Jump to content

2. Çakra Açma


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

2. çakra ; Yaratılıcılık merkezidir. Leğen kemiği kuşağı, böbrekler, üreme organları, mesane ile ilgilidir ayni zamanda bedenin su merkezini yani sıvıları yönetir.

 

Dişi enerjiyi temsil eder.

Elementi su, rengi turuncudur.

Taşları ; Akik, güneş taşı, ay taşı, mercan,inci ve deniz kabukları

Çiçeği 6 yapraklı Lotus

Aroma terapi :Ylang ylang yağı, sandal ağacı

Kapalı olan 2. Çakrayı nasıl anlarız ?

2. Çakrayı bedende, böbrek, mesane ve üreme organlarında meydana gele herhangi bir rahatsızlıkla kendini gösterir. Ayrıca yumurtalık ve prostat sorunları birebir bu çakra ile ilgilidir.

2. çakra su merkezi ile ilgilidir demiştik. Su bedende hem canlılığımızı hem de bedenin böbrekler yoluyla kendini temizlemesini sağlar. İkinci çakra bizim hayatın içinde canlılığımızı korumamızın ve kendimizi yenilememizin kapısıdır.

Böbrekler nasıl ki bedende faydalı ile zararlıyı ayırıyor ve iyi çalışmadığında vücutta tortu birikip bize zarar veriyorsa, 2. Çakramız iyi çalışmadığında da hem bedende hem de hayatımızda bırakmamız gerekenler gidemez kalır ve bizi kirletir.

Özellikle 2. Çakranın kapalı olmasının sebeplerinden en önemlisi alamamaktır. Bu hem hayatın içinde sunulanı alamamak hem de bedene yeterli miktarda suyu alamamaktır.

Yeterli miktarda su içmeyen yada su yerine başka sıvılar alan kişilerin 2 çakralarında sorun vardır.

İkinci çakranızda sorun varsa, maddi dünyanızda, karşı cins ile ilişkinizde hatta alışverişlerinizde sorunlar yada aksamalar vardır. Dişilik merkezi de diyebileceğimiz bu bölge tıkandığında vücut sıvıları ile ilgili sorunlar başlar.

Kadın yada erkek cinsel sorunlar yaşar.

Dişi enerji beşer halimizi temsil eder yani; madde, hayat, yaratıcılık ile ilgilidir. Bu bölgede her şey yolunda ise nazik ve almayı kabul eden, yaratıcılığını kullanan ve kolayca bırakabilen birisi oluruz. Burada bir sorun olduğunda ise, daha kaba, maddi sorunlar ile dalgalanan ve karşı cins ile dikiş tutturamayan bir hal yaşarız. Suyumuz dengede değilse dalgalanırız, korku ve endişeler başlar.

Eğer bu merkez tamamen tıkandıysa, bizi korkularımız yada endişelerimiz yönetmeye başlar. İstemediğimiz durumları hayatımıza çekeriz. Terk ediliriz, aldatılırız ve gitmesini istediklerimiz bir türlü gitmez.

Sadece su içmediğimizden midir bunca yaşanan yoksa su içermeyen başka bir sebep mi vardır?

Aslında bizi bizden ayıran iki görmemizdir her şeyi, kadın-erkek, gece-gündüz bu merkezin bize anlattığı ikilik dünyasıdır. Alış-verişimiz başlar burada, biz bu dengeyi kuramadığımızda ve yaratıcılığın bize verilmiş en güzel armağan olduğunu anlayamayıp bunu yük gördüğümüzde dengemiz bozulur. Tıpkı kabın içinde ki suyu bir sağa bir sola salladığımızda dengeyi koruyamazsak taşması gibi olur her şey

İkinci çakrayı açma çalışma önerileri;

Çalışmaya başlamadan önce koku olarak

Sandal ağacı; hayal gücünü arttırır ve yaratıcı bir şekilde mutlu olmanın yolunu açar.

Ylang ylang yağı; afrodizyaktır, size kendinizi güvende hissettirir ve kendinizi duyguların akışına bırakmanızı kolaylaştırır.

Çalışmalarda ay taşı, akik, güneş taşı kullanabilir ve üzerinizde aksesuar olarak taşıyabilirsiniz.

Suyu seyretmek yada suyun içinde hareket etmek bu çalışmaları güçlendirir. Canlı ve akıcı sizin kendinizi iyi hissedeceğiniz herhangi bir müzik ikinci çakranın hareketlenmesine yardımcı olur.

İkinci çakra çalışmasında doğada olmak ve doğal sesler dinlemek önemlidir.

Yere bağdaş kurun, sol tarafınıza bir kase içine su koyun, arzu ederseniz bu kabın içine çiçek yaprakları yada gül goncası koyabilirsiniz. Sağ tarafınıza ateş enerjini temsil eden bir mum yakınız.

Sizi rahatlatması için sandal ağacı tütsüsü yakabilirsiniz. Akıcı doğa sesleri yada enstrümantal bir müzik eşliğinde çalışmanıza başlayabilirsiniz

Önce rahatça oturun ve derin bir nefes alın, enerjini aktive edin; bunun için iki avucunuz birbirine bakacak şekilde tutun ve avuç içinizde ki karıncalaşmaya benzer enerjiyi hissedin. Ardından ellerinizi göbeğinizin altına yerleştirin ve niyetinizi edin.

Derin nefes almaya devam edin, elinizin altında nefesi hissedin ve alnınızın ortasında bir gül hayal edin, kokusunu, şeklini iyice gördükten sonra bu sefer turuncu bir top hayal edin ve bu topu elinizin altında ki yere yerleştirin. Derin nefes almaya devam edin ve bu bölgede ki tüm tıkalı noktaların açıldığını fark edin. Bu halde birkaç dakika daha kalın ve ardından yüz üstü uzanın, elleriniz iki yanınızda birkaç dakika kalın. En son olarak sırt üstü uzanabilirsiniz.

Niyet için öneri;

Dişiliğimi kabul ediyorum,

Ben bir dişiyim ve dengedeyim

Hayatım dengeye gelsin,

Kolayca bırakıyor ve kabul ediyorum olanı…..

 

Hayatınızda turuncu renge yer açın, deniz kabuklarını evinizde, ay taşını da bedeninizde taşıyın ve su için.

evde ki su merkezi ile ilgili bilgilere mekanlarda semboller yazılarından ulaşabilirsiniz.

………………………………………………………

Küçük bir not; gece yatağınızda yüz üstü uyuyorsanız ikinci çakranız kapalı demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • 5.Çakra Açma ( Boğaz Çakrası)

   5. Çakra ( Boğaz Çakrası) Boğaz bölgesinde yer aldığı için 5. Çakraya boğaz çakrası da denilir. Rengi cam göbeği mavidir, ayrıca yeşilimsi mavi ve gümüş rengi ile de temsil edilir. Sembol: 16 yapraklı lotus Duyu : İfade ve işitme Bedende ki ilgili bölgeler; boyun, boğaz ve çene. Kulaklar, ses, soluk borusu, bronşlar, kollar. Gözler hariç tüm yüzümüz. İlgili salgı bezi: Tiroid Tiroid bezi iskeletin ve bazı iç organların gelişiminde etkili bir rol oynar. Bedens

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • 4.Çakra Açma ( Kalp Çakrası )

   4.Çakra Açma Çalışması ( Kalp Çakrası)   Kalp bölgesinde yer aldığı için 4. Çakraya kalp çakrası da denilir. Rengi yeşildir, ayrıca pembe ve altın sarısı ile de temsil edilir. Yeryüzünde en çok bulunan iki renkten biri yeşil diğeri ise mavidir. Cennet tanımlarında ‘’yemyeşil ‘’ ifadesi bolca kullanılır. Türbelerin rengi yine yeşildir. Yeşil ‘’dinsel ‘’ bir renk olarak algılanır. Hepimiz doğada kendimizi huzur içinde hissederiz ve doğanın rengi yeşildir. Duyguda kabulü temsil ed

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • 6.Çakra Açma ,Üçüncü Göz

   6. Çakra ( 3.Göz)   Alnın tam ortasında ve burun kökünün üzerinde yer alır. Sembol: 96 yapraklı lotus Renk: Lacivert ve menekşe Duyu: Duyu dışı algılama. Ayrıca hayatın içini ve duyuları algılama. Bedende ki ilgili bölgeler; Yüz , gözler, kulaklar, sinüsler, beyincik, merkezi sinir sistemi. İlgili salgı bezi: Hipofiz. Hipofize temel bez de denilir. Vücutta buluna tüm bezlerin çalışmalarını kontrol eder.       Altıncı Çakra Amacı ve İşlevi Fi

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • 3. Çakra Açma Çalışması

   Kapalı çakralar, tıkanmış enerjiler ve hayatımıza çektikleri nelerdir? 3. çakra ; Özgüven, irade ,güç merkezi ve sindirim sistemini temsil eder Ateş elementi ile temsil edilir. Rengi sarıdır. Taşları ; kaplan gözü, kehribar, sarı akik, sarı topaz, topaz, sitrin Kapalı olan 3. Çakrayı nasıl anlarız ? Kapalı ya da tam çalışmayan 3. Çakranın bedende, şiş bir karın, göbek bölgesinde yağ birikmesi, mide, karaciğer ve safrakesesi sorunları olarak kendini gösterir. Özellikle 3. Çakranın k

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • 1. Çakra Açma ve Güçlendirme

   Birinci Çakra Dünya ile bağlantımızı temsil eder. 1.Çakra; ilk yaşam enerjisi ve temel güven, yeryüzü ve maddi dünyaya bağlılık, istikrar ve başarma günü temsil eder. İlgili unsur. Toprak Duyu. Koku Semboller. 4 yapraklı lotus ( nilüfer ) Renk ; Canlı kırmızı Temel ilke: Var olmak için maddi irade ( yedinci çakranın ruhsal var olma iradesinin zıttı) Bedendeki ilgili bölgeler: Omurga, kemikler, dişler ve tırnaklar gibi bedenin tüm sert bölgeleri. Makat, kalın

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
 • Yeni Oluştur...