydana gelen değişikliklerde, yaşadığımız olaylarda, gördüğümüz rüyalarda ve karşılaştığımız kişilerle kurduğumuz iletişimde kullandığımız kelimelerde dahi bize bunu anlatır. Ancak biz o sırada gerçekten o anın içinde ve farkında isek mesajı okuruz. O zaman da bedensel ve ruhsal çalışmalarla tekrar aktive ederek o bölgede ki tıkanıklığı giderebiliriz.

Bir örnekle devam edelim;

 

4 çakra kapalı ise ; olanı kabul etmekte zorlanırız, bize söylenen yada teklif edilenlere itiraz ederiz, hayattan yeterince tat alamayız, sevgi ile ilgili kabul problemimiz olur, yani sevildiğimizi kabul edemeyiz. Kalp çakrası olarak anılan bu bölge ile ilgili sorunlar ikili ilişkilerde aksamaya neden olur. Kalp, akciğerler, sırtımız ile ilgili bedensel sorunlar yaşayabiliriz ve nefes alışverişimizde problemler olabilir.

Kalp çakrası çalışmıyorsa bir üst çakramızda yani ifademizde de sorun olabilir.Yanlış anlaşılabilir yada yanlış anlayabiliriz. Aynı zamanda yoğun öfke duygusu da kalp çakrasını zayıflatır.

Yani kısaca toparlarsak tüm sistem birbiriyle ilişki içindedir. Parçanın bütüne etkisi her yerde karşımıza çıkar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...